Geležinė „Stumbro“ uždanga „Sūduvai“ buvo per aukšta

„Sūduva“ pralaimėjo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

alyga.lt

May 18, 2016, 10:05 PM, atnaujinta May 25, 2017, 3:19 AM

Turbūt retas nesutiks, jog Kauno „Stumbras“ iškovojo bene skambiausią pergalę per visą dalyvavimo A lygoje istoriją.

Kauniečiai trečią sykį iš eilės nepraleido įvarčio, 12-ojo turo mače išvykoje 1:0 (1:0) nugalėdami antrą kartą paeiliui pralaimėjusią Marijampolės „Sūduvą“.

Dvikova prasidėjo marijampoliečių išpuoliais, nuo kurių svečiams pavyko apsiginti tik sėkmės ir puikaus epizodo gynyboje dėka.

Pirmasis progos pasižymėti neišnaudojo Karolis Laukžemis, iš dėkingos padėties nepataikęs į kamuolį po Admiro Kecapo perdavimo iš dešiniojo krašto. Netrukus po pakelto kampinio grėsmingai smūgiavo Vaidas Slavickas, priversdamas ant vartų linijos buvusį Francisco Floresą krūtine pamušti kamuolį vartininkui.

Dar po kelių minučių šeimininkai, pasinaudoję „Stumbro“ klaida šalia baudos aikštelės, turėjo dar vieną šansą – A. Kecapas stipriai smūgiavo šalia vartų.

Marijampoliečiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, tačiau viena iš pirmųjų aštresnių oponentų atakų baigėsi netikėtu įvarčiu. 20-ąją minutę Nerijus Mačiulis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur Eduardo Sallesas išvengė varžovo globos, susistabdė kamuolį galva ir smūgiu vienu lietimu nuginklavo vartininką.

Toks scenarijus šeimininkams buvo visiškai netikėtas: „Sūduvos“ vienuolikė dažnai klydo šalia savo vartų, o kovingai žaidę svečiai vos tuo nepasinaudodavo. Kartą tik laiku prie kamuolio suskubęs Ivanas Kardumas neleido varžovui jo pasiųsti į tuščius vartus, kitame epizode – E.Sallesas smūgiavo tiesiai į vartininką.

Neapsikentęs Aleksandras Veselinovičius jau pirmo kėlinio pabaigoje atliko pirmąjį keitimą, į aikštę vietoje K. Laukžemio mesdamas Paulių Janušauską. Puolėjui traumą patyrusio Tomo Radzinevičiaus tinkamai pakeisti nepavyko.

Antrame  kėlinyje iniciatyva priklausė šeimininkams, tačiau marijampoliečiai neretai perlaikydavo kamuolį dar pradinėse atakų stadijose ir daug progų nesukūrė. Karolis Chvedukas ir Marius Činikas abu kartus smūgiavo galingai, bet tiek pirmuoju, tiek antruoju bandymu kamuoliai skriedavo greta vartų.

Teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo net septynias minutes – aistrų per jas taip pat netrūko. Vilius Armanavičius, būdamas techninėje zonoje, sugebėjo užsidirbti raudoną kortelę, tačiau šeimininkai, į puolimą iš gynybos perkėlę Miljaną Jablaną, kapituliavo.

„Stumbro“ gynybos viduryje su Rimvydu Sadausku žaidęs Klaidas Janonis su savo užduotimis susitvarkė puikiai ir padėjo komandai švęsti istorinę pergalę.

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“ 0:1 (0:1)

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas, D. Isoda, V. Slavickas, M. Jablanas, V. Baranovskis (67 min. A. Jankauskas), E. Veliulis, K. Chvedukas, A. Kecapas, N. Jamakas (80 min. D. Antanavičius), K. Laukžemis (41 min. P. Janušauskas).

„Stumbras“: A. Sikorskis, A. Račkus, F. Floresas, R. Sadauskas, V. Armanavičius (69 min. E. Skripkinas), K. Janonis, G. Russo (55 min. K. Upstas), N. Mačiulis, A. Basitas, R. Vėževičius (58 min. K. Eriba), E. Sallesas.

Įvartis: E. Sallesas (20)

Geltonos kortelės: K. Chvedukas (31); E. Sallesas (31), V. Armanavičius (36), F. Floresas (41), N. Mačiulis (52)

Raudona kortelė: V. Armanavičius (pašalintas iš techninės zonos – 90+2)