Rumunų ir šveicarų kovoje – 11 m baudinys ir gražuolis įvartis

Rumunijos ir Šveicarijos rungtynės.<br>AP nuotr.
A.Iordanescu atgaivino Rumunijos futbolą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (44)

2016-06-15 18:32, atnaujinta 2017-05-21 16:12

Bogdanas Stancu laikinai tapo rezultatyviausiu Europos futbolo čempionato futbolininku, kai jau antrose rungtynėse vėl mušė 11 metrų baudinį, Haris Seferovičius ir toliau švaistė progas, o Admiras Mehmedi įmušė ne tik išlyginamąjį įvartį, bet tai padarė fantastišku būdu.

Rumunijos futbolininkai „Euro 2016“ A grupės rungtynėse įsirašė pirmąjį tašką, o Šveicarijos rinktinė prie pergalės starte pridėjo ir lygiąsias su rumunais. Mačas tarp Šveicarijos ir Rumunijos komandų baigėsi 1:1.

Šveicarija šiose rungtynėse siekė pirmąjį kartą per savo istoriją laimėti du iš eilės Europos čempionato mačus, bet ekipai to padaryti nepavyko.

Iki išlyginamojo įvarčio Šveicarijos rinktinė tikrai nežavėjo ir darė nemažai broko, bet po A.Mehmedi smūgio vaizdas pasikeitė.

Šveicarija tapo daug aštresnė, vertė rumunus dažniau strigti, bet šimtaprocentinių progų įvarčiams sirgaliai neišvydo.

Šįkart Rumunija neatrodė taip kovingai, kaip pirmosiose rungtynėse su Prancūzija, kur B.Stancu irgi mušė 11 metrų baudinį.

Šveicarija buvo pasirengusi staigiai rumunų atakai rungtynių starte, o rungtynių pabaigoje turėjo daugiau jėgų nei varžovai.

Rumunų strategui teks rimtai pagalvoti apie fizinį atsigavimą, nes ekipai trūko energijos, kurios gerbėjai tikėjosi.

Rungtynės.

Rumunijos futbolininkai startavo spaudimu, kokį rodė ir prieš prancūzus, bet Šveicarija buvo tam pasirengusi ir atlaikė šturmą. Bet pirmieji realią progą turėjo būtent rumunai. 7-ąją minutę baudos aikštelės viduryje kamuolį gavo ir varžovą suklaidino H.Seferovičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto. H.Seferovičius pratęsė netaiklių smūgių seriją, pradėtą per rungtynes su Prancūzija.

H.Seferovičius turėjo gerą progą ir 16-ąją minutę, bet ir vėl jam pritrūko šaltakraujiškumo.

18 minutę Rumunija gavo nuostabią progą ir šįkart ją realizavo. S.Lichsteineris laikė varžovą už marškinėlių ir rungtynių arbitras iškart skyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojęs B.Stancu smūgiavo į kairįjį kraštą, o vartininkas šoko į priešintą pusę.

28 minutę C.Sapunaru po standartinės situacijos smūgiavo į vartų pusę, bet buvo netaiklus. Atšokęs kamuolys C.Sapunaru nusileido puikiai, bet futbolininkui pritrūko sėkmės.

Po dešimties minučių šveicarai galėjo įmušt. S.Lichsteineris skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir B.Dzemaili mušė galva, bet tai darė netiksliai.

Šveicarijos rinktinė kantriai antrajame kėlinyje ieškojo progos įvarčiui ir 57 minutę jo sulaukė. A.Mehmedi galingu smūgiu smūgiavo ore pakibusį kamuolį ir įmušė fantastišką įvartį. Šveicarijos rinktinės treneris buvo pasirengęs keisti A.Mehmedi, bet po galingo smūgio iš baudos aikštelės jo iš aikštės pašalinti buvo negalima.

68 minutę S.Lichsteineris atliko gražų perdavimą į baudos aikštelę, bet B.Embolo galva mušti skersuoto kamuolio tiksliai nepavyko.

Rungtynės buvo nusistovėjusios, o sirgaliams buvo vis mažiau kuo džiūgauti.

Startas. Rumunijos rinktinė turnyrą pradėjo kova su Prancūzija ir pralaimėjimu 1:2. Prancūzai pergalę šventė po 89 minutę Dimitri Payet įmušto įvarčio. Šveicarijos futbolininkų startas buvo geresnis. Šveicarija 1:0 nugalėjo dešimtiese mačą baigusią Albaniją. Įvartį šveicarai įmušė penktąją minutę, kai Albanija dar turėjo visus žaidėjus.

Stadionas. Paryžiaus „Parc des Princes“ stadionas talpina 47 tūkstančius 294 žiūrovus. Stadionas atidarytas 1972 metų sausį.

Ką jie sakė I. „Rumunija galėjo nugalėti prancūzus, todėl turime patobulėti ir sužaisti geriau nei prieš Albaniją. Turime žaisti taip, kaip su albanais žaidėme per pirmąsias 20-30 minutes. Šįkart to reikės visą mačą. Mane rumunai penktadienį sužavėjo. Šveicarija dar nėra laimėjusi dviejų grupių etapo mačų Europos čempionate ir mes norime patekti į istoriją“, – sakė šveicarų treneris Vladimiras Petkovičius.

Ką jie sakė II. „Rumunijos futbolui tai – labai svarbios rungtynės. Po mačo su prancūzais mums didžiausia problema tapo psichologinis ir fizinis atsigavimas. Tikiuosi, kad šiai kovai būsime gerai fiziškai pasirengę. Su prancūzais sužaidėme labai gerai ir turėjome porą šansų. Dabar žaisime prieš labai gerą komandą, bet sieksime pergalės. Norime įveikti grupės etapą“, – sakė rumunų treneris Anghelis Iordanescu.

Teisėjai. Rungtynėms vadovauja rusų desantas. Aikštės teisėjas – Sergejus Karasiovas, asistentai – Nikolajus Golubiovas, Tichonas Kaluginas. Papildomi teisėjai – Sergejus Lapočkinas ir Sergejus Ivanovas. Ketvirtasis teisėjas – Alseksejus Kulbakovas iš Baltarusijos.

Rumunijos treneris. Anghelas Iordanescu. Atgimęs Rumunijos futbolas turi lenktis prieš A.Iordanescu. Tai trečiasis kartas, kuomet jis ėmėsi trenerio pareigų ir šįkart tai padarė jau dirbdamas Rumunijos senate. Pirmą kartą A.Iordanescu dirbo su G.Hagi karta, žengusia į „Euro 1996“ ir 1998 metų pasaulio čempionatą. Galiausiai A.Iordanescu ėmėsi politikos, bet šalis jį išprašė dar kartą vadovauti komandai. Jų viltis treneris pateisino – juk Rumunija rungtyniaus „Euro 2016“.

Lučianas Sanmarteanas. Saudo Arabijos aukščiausioje lygoje žaidžiantis L.Sanmarteanas yra laikomas talentingiausiu rumunų žaidėju po Gheorghe Hagi. Jis pagaliau pasiekė svarbiausią turnyrą, tačiau tai padaryti pavyko ne jauname amžiuje. L.Sanmarteanui yra 36-eri. L.Sanmarteanas Rumunijos rinktinėje debiutavo 2002 metais, bet čia žaidė vos 16 mačų.

Šveicarijos treneris. Keletas rinktinės trenerių turi kitą darbą po rinktinės. Vladimiras Petkovičius itališkai kalbančiame regione dirba religinės pakraipos labdaros organizacijoje. Bosnių ir kroatų kraujo turintis V.Petkovičius didžiąją dalį žaidėjo ir trenerio karjeros praleido būtent Šveicarijoje.

Ricardo Rodriguezas. Visame talentingame jau bręstančiame Šveicarijos žaidėjų sąraše R.Rodriguezas yra geidžiamiausias vedančių Europos klubų. Tai aukštas ir stiprus kairiojo krašto gynėjas, galintis ne tik solidžiai gintis, bet rengti atakas. „Wolfsburg“ futbolininkas yra laikomas potenciale grėsme varžovams.