Kitoks veidas: agresyvi ir patraukli Italija tėškė belgams

Italijos rinktinė šventė pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Italijos ir Belgijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Italijos ir Belgijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Italų sirgaliai.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (46)

Jun 13, 2016, 8:47 PM, atnaujinta May 21, 2017, 8:45 PM

Leonardo Bonucci pastebėjo toli priekyje bėgantį komandos draugą ir atliko daugeliui netikėtą perdavimą, kuris baigėsi šaltakraujišku Emanuele Giaccherini smūgiu ir itališka fiesta aikštės kampe.

Italijos futbolo rinktinė parodė žavų futbolą, kai daug atakavo ir agresyviai po visą aikštę vaikė Belgijos futbolininkus.

Jaunieji belgų talentai turėjo savo progų, bet nuo 1972 metų italų tęsiama tradicija sulaužyta nebuvo. Italija 44 metus nepralaimi Belgijai turnyruose ir tradiciją pratęsė gražia pergale „Euro 2016“ starte E grupėje – 2:0.

Nuostabų tašką šiose rungtynėse padėjo Graziano Pelle. Jis jau 3-ąją teisėjo pridėto laiko minutę sulaukė neįtikėtino Antonio Candreva perdavimo. Pastarasis baudos aikštelėje jau stovėjo prieš pasirengusius gynėjus, bet pakėlė kamuolį kitoje vartininko aikštelės pusėje buvusiam G.Pelle, o šis smūgiavo į pakibusį kamuolį.

Italijos rinktinė nuo pat pirmųjų minučių rungtynes pradėjo intensyviai ir užtikrintai žaidė ne tik gynyboje, bet ir aikštės viduryje. Būtent čia trūko belgų žaidimo gijos, leidusios italams kontroliuoti situacija tada, kai jiems tai daryti buvo parankiausia.

Iki 32 minutę E.Giaccherini įmušto įvarčio italai turėjo neblogų progų skaudžiai atakuoti, bet Belgija irgi galėjo atsakyti tuo pačiu.

Arčiausiai įvarčio Belgija buvo 53 minutę, kai Kevina de Bruyne atliko neįtikėtinai gražų perdavimą Romelu Lukaku, o šis metėsi į kraštą ir atsidūrė vienas prieš vieną su vartininku Gianluigi Buffonu.

Italijos rinktinės veteranas parodė, kad tobulai išmano, ką turi daryti futbolininkas ir užėmė geriausią poziciją, o R.Lukaku bandymas įmušti „balioną“ baigėsi nesėkme.

Belgai būtų turėję dar dvi nuostabias progas, bet italai varžovų galimybes rengti žudikiškas atakas keitė į geltonas korteles.

Būtent ši E grupės dvikova buvo laikoma svarbiausia, aiškinantis, kam atiteks aukščiausia vieta. Pergalė turėtų suteikti daug vilties ir italų gerbėjams. Prieš prasidedant čempionatui buvo daug kalbama, kad ši Italijos rinktinė gali būti viena silpniausių istorijoje.

Rungtynės

Italijos rinktinė iškart šturmavo belgų vartus. Ederas smūgiavo iš toli, bet gynėjas blokavo kamuolį, bet netrukus italai vėl perdavinėjo kamuolį varžovų baudos aikštelėje.

A.Conte auklėtiniai spaudė belgus, kuriems neleido net ramiai priimti kamuolio. Belgams perėmus kamuolį, italai iškart sustojo savo aikštės pusėje ir laukė varžovų veiksmų.

10 minutę refleksus turėjo pademonstruoti G.Buffonas, kuris atmušė galingą R.Nainggolano smūgį iš toli.

R.Naingogolano ir 21 minutę mėgino savo laimę iš toli, bet smūgiavo labai netaikliai. Abi komandos žaidė pakankamai atsargiai. Po 25 minučių žaidimo italai kamuolį kontroliavo 53 proc. laiko.

Italai ilgai rezgė įvairias atakas ir 32 minutę sulaukė vaisių. E.Giaccherini sulaukė nuostabaus ilgo perdavimo, tobulai susitvarkė su kamuoliu ir nuginklavo priešais jį išbėgusį Th.Cortouis. Perdavimą iš toliau nei aikštės vidurio atliko gynėjas Leonardo Bonucci.

Belgijos rinktinė buvo pasimetusi, o italai vos neįmušė ir 36 minutę. G.Pele greičiau sureagavo ir aukščiau pašoko nei belgų gynėjai, kai jo link skriejo aukštas kamuolys. Italas mušė galva į kairįjį vartų kampą, bet kamuolys skriejo pro šalį.

K.de Bruyne turėjo puikų progą po keleto individualių veiksmų, bet jo 41-osios minutės smūgis atsimušė į gynybą.

Antrąjį kėlinį italai pradėjo vėl spausdami varžovus. M.Parolo iškart surado komandos draugą baudos aikštelėje, bet belgai išmušė kamuolį.

52 minutę A.Candreva atsidūrė puikioje vietoje dešiniajame krašte ir veržėsi į baudos aikštelę, bet jo bandymą skersuoti kamuolį nutraukė kelią blokavęs varžovas. Italai kėlė kampinį, bet jo nerealizavo, o tada belgai iškart surengė neįtikėtinai pavojingą greitą ataką.

K.de Bruyne atliko nuostabų perdavimą R.Lukaku, kuris metėsi kamuolį į kraštą ir atsidūrė vienas prieš vieną su vartus palikusiu G.Buffonu. R.Lukaku mėgino įmušti „balioną“, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

54 minutę atsaką surengė italai, bet G.Pele smūgį atrėmė Th.Cortouis.

Italijos rinktinė sumažino tempą, bet atsimušinėti net neketino. 73 minutę M.Parolo klastingai smūgiavo nuo baudos aikštelės ribų, bet jo smūgį atmušė gynėjai.

Netrukus italai kėlė kampinį, po kurio užsimezgė jiems pavojinga ataka, bet Ederis tyčia griovė varžovą ir gavo geltoną kortelę. Ederis nespyrė per kojas, bet prilaikė varžovą, kuris galėjo surengti mirtiną ataką.

Italai silpo ir rinkosi geltonas korteles, o belgai vis labiau spaudė savo varžovus. Italai saugų grandyje darė pernelyg daug klaidų, leidusių Belgijos rinktinei rimtai pretenduoti į įvarčius.

Belgai ilgai spaudė italus, bet 85 minutę Th.Cortouis turėjo priminti, kad turi gerus refleksus. Jam teko atremti galingą C.Immobile smūgį.

89 minutę G.Buffonas sugraibė kamuolį, kuris krito prie pat jo nosies, bet jį galėjo dar pamušti belgai. Italijos rinktinės sirgaliai kiekvieną momentą išgyveno sunkiai, bet belgams buvo dar sunkiau – jų ekipa darė viską, kad įmuštų, bet Italijos rinktinė kovojo nuožmiai.

Teisėjas pridėjo mažiausiai tris minutes. Italijos futbolininkai stengėsi dar labiau sulėtinti žaidimą, bet belgai agresyviai spaudė. Netrukus E.Giaccherini sulaukė tolimo perdavimo, bet jam nepavyko apskaičiuoti, kur leisis kamuolys.

O tada G.Pelle tiesiog nužudė belgus. Jis padėjo galingą tašką, kai sulaukė aukšto trumpo perdavimo ir galingai ore mušė kamuolį į belgų vartus.

Stadionas. Liono „Parc Olympique Lyonnais“ stadione telpa 59 tūkstančiai žiūrovų. Jis pastatytas 2016 metais.

Ką jie sakė? „Pergalė mums suteiktų labai daug pasitikėjimo savimi. Italija yra prestižiškiausia ir sudėtingiausia varžovė, su kuria gali pradėti čempionatą. Tai reiškia, kad nuo pat starto turime žaisti geriausiai. Jų treneris yra gerai pasirengęs, todėl komanda bus pasiruošusi. Tikimės, kad mes patys būsime fantastiški. Suteikėme Belgijai savąją spalvą ir noriu, kad mus palaikytų kuo daugiau sirgalių, nes mums reikia 12-ojo žaidėjo“, – kalbėjo belgų treneris Marcas Wilmotsas.

Ką jie sakė? „Aikštėje matysime 46 karius. Jaučiame, kad mūsų šalis mus spaudžia. Visi matome Belgijos galimybes. Jie turi puikius jaunuosius talentus. Sveikinu jiems, nes jie puikiai dirba su futbolo sistema. Belgija yra stipri ir atakose, ir saugų grandyje. Gynyboje jie turi daug patirties“, – varžovus gyrė Italijos rinktinės treneris Antonio Conte.

Teisėjai. Į rungtynes išsiųstas anglų teisėjų desantas. Aikštės teisėjas – Markas Clattenburgas, asistentai – Simonas Beckas, Jake'as Collinas. Papildomi teisėjai – Anthony Tayloras ir Andre Marrineris. Ketvirtasis teisėjas – Carlosas Del Cerro.

Thibaut Courtois. Th.Courtois turi tiek daug potencialo, kad buvęs Londono „Chelsea“ treneris Jose Mourinho leido Petrui Čechui išvykti. Tai apie šį belgų vartininką pasako labai daug. 193 cm ūgio Th.Courtois turi puikius refleksus ant linijos ir yra vienas geriausių vartų sargų pasaulyje. Jis taip pat puikiai skaito aikštę, kai varžovai į baudos aikštelę leidžia aukštus kamuolius.

Treneris. Jums reikėtų pažiūrėti vaizdo įrašus, kaip Marcusas Wilmotsas žaidžia savo šalies rinktinėje, kad suprastume, ką jam reiškia Belgijos spalvos. Per galvas lipantis atakuojantis saugas visada garsėjo uosle įvarčiui. Per 70 rungtynių rinktinėje jis įmušė 28 įvarčių. Bebaimis žaidėjas tapo bebaimiu treneriu. M.Wilmotsas įprastai iš savo futbolininkų gauna viską, ko paprašo.

Gianluigi Buffonas. G.Buffonas turi praktiškai kiekvieną prizą, kokį tik galima laimėti futbole. Ant jo trofėjų lentynos – tiek klubų, tiek rinktinių medaliai. G.Buffonas Italijos rinktinės uola yra nuo tada, kai pirmąjį kartą tapo pirmuoju pasirinkimu. Tai nutiko dar per 2002 metų pasaulio čempionatą. G.Buffonas su Italija žaidė trijuose Europos čempionatuose iš eilės ir 2012 metais padėjo ekipai pasiekti finalą. Su Turino „Juventus“ sutartį pratęsęs vartų sargas žaidė keturiuose pasaulio čempionatuose iš eilės. „Juventus“ ir Italijos rinktinės kapitonas sausį atšventė 38-ąjį gimtadienį.

Treneris. A.Conte Italijos rinktinei ėmė vadovauti greitai po šokiruojančio pasitraukimo iš Turino „Juventus“ klubu, su kuriuo specialistas laimėjo visus tris Italijos „Serie A“ trofėjus. Dar žaisdamas A.Conte išsiskyrė atsidavimu darbui ir visuomet iš savęs spausdavo viską. Jis daug dirbo ir „Lecce“, ir „Juventus“, ir Italijos rinktinėje. To paties treneris dabar reikalauja iš savo žaidėjų.