Zlatanas tinklo nedraskė, o švedai su airiais dalijosi po tašką

Švedijos ir Airijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Švedijos ir Airijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Švedų sirgaliai.<br>AP nuotr.
Airių sirgaliai.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (53)

2016-06-13 18:26, atnaujinta 2017-05-21 21:09

Zlatanas Ibrahimovičius įvarčio neįmušė, bet surado būdą, kaip nubausti Airijos futbolininkus ir tai jis padarė skaudžiausiu būdu. Švedijos rinktinės lyderis skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir jam kelią pastoti mėginęs Ciaranas Clarkas įsimušė į savuosius vartus.

Taip Švedijos rinktinė išlygino rezultatą, o E grupės dvikova su Airija baigėsi 1:1, nors patys švedai antrajame kėlinyje turėjo gerų progų.

Šansų įmušti turėjo ir Z.Ibrahimovičius, kuris nuoširdžiai paplojo, kai dar 48 minutę nuostabų įvartį įmušė Wesley Hoolahanas.

Rungtynės.

Pirmosios minutės nepateikė aštrių epizodų, bet 9-ąją minutę J.Hendrickas pademonstravo, kad gali galingai smūgiuoti iš toli. Jis iš kairiojo krašto smūgiavo į vartus, bet A.Isakssonas fantastiškai atmušė kamuolį.

17 minutę J.O'Shea buvo labai arti įvarčio. Jam reikėjo tiesiog priliesti kamuolį, kuris skriejo šalia virpsto, bet airių futbolininkui sėkmė nenusišypsojo. Ši situacija susiklostė po to, kai C.Clarkas galva mušė kamuolį po kampinio, bet buvo netaiklus.

Po varžovų saugo klaidos švedai turėjo progą surengti tobulą kontrataką, bet tai darė per lėtai. Galiausiai prie baudos aikštelės prieigų kamuolį gavo ir Z.Ibrahimovičius, bet šalia jo stovėjo gerai pasirengęs gynėjas. Pavojų airiai užgesino.

29 minutę S.Colemanas iš toli smūgiavo labai galingai, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

Pirmajame kėlinyje buvo aštrių momentų, bet dvikovos dalis buvo pakankamai nuobodi. Z.Ibrahimovičius dar nespėjo parodyti savo jėgos.

Antrąjį kėlinį J.Hendrickas pradėjo galingu smūgiu, bet įmušti jam nepavyko. Bet švedai net nespėjo atsigauti po laimingai pasibaigusios atakos, kai Airija šventė įvartį.

Wesley Hoolahanas 48 minutę gavo tobulą perdavimą ir smūgiavo taip pat tobulai. Švedijos rinktinės futbolininkai leido S.Colemanui su kamuoliu atsidurti prie galinės linijos ir perduoti aukštą perdavimą laisvam paliktam W.Hoolahanui. Pastarasis ir užbaigė ataką.

Netrukus Z.Ibrahimovičius turėjo puikią progą, bet jam nepavyko tiksliai pataikyti į kamuolį.

59 minutę gerą perdavimą į baudos aikštelę gavo Z.Ibrahimovičius, kuris neleido kamuoliui nusileisti ant žemės ir nekreipdamas į prisispaudusį gynėją nukreipė jį į vartų pusę. Trūko ne daug, bet airių vartuose kamuolys neatsidūrė.

Švedijos rinktinė žaidė gerokai aktyviau nei pirmajame kėlinyje. Išryškėjo ir komandos braižas kamuoliais maitinti Z.Ibrahimovičių, tačiau jam vis nepavyko tinkamai užbaigti atakų, ar atsidurti ten, iš kur smūgiuoti būtų tobuliausia.

Z.Ibrahimovičius galiausiai pasiekė savo, bet ne paties įvarčiu. Švedijos rinktinės lyderis veržėsi kairiuoju baudos aikštelės kraštu ir skersavo kamuolį. Ten C.Clarkas mėgino sustabdyti kamuolį, bet nukreipė jį į savo vartus. Už jo stovėjo vienas iš švedų puolėjų.

82 minutę Z.Ibrahimovičius kišo koją prieš skersuotą kamuolį, bet jam nepavyko jo pasiekti. Švedai iššvaistė dar vieną gerą progą.

Švedai dar ieškojo progų, o airiai aiškiai rodė, kad jiems užtenka lygiųjų. Tą jie ir pasiekė.

Stadionas. Sen Deni „Stade de France“ stadionas pastatytas 1998 metais. Jis talpina 81 tūkstantį žiūrovų.

Ką jie sakė? „Žinau, ką galiu padaryti ir ką darysiu. Legenda vis dar gali spindėti. Kiekvienais metais jaučiuosi vis geriau. Dominavau visur, kur tik buvau. Dėl to problemų neturiu ir dabar pasitikiu savimi“, – sakė švedų lyderis Zlatanas Ibrahimovičius.

Ką jie sakė? „Manyje dar yra likę įvarčių. Tai darau nuo 17 metų ir niekada nekildavo klausimų. Dirbsiu komandai, bet jeigu gausiu progą, ja pasinaudosiu“, – sakė 35 metų airių rinktinės veteranas Robbie Keane'as.

Teisėjai. Į rungtynes buvo pasiųstas serbų desantas. Aikštės teisėjas – Miloradas Mažičius, teisėjo asistentai – Milovanas Rističius, Daliboras Džurdževičius. Papildomi teisėjai – Danilo Grujičius ir Nenadas Djokičius. Ketvirtasis teisėjas – slovėnas Matejus Jugas.

Robbie Keane'as. Airijos rinktinės kapitonas atrankoje buvo rezultatyviausias žaidėjas, bet „Los Angeles Galaxy“ puolėjas penkis įvarčius įmušė į futbolo miniatiūros Gibraltaro vartus. O kai airiai žengė į atkrintamųjų mūšį su Bosnija ir Hercegovina, už Atlanto rungtyniaujantis futbolininkas turėjo susirasti vietą ant suolo. Gali būti, kad buvęs „Tottenham Hotspur“ futbolininkas Prancūzijoje turės priprasti prie tokio paties statuso.

Treneris. Martinas O'Neillas su Anglijos ir Škotijos klubais yra laimėjęs trofėjus, bet dabar strategas ruošiasi paragauti mūšio tranšėjose, nes jo Airijos komanda tikrai atsidurs apgultyje.

Zlatanas Ibrahimovičius. “Paris Saint Germain“ puolėjas vienareikšmiškai yra šalies lyderis. 34-erių Z.Ibrahimovičius yra užsiminęs, kad tai jo „veikiausiai“ paskutinis turnyras su rinktine, o tai reiškia, kad būtent Prancūzijoje baigsis svarbi švedų futbolo era. Z.Ibrahimovičiui tai bus jau šeštasis pasirodymas svarbiausiame turnyre, bet švedai nuo „Euro 2004“ pirmenybių į ketvirtfinalį patekusi nėra. Šalis praleido du pastaruosius pasaulio čempionatus.

Treneris. Erikas Hamrenas. 2009 metais stojęs prie rinktinės vairo E.Hamrenas priėmė aiškų sprendimą. Jis Z.Ibrahimovičių pavertė svarbiausia komandos struktūra, apie kurią ir suka žaidimą. Taip jis pakeitė ankstesnio stratego Larso Lagerbacko labiau komandinę taktiką. E.Hamreno eksperimentas pasiteisino. Z.Ibrahimovičius ėmė nešti dividendus, bet komanda tapo vienpusiška. „Mano planas buvo daryti viską, kad visiškai išnaudočiau pasaulinės klasės žaidėją, koks jis ir yra“, – sakė E.Hamrenas. Po „Euro 2016“ kovų jis paliks rinktinę.