Ispanija švenčia: šaudė, šaudė ir galiausiai nugalėjo Čekiją

Ispanijos ir Čekijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Ispanijos ir Čekijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Ispanijos rinktinė laimėjo 2008 ir 2012 metų Eurppos futbolo čempionatus.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (57)

Jun 13, 2016, 3:08 PM, atnaujinta May 21, 2017, 10:00 PM

Ispanijos rinktinė mušė, mušė ir dar kartą mušė, bet Petras Čechas ir Čekijos rinktinės gynėjai beveik visą mačą stovėjo aukštai iškėlę galvas. Bet 87-ąją minutę Gerardas Pique padarė tai, ko troško visi 2008 ir 2012 metų Europos futbolo čempionų sirgaliai.

Ispanijos rinktinė „Euro 2016“ batalijas D grupėje pradėjo pergale 1:0 prieš Čekijos rinktinę, kuriai teko atlaikyti neįtikėtinai didelį spaudimą.

1937 metais statytame stadione Čekijos rinktinė rungtynes pradėjo rimtu šturmu, tarsi pareikšdami ambicijas į rimtą kovą, bet galiausiai Ispanijos rinktinė perėmė iniciatyvą.

Ispanai kėlė 14 kampinių, ne kartą spardė į vartus, bet kamuolius vis atmušdavo arba gynėjai, arba P.Čechas.

Čekijos rinktinė irgi turėjo auksinių progų, bet ispanų gynėjai tiesiog krisdavo į vartus, kad gelbėtų ekipą.

Vieną tokių epizodų pateikė Cescas Fabregasas, kuris šoko į vartus ir išmušė koja kamuolį, nespėjusį kirsti vartų linijos.

2014 metais fiasko pasaulio čempione patyrusi Ispanija įsirašė tris taškus, o Ikerą Casillasą iš pirmojo vartininko pozicijos išstūmęs Davidas de Gea džiaugėsi „sausais“ vartais.

Rungtynės

Rungtynių starte čekai ilgiau dirbo prie ispanų vartų. Uždirbtas kampinis vaisių neatnešė, bet čekai ir toliau spaudė ispanus ir netrukus G.Pique prasižengė baudos aikštelės prieigose, kairiajame kampe. V.Darida nusprendė smūgiuoti per sienelę, bet tai darė itin netiksliai. Čekai ir toliau spaudė ispanus, bet šiems pavyko atsimušti.

8 minutę ispanų sirgaliai pašoko iš vietų, kai A.Morata atšokusį kamuolį nukreipė į vartų tinklą, bet džiaugtis jam neteko. Teisėjas fiksavo nuošalę.

P.Čechas 16 minutę krito ant vejos ir sugraibė kamuolį. Puikiai į baudos aikštelę įkirtęs A.Morata ir vėl buvo labai arti įvarčio. Šįkart jis mušė į skersuotą kamuolį, bet pritrūko jėgos bei tikslumo. Ispanijos rinktinė atrodė atsigavusi po šalto dušo, kurį rungtynių pradžioje pylė Čekijos futbolininkai.

Ispanijos rinktinės sirgaliai buvo šiek tiek ramesni, nes jų komanda kontroliavo rungtynes. 36 minutę Ispanija kamuolį kontroliavo 66 procentus laiko.

Sirgaliai pirmajame kėlinyje dar išvydo keletą pavojingų progų, bet P.Čechas ir D.de Gea žaidė užtikrintai.

Antrąjį kėlinį A.Morata pradėjo nuostabia proga, bet ir šįkart jam nepavyko priversti už galvos susiimti P.Čecho. A.Moratos smūgį atrėmė gynėjas, bet ispanai kėlė kampinį. Po kampinio P.Čechas paliko vartus, kai mėgino atremti D.Nolito smūgį. Kamuolys atšoko, bet prie jo pirmasis šoko S.Ramosas. P.Čecho jau nebuvo vartuose, bet jo smūgį atrėmė gynėjas.

Nuostabi ataka buvo labai arti įvarčio, bet čekai išliko „sausi“.

54 minutę ispanai vėl turėjo kamuolį čekų baudos aikštelėje, bet jie ir vėl gerai apsigynė.

Netrukus nuostabią progą turėjo Čekijos rinktinė. R.Hubnikas aplenkė visus gynėjus ir pirmasis pasiekė po standartinės situacijos į baudos aikštelę skersuotą kamuolį. Jam nepavyko smūgiuoti, tad kamuolys skriejo per lėtai ir D.De Gea užteko laiko sureaguoti į situaciją.

64 minutę C.Fabregasas kone tobulai apsigynė. P.Kaderabakas iš krašto skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir netrukus Th.Selassie nuostabiai galva smūgiavo į vartus. Įvartis tikrai būtų buvęs, bet C.Fabregasas šoko į vartus ir koja išmušė kamuolį anksčiau nei šis kirto liniją.

Po poros minučių ispanai turėjo gerą progą, kai D.Silva nuostabiai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, bet J.Albai nepavyko sutvarkyti kamuolio.

80 minutę Th.Alcantara atsidūrė vienas prieš vieną su P.Čechu, bet pernelyg ilgai svarstė savo variantus ir gynėjas tiesiog sutrukdė tinkamai smūgiuoti.

Po penkių minučių baudos aikštelę valė jau T.Rosicky.

O 87 minutę Gerardas Pique pakilo aukščiau visų varžovų gynėjų ir smeigė įvartį – 1:0.

O per antrąją teisėjo pridėto laiko minutę D.de Gea atmušė itin galingą smūgį, kuris greitai galėjo tapti įvarčiu. Smūgį atliko V.Darida.

Stadionas. Tulūzijos stadionas pirmą kartą atidarytas 1937 metų sausio 1-ąją. Jis talpina 33 tūkstančius 150 sirgalių.

Ką jie sakė? „Tam, kad mums pavyktų, privalome niekur neklysti. Susitinkame su vienais didžiausių favoritų turnyre. Jie kiekvienoje pozicijoje turi pasaulinės klasės žaidėjų, todėl mums tenka didžiulis išbandymas. Tačiau esu tikras, kad turime kai ką, kuo galime juos nustebinti“, – sakė Čekijos rinktinės vairininkas Pavelas Vrba.

Ką jie sakė? „Pirmosios rungtynės yra ypatingos ir reikalauja daug atsakomybės. Pamatysime, ar esame tokiame lygyje, kokiame norime būti. Čekija yra labai organizuota komanda su gerais futbolininkais. Jie labai pavojingi standartinėse situacijose“, – sakė ispanų treneris Vicente del Bosque.

Teisėjai. Rungtynėms skirtas teisėjų iš Lenkijos desantas. Aikštės teisėjas – Szymonas Marciniakas. Asistentai – Pawelas Sokolnicki, Tomaszas Listkiewicz. Papildomi teisėjai – Pawelas Raczkowskis ir Tomaszas Musial. Ketvirtasis teisėjas – Aleksejus Kulbakovas iš Baltarusijos.

Andresas Iniesta. Viena iš svarbiausių dominuojančios Ispanijos sudedamųjų dalių. A.Iniesta daugybės plojimų nusipelnė ne tik dėl vienintelio įvarčio per 2010 metų pasaulio čempionato finalą su olandais. 32 metų „Barcelona“ virtuozas saugų linijoje neš didžiausią svorį, nes Xabi Alonso ir Xavi Hernandezas jau baigė karjeras. Jeigu ispanai nori laimėti dar vieną Europos trofėjų, būtent A.Iniestai reikia sužaisti pačiu aukščiausiu lygiu.

Treneris. Vicente del Bosque Ispaniją vedė į triumfą 2010 metų pasaulio čempionate. Jis dar nėra oficialiai paskelbęs, ką darys po „Euro 2016“ čempionato. 65 metų strategas yra užsiminęs, kad jam tai gali būti paskutinis turnyras. Jis pabrėžė, kad Ispanijai nebūtų blogai, jeigu jis išvyktų, nes į komandą patektų naujų idėjų.

Petras Čechas. Čekai turi vieną geriausių vartininkų pasaulyje. 34 metų vartų sargas 2015 metais iškeitė Londono „Chelsea“ marškinėlius į Londono „Arsenal“ klubo spalvas ir rinktinėje pagerino rekordą. Kai lapkritį jis sužaidė rungtynes su Lenkija, su rinktine buvo sužaidęs jau 118 rungtynių. P.Čechas per šį laikotarpį 53 kartus liko „sausas“ ir jeigu čekai nori palikti žymę Prancūzijoje, reikėtų, kad veteranas padidintų šį skaičių.

Treneris. Pavelas Vrba rinktinės vairą perėmė 2014 metų sausio 1-ąją. Čekų aistruoliai tiesiog desperatiškai troško labiau atakuojančio žaidimo stiliaus ir P.Vrba išgirdo jų maldas. Patrauklaus futbolo šalininkas įdiegė puikų žaidimo braižą. Čekai atrankoje dukart nugalėjo olandus, kurie pirmą kartą nuo 1984 metų nepasiekė pagrindinio turnyro.