Šveicarijos ir Albanijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Albanijos ir Šveicarijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Šveicarijos rinktinė džiaugiasi įvarčiu pirmojo kėlinio pradžioje.<br>AP nuotr.
F.Scaeras muša įvartį galvą 5-ąją minutę.<br>AP nuotr.
Šveicarijos sirgaliai.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (44)

Jun 11, 2016, 3:17 PM, atnaujinta May 22, 2017, 2:09 AM

Šveicarijos sirgaliai galėjo atleisti Harisui Seferovičiui už iššvaistytą krūvą šimtaprocentinių progų, nes jų dievaičiai „Euro 2016“ atranką pradėjo taip, kaip ir norėjo.

Šveicarija šeštadienį A grupėje startavo pergale prieš Albanijos komandą. Šveicarai 1:0 nugalėjo dešimtiese nuo 37 minutės žaidusius albanus.

Rungtynėse, kuriose vienas prieš kitą stojo broliai, šveicarai dažniau turėjo kamuolį ir žaidė pavojingiau.

Šveicarai vienintelį mačo įvartį įmušė ir po albanų vartininko klaidos. Kai Fabianas Scharas po pakelto kampinio šoko mušti galva, būtent albanų vartų sargas Etritas Beriša šoko jį atmušti ir nesugebėjo pasiekti.

Pralaimėjimas albanams gali reikšti atsisveikinimą, nes ekipai teks žaisti su Prancūzija ir Rumunija. Prancūzai penktadienį turnyrą pradėjo pergale 2:1, bet rumunai parodė tikrus raumenis.

Šiose rungtynėse žaidė daugiau nei 11 albanų kilmės futbolininkų.

„Bus keistos rungtynės, nes iš Albanijos kilę futbolininkai žais vienas prieš kitą. Turime du brolius, kurie žais už skirtingas šalis“, – prieš mačą sakė albanų treneris iš Italijos Gianni de Biasi.

Šiose rungtynėse vienas prieš kitą stojo ir broliai – 23 metų Londono „Arsenal“ žaidėjas Granitas Xhaka ir 18 mėnesių už jį vyresnis juodadarbis saugas iš „Basel“ klubo Taulantas Xhaka.

„Labai keistas jausmas. Mažiausiai to norėjome“, – apie situaciją yra sakęs G.Xhaka.

Rungtynės. Albanija – Šveicarija 0:1. F.Scharas (5).

Šveicarijos rinktinė aktyviu spaudimu pradėjo rungtynes ir tai netrukus davė vaisių. Atrankos rungtynėse ir į lietuvių vartus įvartį mušęs Fabianas Scharas 5-ąją minutę įmušė galva po kampinio, nors Etritas Berisha išbėgo iš vartų, siekdamas atmušti kamuolį.

Albanai mėgino atsakyti agresyviu žaidimu, bet progą 14 minutę turėjo šveicarai. P.Seferovičius galingai smūgiavo iš toli, bet vartininkas reagavo į smūgį. Albanai mėgino atsakyti agresyviu žaidimu, bet progą 14 minutę turėjo šveicarai. P.Seferovičius galingai smūgiavo iš toli, bet vartininkas reagavo į smūgį.

Agresyvus albanų žaidimas 22 minutę sulaukė ir teisėjo įvertinimo. Geltoną kortelę užsidirbo Albanijos kapitonas L.Cana.

Armando Sadiku 30 minutę išgyveno vieną gėdingiausių epizodų savo gyvenime. Jis atsidūrė priešais vartininką baudos aikštelėje, tačiau nesugebėjo įmušti. A.Sadiku baudos aikštelėje netgi pristabdė, kad pergudrautų judėti pradėjusį Y.Sommerį, bet smūgiavo tiesiai į jį.

Netrukus atšokęs kamuolys vėl atsidūrė prie albanų kojų ir A.Sadiku jau nuošalėje gavo perdavimą. Netgi tada jam nepavyko į vartus įridenti kamuolio.

O tada susimovė L.Cana. Albanijos rinktinės kapitonas prie pat baudos aikštelės kovojo dėl kamuolio su H.Seferovičiumi. Jis krito ant žemės ir ranka sustabdė kamuolį. Teisėjas 36 minutę jam parodė geltonąją kortelę, tad L.Cana buvo priverstas palikti aikštę.

Tuo albanų problemos nesibaigė. B.Dzemaili stojo prie kamuolio, kuris buvo pastatytas prie pat baudos aikštelės. B.Dzemaili smūgiavo puikiai, bet pataikė į virpstą. Albanai galėjo atsipūsti.

Šveicarai pirmąjį kėlinį baigė laimingi – įmušė įvartį, varžovai prarado žaidėją, o kamuolį jie kontroliavo 59 proc. laiko.

Šveicarai po pertraukos galėjo žaisti mažiau įsitempę. Jie greitai turėjo progą didinti skirtumą, bet H.Seferovičius nesugebėjo tinkamai smūgiuoti ir kamuolį paleido tiesiai į vartininką.

Albanijos komanda stengėsi kuo greičiau rengti atakas ir žaibiškai smūgiuoti varžovams, bet šveicarų gynėjai rungtyniavo užtikrintai. V.Petkovičiaus auklėtiniai irgi stengėsi kuo greičiau kontratakuoti.

Šveicarijos rinktinės sirgaliai ir vėl stebėjo, kaip H.Seferovičius nevykusiai mėgina užbaigti ataką. Vienas prieš vieną su vartininku atsidūręs puolėjas ir vėl smūgiavo tiesiai į E.Berišą.

Nors Albanijos rinktinė ir neturėjo vieno žaidėjo, Albanija neketino nusileisti ir jų treneris Giovanni de Biasi stiprino puolimą 70-ąją minutę.

81 minutę H.Seferovičius ir vėl turėjo progą įmušti, bet jam pritrūko šaltakraujiškumo – nespėjo susitvarkyti su kamuoliu ir pergudrauti vartininko.

Albanų energija davė vaisių, bet 88 minutę Škelzenas Gaši nesugebėjo išnaudoti tobulos progos. Jis iš arti smūgiavo į vartus, bet Y.Sommeris sužaidė žvėriškai gerai ir apsaugojo komandą.

Albanams beliko kaltinti save.

Skaičiai. Sudėtis, svarbiausius rungtynių įvykius ir statistiką galite matyti ir teksto viršuje šalia rezultato. Lrytas.lt pasirūpino, kad čempionato metu turėtumėte visą būtiną rungtynių statistiką.

Lietuva. Šveicarijos galimybes „Euro 2016“ atrankoje pajuto ir Lietuvos rinktinės futbolininkai. Namuose šveicarai 4:0 sutrypė lietuvius, o Vilniuje laimėjo 2:1.

Stadionas. „Bollaert-Delelis“ stadionas Lenso mieste, kuris talpina 38 tūkstančius 223 žmones. Pirmą kartą atidarytas 1930 metais.

Broliai. Londono „Arsenal“ futbolininkas Granitas Xhaka yra 23 metų ir jis 18 mėnesių jaunesnis už savo brolį. Taulant Xhaka yra 25 metų ir juodadarbis saugas vilki „Basel“ marškinėlius. „Labai keistas jausmas. Mažiausiai to norėjome“, – apie situaciją yra sakęs G.Xhaka.

Ką jie sakė. „Bus keistos rungtynės, nes iš Albanijos kilę futbolininkai žais vienas prieš kitą. Turime du brolius, kurie žais už skirtingas šalis. Jeigu įveiktume grupės barjerą, būtų siurprizas. Dabar laukia rimtos kovos, nes tai pirmasis mačas ir visus veiks įtampa“, – sakė albanų treneris Gianni de Biasi.

Ką jie sakė. „Pirmuosius du mačus prognozuoti sunku, nes juose – daugybė emocijų. Mūsų tikslas – kartu pasiekti istoriją, bet lengva nebus. Šios dienos uždavinys aiškus – nugalėti Albaniją. Turime išlikti ramūs ir susitelkę. Albanija gerai ginasi ir yra organizuota, todėl turime pasirūpinti, kad išnaudosime jų klaidas“, – sakė šveicarų treneris Vladimiras Petkovičius.

Tvarkdarys. Italas Giovanni de Biasi greitai užbaigė neaiškumus Albanijos rinktinėje. Jos vairą strategas perėmė prieš penkerius metus ir greitai sugrąžino geriausiu Albanijos futbolininkus. G.de Biasi sukūrė gerokai profesionalesnę atmosferą. Būdamas treneriu ir žaidėju jis dirbo įvairiuose Italijos klubuose, bet dar niekada nebuvo taip garbinamas, kaip Albanijoje.

Darbas. Keletas rinktinės trenerių turi kitą darbą po rinktinės. Vladimiras Petkovičius itališkai kalbančiame regione dirba religinės pakraipos labdaros organizacijoje. Bosnių ir kroatų kraujo turintis V.Petkovičius didžiąją dalį žaidėjo ir trenerio karjeros praleido būtent Šveicarijoje.

Teisėjai. Aikštės teisėjas – ispanas Carlosas Velasco Carballo.. Jo asistentai – ispanai Roberto Alonso ir Juanas Yuste. Ketvirtasis teisėjas – olandas Polas van Boekelis. Papildomi teisėjai – ispanai Jesusas Gilas Manzano ir Carlosas del Cerro.