Ar įtikino? Nykų vakarėlį Prancūzija užbaigė puikiais įvarčiais

Prancūzijos ir Albanijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Prancūzijos ir Albanijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (38)

Jun 15, 2016, 9:42 PM, atnaujinta May 21, 2017, 3:41 PM

Prancūzijos futbolo rinktinė surengė antrąjį savo vakarėlį „Euro 2016“ čempionate. Tik jeigu pirmajame svečiams dovanojo gražių smūgių, intrigą ir įvarčių, tai šįkart ji nepasiūlė nei vienkartinių puodelių arbatai gerti, nei gurmaniškų užkandžių.

Prancūzijos rinktinės sirgaliai buvo priversti stebėti nuobodžias rungtynes, tačiau galiausiai sulaukė velniškai skanaus torto. Antoine Griezmannas pirmuoju bandymu jau 90-ąją minutę įmušė įvartį galva ir leido iš visos širdies džiaugtis. Šeštąją teisėjo pridėto laiko minutę įmušė ir Dimitri Payet, kuris prisijungė prie rezultatyviausių turnyro žaidėjų.

Prancūzija jau antrosiose rungtynėse tašką padėjo paskutinėmis minutėmis – 2:0.

Prancūzijos rinktinės sirgaliai šventė pergalę, o jų komanda praktiškai užsitikrino vietą kitame „Euro 2016“ etape, kur teks kovoti su rimčiausiais varžovais.

Bet į klausimą, ar šeimininkai pasirengę kovoti dėl titulo prancūzai tikrai dar neatsakė. Albanijos rinktinė buvo labai arti lygiųjų, bet nesugebėjo atsilaikyti, kai prancūzai surengė vartų šturmą.

Įvartį įmušusi Prancūzija užfiksavo pirmąjį savo smūgį į vartų plotą. A.Griezmannui tai buvo ypatinga minutė, nes jis pakilo nuo suolo. Didier Deschamps'as jam progą suteikė 68 minutę.

Prancūzijos rinktinė trečiadienį šventė savo vakarėlio pabaigą, nors pirmajame kėlinyje tiesiog migdė žiūrovus, o rimčiau žaisti pradėjo tada, kai Albanija nutarė atiduoti beveik visas jėgas gynybai, o progų ieškoti tik tada, kai tarpus sukurs turnyro šeimininkai.

Šeštąją teisėjo pridėto laiko D.Payet užfiksavo antrąjį savo įvartį ir antrą kartą tapo žaidėju, kuris paskutinę akimirką muša Prancūzijos rinktinėje.

Prancūzijos rinktinė paskutinę akimirką pergalę šventę ir prieš Rumuniją. Penktadienį 89 minutę šeimininkus gelbėjo D.Payet.

Albanijai tai – antrasis pralaimėjimas iš eilės. Ši komanda praktiškai nebeturi šansų žygiuoti toliau ir skaičiuoja progas, kurias turėjo kovoje su Prancūzija.

Rungtynės

Albanijos rinktinė pasirinko taktiką su vienu puolėju, bet nieko kito ir nebuvo galima tikėtis. Prancūzai – mačo favoritai, bet Albanijos komanda jau rungtynių starte veržėsi į jų baudos aikštelę. Albanijos futbolininkai tęsė drąsias atakas, bet per pirmąsias dešimt minučių nesukūrė nieko pavojingo.

Prancūzijos rinktinė irgi neturėjo, kuo pradžiuginti savo sirgalius.

17 minutę D.Payet skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur galėjo kilti didžiulis pavojus, bet gynėjams pavyko meistriškai išvengti nemalonumų.

Rungtynės nebuvo dosnios aštrių momentų. 34 minutę D.Payet dar turėjo neblogą šansą, bet albanai apsigynė.

Vienas ryškiausių iki šiol epizodų nutiko 35 minutę, kai K.Coman puikiu triuku apsisuko aplink varžovą, o tada dar pavojingai skersavo kamuolį, bet vartininkas neutralizavo pavojų.

38 minutę P.Evra blokavo labai pavojingą L.Memushaj smūgį. Pastarajam kamuolys idealiai nusileido baudos aikštelėje.

Antrąjį kėlinį Albanija pradėjo rimtais grasinimais. 52 minutę L.Memušajus galingai smūgiavo į vartus ir nuo įvarčio Prancūzijos rinktinę apsaugojo tik vartų virpstas. Atsakomojoje atakoje D.Payet parodė, kad moka puikiai smūgiuoti iš toli, bet gynėjai atmušė kamuolį.

54 minutę albanams už mėginimą įmušti kirto ir P.Pogba. Jis iš baudos aikštelės spyrė į skersuotą kamuolį. Kamuolys skriejo pro pat skersinį.

67 minutę O.Giroud buvo prie pat įvarčio, bet jo smūgis galva nebuvo taiklus – kamuolys krito prie pat virpsto.

Po poros minučių N.Kante atsidūrė palankioje situacijoje, bet jo pavojingą smūgį atmušė gynėjas, nukreipęs kamuolį nepavojinga trajektorija. Prancūzija mėgino spausti, bet iki 80 minutės smūgio į vartų plotą taip ir neužfiksavo. 82 minutę šeimininkų žaidėjas L.Koscielny šoko į viršų ir gražiai mušė galva, bet jam pritrūko tikslumo.

Albanija vis labiau spaudėsi, bet šeimininkams deramo smūgio atlikti niekaip nepavyko.

Nykų vakarėlį nutraukė A.Griezmannas, kuris 90-ąją minutę smeigė įvartį. Prancūzija surengė tikrą džiaugsmo šou.

Šeštąją teisėjo pridėto laiko minutę tašką padėjo ir D.Payet, kuriam tai buvo antrasis pirmenybių įvartis.

Startas. Prancūzijos rinktinei 89 minutę Dimitri Payet išplėšė pergalę 2:1 prieš Rumunijos futbolininkus, o albanai starte 0:1 nusileido Šveicarijai. Albanai didžiąją dalį kovos praleido dešimtiese ir per tą laiką įvarčio nepraleido, o progų susikūrė net keletą.

Stadionas. 1938 metų sausį atidarytas Marselio „Stadio Velodrome“ stadionas talpina 67 tūkstančius 354 sirgalius.

Ką jie sakė I. „Albanija yra gerai organizuota komanda. Jie turi italų trenerį, kuris nuveikė didžiulį darbą. Komanda gerai ginasi, bet vien tuo neapsiriboja – staigiai leidžiasi į priekį. Albanija sunkiai dirba ir stebina tai, kaip jie kovoja aikštėje. Matėme jų mačą su šveicarais ir jie tikrai nusipelnė išlyginti“, – sakė prancūzų treneris Didier Deschampsas.

Ką jie sakė II. „Prancūzus žinome labai gerai. Juos veža tai, kad jie rungtyniauja namuose. Stengsimės suardyti jų žaidimo gijas. Su šveicarais sužaidėme pakankamai gerai, bet nepasinaudojome proga įmušti. Daug dirbome, kad subalansuotume žaidimą ir dabar panaudosime viską, ką veikėme per treniruotes“, – sakė Albanijos treneris Gianni de Biasi.

Teisėjai. Į dvikovą pasiųstas škotų desantas. Aikštės teisėjas – Williamas Collumas. Asistentai – Damienas McGraithas (Airija), Francis Connoras. Papildomi teisėjai – Bobby Maddenas, Johnas Beatonas. Ketvirtasis teisėjas – Michaelas Oliveras iš Anglijos.

Prancūzijos treneris. Kas gali būti geresniu Prancūzijos vedliu į šlovę, jeigu ne žmogus, kuris buvo „Les Bleus“ kapitonu 1998 metų pasaulio čempionate ir „Euro 2000“ pirmenybėse? Didier Deschampsas yra nugalėtojas. Per savo futbolininko karjerą jis laimėjo viską, o tada ėmė treniruoti Prancūziją. Brazilijoje per pasaulio čempionatą jis prancūzus nuvedė iki ketvirtfinalio. D.Deschamps'as Prancūzijos rinktinėje įdiegė geležinę drausmę. Prancūzų komandoje atsirado ir daugiau pasitikėjimo bei didžiavimosi savo komanda.

Paulis Pogba. Turino „Juventus“ žvaigždė yra viena geriausių Europoje. Į P.Pogba nuolatos dairosi Europos klubai galiūnai, o futbolininkas yra vertinamas 100 milijonų eurų ribose. P.Pogba Prancūzijoje dar nepateisino savo reputacijos, tad“Euro 2016“ tampa didžiuoju jo šansu tapti naujuoju šalies saugų grandies maestro. Jis gali žengti legendų Zinedine'o Zidane'o ir Michelio Platini keliu.

Albanijos treneris. Italas Giovanni de Biasi greitai užbaigė neaiškumus rinktinėje. Jos vairą strategas perėmė prieš penkerius metus ir greitai sugrąžino geriausiu Albanijos futbolininkus. G.de Biasi sukūrė gerokai profesionalesnę atmosferą. Būdamas treneriu ir žaidėju jis dirbo įvairiuose Italijos klubuose, bet dar niekada nebuvo taip garbinamas, kaip Albanijoje.

Loričius Cana. Komandos kapitonas ir gynybos širdis. Kosove gimęs L.Cana yra geriausiai žinomas Albanijos futbolininkas. Šiuo metu „Nantes“ marškinėlius vilkintis futbolininkas yra žaidęs „Paris Saint Germain“, Marselio „Olympique“, „Sunderland“, Stambulo „Galatasaray“ ir Romos „Lazio“ komandose. 32 metų futbolininkas po „Euro 2016“ turėtų baigti karjerą rinktinėje.