Per anksti apsidžiaugė: Rusija atėmė pergalę iš Anglijos

Anglijos ir Rusijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Rusijos ir Anglijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
E.Dier standartinę situaciją pavertė įvarčiu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
E.Dieras (dešinėje) džiaugiasi įvarčiu.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (62)

Jun 11, 2016, 9:49 PM, atnaujinta May 22, 2017, 1:44 AM

73-oji rungtynių minutė. Baudinys 18 metrų nuo rusų vartų. Prie kamuolio stovi du Anglijos rinktinės futbolininkai. Nuaidi švilpukas. Įsibėgėjęs Harry Kane'as peršoka kamuolį, o paskui jį bėgęs Ericas Dieras galingai smeigia į Igorio Akinfejevo vartų kampą.

Anglijos futbolo rinktinė paniro į euforiją ir tai tapo didžiausia komandos klaida.

Rusijos futbolo rinktinė sugadino 50 metų trofėjų badą nutraukti svajojančios Anglijos džiaugsmą.

Anglija tikėjo pergale, bet Vasilijus Berezuckis 2-ąją teisėjo pridėto laiko minutę įmušė įvartį. B grupėje Anglija ir Rusija sužaidė 1:1.

Šioje dvikovoje dvi užtikrintas progas turėjo Wayne'as Rooney, bet jo smūgius magiškai atrėmė I.Akinfejevas. Galiausiai universalusis „Manchester United“ veteranas buvo pakeistas.

Rusijos rinktinė pirmajame kėlinyje atrodė tikra dvikovos autsaiderė. Komandai nepavyko ilgiau palaikyti kamuolio, o anglai šį kontroliavo iki 70 procentų laiko.

Tačiau rusų treneris Leonidas Sluckis įrodė, kad ne veltui pareiškė, jog norėtų anksčiau sužinoti anglų sudėtį. L.Sluckis sakė, kad daug sunkiau paruošti ekipą, kai tik prieš mačą sužinai, ką turės varžovai.

Antrajame kėlinyje L.Sluckis ilgam neutralizavo anglus ir Joe Hartas buvo priverstas išlaikyti susikaupimą.

E.Diero smūgis leido anglams šiek tiek atsipalaiduoti, bet jie neįvertino Rusijos rinktinės.

Ši pademonstravo žvėrišką kovingumą.

Po šios dvikovos sirgaliai patraukė į Marselio gatves.

Policija jau yra pasiruošusi malšinti susirėmimus, kurie visą dieną kraupino miesto gyventojus.

Marselyje daugelyje miesto vietų anglų ir rusų sirgaliai liejo vieni kitų kraują. Į muštynes įsitraukdavo ir vietiniai. Bent 31 žmogus buvo sužeistas. Per dvi dienas policija jau tris kartus naudojo ašarines dujas.

Rungtynės

Abi ekipos dvikovą pradėjo aktyviai ir jau 6 minutę I.Akinfejev atrėmė A.Lallanos smūgį. A.Lallana buvo vienas prieš vieną su vartininku, bet smūgiavo tiesiai į I.Akinfejevą. Dvikovai tonas buvo duotas.

Anglijos rinktinė po šio smūgio neleido kvėpuoti rusams ir didžioji dalis mačo vyko būtent Rusijos rinktinės aikštės pusėje. Anglijos futbolininkai net ir varžovų aikštės pusėje nevengė ilgų skersų perdavimų į kitą aikštės pusę ir kraštuose žaidė gana laisvai.

Rusijos rinktinės futbolininkai spaudėsi viduryje, bet kartas nuo karto mėgino pakovoti dėl kamuolio. 16 minutę toks mėginimas baigėsi standartine situacija ir S.Ignaševičiaus smūgiu galva.

Anglų sirgaliai daug tikėjosi iš 21-ąją minutę suregztos atakos. K.Walkeris dešiniajame krašte gavo puikų perdavimą, įkirto ir prakišo kamuolį į baudos aikštelę H.Kane'ui. Ir lietuviams įvartį mušęs H.Kane'as nespėjo tinkamai sukontroliuoti kamuolio ir smūgiavo šalia tolimojo virpsto.

Po 20 žaidimo minučių Anglijos rinktinė kamuolį kontroliavo 70 proc. laiko.

H.Kane'as 27-ąją minutę įmušė įvartį, bet jis įskaitytas nebuvo. Puolėjas smūgiavo iš labai aiškios nuošalės.

Anglai šiek tiek sumažino apsukas, bet ir toliau rengė galingas atakas. W.Rooney 35 minutę baudos aikštelės prieigose gavo šokinėjantį kamuolį, bet smūgiavo labai galingai. I.Akinfejevas nedrįso gaudyti kamuolio ir jį atmušė.

Pirmajame kėlinyje anglai brandino įvartį, bet jo sirgaliai taip ir neišvydo. Anglai kamuolį kontroliavo 68 proc. laiko.

Rusai antrą kėlinį pradėjo rimtomis atakomis. 48 minutę anglų gynėjai turėjo labai susispausti, kad išvengtų rimtos problemos, kai A.Kokorinas skersavo kamuolį.

62 minutę J.Hartas šoko į kraštą, nes F.Smolovas nuo baudos aikštelės prieigų atliko klastingą smūgį. Kamuolys skriejo pro šalį, bet F.Smolovas priminė, kad rusai antrajame kėlinyje rungtyniauja kur kas geriau.

Rusijos rinktinė tvirčiau valdė situaciją, bet 70 minutę W.Rooney iš baudos aikštelės vidurio itin galingai smūgiavo į vartus, bet I.Akinfejevas vėl sužaidė magiškai.

Po poros minučių Anglijos rinktinė gavo gerą progą. Maždaug 18 metrų nuo rusų vartų buvo skirtas baudinys. Ir tada E.Dieris smūgiavo į I.Akinfejevo kampą. Neatremiamas smūgis ir Anglijos rinktinė išsiveržė 1:0.

Rusijos komanda toliau rengė atakas, bet neatrodė, kad komanda gali būti tokia pavojinga. Tačiau 2-ąją pridėto laiko minutę Vasilijus Berezuckis smeigė įvartį ir išlygino rezultatą.

Sirgaliai. Nuo ketvirtadienio Marselio policija jau dukart ašarinėmis dujomis ramino Anglijos futbolo sirgalių aistras. Alaus prisigėrę aistruoliai netgi ėmė mėtyti butelius į riaušių policiją. Prancūzai akylai prižiūri anglus, kurie 1998 metais per pasaulio čempionatą šioje šalyje sukėlė didžiules muštynes. Prieš rungtynes įvyko Rusijos ir Anglijos sirgalių muštynės, kuriose buvo pralietas kraujas.

Stadionas. Nuostabiame Marselio „Stade Velodrome“ stadione telpa 67 tūkstančiai 354 žmonės. Stadionas pirmą kartą atidarytas dar 1938 metais.

Ką jie sakė. „Jokių abejonių, kad turime daug kokybės, bet faktas, kad esame nepatyrę ir jauni negali būti laikoma privalumu. Bet patirties trūkumą galime kompensuoti jaunatviškumu ir energija. Turime tik tris žaidėjus, kurie išgyveno „Euro 2012“, bet žaidėjų pasirinkimas kelia galvos skausmą. Mes labai gerbiame Rusiją, nes tai – labai gera komanda“, – sakė anglų treneris Roy'us Hodgsonas.

Ką jie sakė. „Jeigu dabar žinotume anglų ekipa, būtų lengviau, bet dabar taikoma praktika, kada starto sudėtis skelbiama kuo vėliau. Mes irgi turėsime daug žaidėjų, kurie tokio rango turnyre žais pirmą kartą. Jaučiu daug atsakomybės, nes mus stebi visa šalis. Visi nori, kad žaistume gražų futbolą ir pasiektume gerą rezultatą“, – sakė Rusijos rinktinės treneris Leonidas Sluckis.

Wayne'as Rooney. Puolėjas pagerino sero Bobby Charltono Anglijos rezultatyvumo rekordą. Komandoje jis įmušė 49 įvarčius ir per atranką atrodė tvirtai, nors specialistai sako, kad tai – blėstanti anglų jėga. 30 metų futbolininko įtaka „Manchester United“ klube buvo labai svarbi ir jis iki „Premier“ lygos sezono pabaigos žaidė centro saugo pozicijoje. Ten jis galėtų žaisti ir Anglijos rinktinėje. Galėtų žaisti ir krašte, atveriant plotą H.Kane'ui priekyje, o Dele Alli suteikiant dešimtojo numerio poziciją.

Igoris AkinfejevasKonkurencijos neturintis Rusijos rinktinės vartininkas yra bene ryškiausia komandos žvaigždė. Jis tobulai žino L.Sluckio futbolo filosofiją, nes su juo pastaruosius šešerius metus dirbo Maskvos CSKA klube. Bet I.Akinfejevas gali ir liūdinti: jausdamas didžiulį spaudimą jis padaro gėdingų klaidų. Pasaulio čempionate per mačą prieš Pietų Korėją visi matė, kaip kamuolys į vartus skriejo tiesiog tarp jo pirštų.

Teisėjai. Aikštės teisėjas – italas Nicola Rizzoli. Jo asistentai – italai Elenito di Liberatore ir Mauro Tonolini. Papildomi teisėjai – italai Daniele Orsato ir Antonio Damato. Ketvirtasis teisėjas – Tasos Sidiropulos iš Graikijos.