Lenkija įveikė puolime dantų nerodžiusią Šiaurės Airijos ekipą

Nepaisant lenkų daugiau sukurtų galimybių pelnyti įvartį, po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Į priekį lenkams pavyko išsiveržti tik 51-ą susitikimo minutę.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Lenkų sirgaliai užtvindė Prancūziją.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Jun 12, 2016, 6:40 PM, atnaujinta May 22, 2017, 12:25 AM

Žygį Europos čempionate lietuvių kaimynai lenkai pradėjo pergalingai. Pirmose C grupės rungtynėse Lenkijos futbolininkai 1:0 (0:0) įveikė po 30 metų pertraukos į tokio rango varžybas sugrįžusią Šiaurės Airijos rinktinę. Vienintelį susitikimo įvartį 51 min. pelnė Jakubas Blaszczykowskis.

Lenkijos futbolininkams iniciatyva priklausė kone viso susitikimo metu. Lenkai užspaudė Šiaurės Airijos futbolininkus jų aikštės pusėje, tuo tarpu pastarosios ekipos puolimas buvo bedantis.

Prieš ketverius metus Lenkijos futbolininkai liko be pergalių jų pačių šalyje vykusiame čempionate. Lenkai viliasi, kad puolėjas Robertas Lewandowskis sugebės pasukti komandos vairą pergalinga linkme ir galbūt primins Grzegorzo Lato ir Zbigniewo Bonieko auksinę erą.

C grupėje taip pat rungtyniauja Vokietijos ir Ukrainos ekipos, kurios tarpusavyje susigrums sekmadienį vakare.

Rungtynės

Nuo pirmųjų susitikimo minučių lenkai stengėsi pateisinti favoritų statusą. Lenkijos futbolininkai didžiąją laiko dalį kontroliavo kamuolį bei puolime kūrė atakas, tuo tarpu Šiaurės Airijos komandai teko užsispausti gynyboje.

Per pusę kėlinio lenkai sugebėjo „užsidirbti“ net keturis kampinius, tačiau atakų užbaigimas strigo.

Bene pirmas pavojingas epizodas prie Šiaurės Airijos futbolininkų vartų įvyko 32-ą minutę: kamuolį į baudos aikštelę gavęs Arkadiuszas Milikas sugebėjo išlaukti ir atsitraukti nuo varžovų, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Ugnį šiaurės airiams vėl teko gesinti besibaigiant pirmam kėliniui, kada pasižymėti bandė Bartoszas Kaputska.

Nepaisant visiško lenkų dominavimo aikštėje, ekipos pertrauką pasitiko esant lygiam rezultatui – 0:0.

Antrame kėlinyje Lenkijos ekipos aistruoliams ilgai įvarčio laukti nereikėjo: 51-ą minutę iš Jakubo Blaszczykowskio kamuolį gavęs A.Milikas sugebėjo pergudrauti du varžovų gynėjus ir vartininką bei išvesti lenkus į priekį – 1:0.

Net ir atsilikdami Šiaurės Airijos futbolininkai sunkiai rezgė atakas. Po pelnyto įvarčio lenkai kontroliavo situaciją aikštėje ir iškovojo pelnytą pergalę.

Stadionas. Susitikimas tarp Lenkijos ir Šiaurės Airijos rinktinių vyksta 35 tūkst. aistruolių talpinančiame Nicos „Allianz Riviera“ stadione. Daugiafunkcinis stadionas duris atvėrė 2013-ųjų sausį. Iš viso jame bus žaidžiamos ketverios Europos čempionato rungtynės.

Ką jie sakė. „Komanda vystėsi labai gerai, tad į Prancūziją atvykstame su itin didelėmis viltimis. Bet tai yra futbolas – bet kas gali atsitikti. Aš tikiu šia komanda, mes jau parodėme, kad galime žaisti gerai ir sudėtingose rungtynėse. Laukiame sunkių rungtynių prieš Šiaurės Airiją, jie yra labai stiprūs, bet nenoriu lįsti į detales. Galiu patikinti, kad esame 100 proc. pasiruošę šiam iššūkiui“, – prieš rungtynes dėstė lenkų treneris Adamas Nawalka.

Ką jie sakė. „Laukia sunkios rungtynės, bet pasitikime savo jėgimos. Mano nuomone, R.Lewandowskis yra vienas iš dviejų geriausių centro puolėjų pasaulyje. Jei paklaustumėt bet kurio klubo pasaulyje, kiekvienas iš jų norėtų jo savo ekipoje. R.Lewandowskis yra analogas Zlatano Ibrahimovičiaus Švedijos rinktinėje – svarbus žaidėjas, didelė asmenybė, kapitnas – bet mes turėsime susitvarkyti su visa Lenkijos komanda“, – lyderį išskyrė Šiaurės Airijos rinktinės treneris Michaelas O‘Neillas.

Robertas Lewandowskis. Skeptikai galvojo, kad R.Lewandowskiui perėjimas į Miuncheno „Bayern“ iš Dortmundo „Borussia“ komandos 2014-aisiais gali pakenkti. Esą puolėjas pradės strigti, bet R.Lewandowskis tik įrodė, kad yra vienas geriausių pasaulyje. Ir jis vis gerėja. R.Lewandowskis chirurginiais smūgiais naikina varžovų gynėjų pastangas, bet yra pavojingas ir žaisdamas nugara į vartus. Jis puikiai valdo kamuolį, turi daug jėgos ir kelia tikrą baimę. 27 metų puolėjas yra neabejotina Lenkijos žvaigždė ir svarbiausia viltis į sėkmę.

Treneris. Adamas Nawalka, kuris su Lenkija žaidė 1978 metų pasaulio čempionate, ekipos treneriu tapo 2013 metų spalį. A.Nawalka į rinktinę žengė po darbo „Gornik“ komandoje, kurią vos po šešių mėnesių darbo pakėlė į aukščiausiąjį divizioną. Kai A.Nawalka prisijungė prie Lenkijos rinktinės, „Gornik“ Lenkijoje pirmavo. Jis yra trumpai dirbęs tuomečio Lenkijos rinktinės trenerio Leo Beenhakkerio asistentu per „Euro 2008“ atranką.

Kyle'as Lafferty. „Norwich City“ komandoje, kuri iškrito iš Anglijos „Premier“ lygos, žaidžia labai blankiai, bet atsidūręs rinktinėje tampa pasaulinės klasės įvarčių mušėju. Per devynis mačus stiprią koją turintis agresyvus puolėjas įmušė septynis įvarčius ir atrankoje buvo vienas rezultatyviausių. K.Lafferty puikiai žaidžia antrame aukšte ir mėgsta vėlyvus įvarčius.

Treneris. Michaelas O'Neillas 2011 metais ėmė vadovauti rinktinei ir buvo laikomas žemo rango strategu, bet greitai visus sužavėjo savo vizija. M.O'Neillas modernizavo Šiaurės Airijos rinktinę ir jos taktikas. Treneris puoselėjo puikią atmosferą ir pagerino treniruočių standartus bei logistiką. Futbolininkai noriai vyksta pas M.O'Neillą ir rezultatai tai rodo.

Teisėjai. Aikštės teisėjas – rumunas Ovidiu Haţeganas. Jo asistentai – rumunai Octavianas Șovre ir Sebastianas Gheorghe’as. Papildomi teisėjai – rumunai Alexandru Tudoras ir Sebastianas Coltescu. Ketvirtasis teisėjas – graikas Tasos Sidiropoulos.