Garsusis prancūzas jau lyginamas su ryškiausia „Real“ legenda

Būdamas vienu geriausių visų laikų futbolininkų Zinadine'as Zidane'as padarė viską teisingai ir šalia aikštės ribų.

Z.Zidane'o treniruojamas Madrido „Real“ klubas laimėjo Čempionų lygą.<br>AP nuotr.
„Atletico“ treneris. D.Simeone<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 29, 2016, 9:50 AM, atnaujinta May 23, 2017, 9:16 PM

Per mažiau nei penkis mėnesius, kai perėmė išsiderinusią komandą iš Rafos Benitezo, treneris iš Prancūzijos su Madrido „Real“ užkopė į Europos futbolo viršukalnę.

„Kai turi tokio kalibro žaidėjus, tikrai gali daug pasiekti, – po Čempionų lygos finalo sakė Z.Zidane'as. – Tai pozityvumas. Jūs taip vadinate, ar ne?

Aš tikiu sunkiu darbu. Turime kokybę. Darbas yra dar svarbiau. Taip mums ir pavyko. Visi nuveikėme didelį darbą.“

„Real“ laimėjo 5:3 baudinių smūgių seriją prieš Madrido „Atletico“ Čempionų lygos finale šeštadienį, kai du kėliniai ir pratęsimas baigėsi rezultatu 1:1.

Z.Zidane'as vėl buvo sėkmės centre.

Būdamas futbolininku jis atvedė Prancūziją į pasaulio ir Europos pirmenybių titulus, kairiąja koja pelnė įsimintiną įvartį Madrido klubui 2002 m. Čempionų lygos finale, kur „Real“ devintą kartą tapo stipriausiu Europoje, įveikęs Leverkūzeno „Bayer“.

Jis taip pat šventė pergalę Čempionų lygoje prieš dvejus metus, dirbdamas Carlo Ancelotti asistentu – tada finale „Real“ irgi įveikė „Atletico“ ekipą.

Madrido „Real“ klubo prezidentas Florentino Perezas prilygino Z.Zidane'ą „Real“ legendiniam žaidėjui Alfredo Di Stefano, kuris komandą vedė į penkis iš eilės titulus 1956-1960 metais.

„Aš vertinu prezidento žodžius, bet Di Stafano yra Di Stafano. Neapgaukime savęs, – sakė Z.Zidane'as. – Aš laimingas, nes esu dalis didžio klubo ir jau ilgai. Iš pradžių kaip žaidėjas, paskui kaip asistentas, dabar kaip treneris. Tikrai didžiuojuosi būdamas dalimi didžiųjų namų.“

Z.Zidane'as turėjo savo vaidmenis per Madrido klubo devintąjį, 10-ąjį ir 11-ąjį čempionišką žygį Europoje.

„Tai mano gyvenimo komanda, – sakė jis. – Šis klubas pavartė mane didesniu visais atžvilgiais. Tai visada bus didis klubas. Būti jo dalimi yra ypatinga.“

Pakeitęs R.Benitezą sausį, Z.Zidane'as rekonstravo sudėtį ir rado joje vietą darbščiam brazilui Casemiro vietoj labiau talentingo Jameso Rodriguezo.

Madrido klubas baigė sezoną laimėjęs 15 iš 17 paskutiniųjų rungtynių, o Ispanijos lygoje finišavo 12 pergalių iš eilės, tik tašku atsilikęs nuo čempionės „Barcelona“ komandos.

„Nuo Zizou atvykimo daug kas pasikeitė. Persirengimo kambaryje tapome labiau vieningi, – pabrėžė „Real“ kapitonas Sergio Ramosas, pelnęs pirmąjį įvartį finale šeštadienį. – Patyrėme gerų dalykų ir su R.Benitezu. Ir prastų dalykų, tai pat.

Bet viskas visada geriau, kai laimi.“

Z.Zidane'as prisidėjo prie Miguelio Munozo, Giovanni Trapatoni, Johano Cruyffo, Carlo Ancelotti, Franko Rijkardo ir Pepo Guardiolos, kurie yra laimėję elitinį Europos futbolo klubų turnyrą ir būdami žaidėjais, ir treneriais.

Z.ZIdane'as taip pat pakartojo Roberto Di Matteo sėkmę – 2012 m etais šis treneris su „Chelsea“ laimėjo Čempionų lygą, nors prie komandos vairo stojo sezono viduryje.

„Jis turi laimę treniruoti vieną iš trijų geriausių pasaulio komandų – kos yra „Real“, „Bayern“ ir „Barcelona“, – po antrojo pralaimėjimo „Real“ finale per trejus metus sakė „Atletico“ treneris Diego Simeone. – Visada yra privilegija būti čempionu.“

D.Simeone žinomas dėl savo kietos gynybinės taktikos, o Z.Zidane'o treniravimo stilius dar tik formuojasi.

Kitaip nei emocingasis D.Simeone, „Real“ treneris Z.Zidane'as dažniausiai savo komandai vadovauja susikišęs rankas į kišenes.

„Šįkart rungtynes mums buvo palankios, bet viskas galėjo pasisukti ir kitaip, – sakė Z.Zidane'as. – Simeone yra puikus treneris, jis tai įrodė per savo karjerą.“