Italų fiesta: įvartis paskutinėmis akimirkomis paskandino švedus

Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Jun 17, 2016, 3:28 PM, atnaujinta May 21, 2017, 11:41 AM

Italai vargo visas rungtynes, klimpdami Švedijos rinktinės gynyboje, bet iššovė tada, kai labiausiai to reikėjo ir pelnė bilietą į aštuntfinalį iš E grupės. Italija po Edero įvarčio 88-ąją minutę šventė pergalę 1:0 (0:0).

Abi ekipos per visą mačą sukūrė vos kelias realias progas įvarčiui, o arčiausiai jo buvo italai – 81-ąją minutę iš arti galva smūgiavo Marco Parolo, bet kamuolys atsimušė į viršutinį vartų kampą.

Agresyvesnį futbolą pradėję rodyti italai savo pasiekė jau baigiantis mačui – puikų reidą surengęs Ederas suklaidino kelis švedų gynėjus ir tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą, taip surengdamas šventę tribūnose.

Šiame mače blankiai atrodė švedų lyderis Zlatanas Ibrahimovičius, kurio prieš rungtynes prisibijojo Italijos vartininkas Gianluigi Buffonas. Tačiau puolėjas labiau išsikyrė netiksliais perdavimais ir nuošalėmis.

Italija per visas rungtynes į vartus smūgiavo keturis kartus, švedai – vos kartą, nors ir kontroliavo kamuolį didžiąją rungtynių dalį. Italija tik uraganinių paskutinių dešimt minučių dėka kontrolę išlygino.

Po šio mačo Italija užsitikrino bent antrąją vietą grupėje, o švedai nepaisant pralaimėjimo išsaugojo teorines viltis žengti toliau.

Antrasis kėlinys: Italija – Švedija 1:0. Ederas (88 min.).

Antrasis kėlinys klostėsi taip pat, kaip ir pirmasis – švedai dažniau laikė kamuolį, bet abi ekipos nerodė pakankamo agresyvumo ir tikslumo – šansų įvarčiams žiūrovai neišvydo.

Italija rodė kiek aktyvesnį futbola nei pirmoje rungtynių dalyje, bet didesnio pavojaus taip pat nekūrė.

Z.Ibrahimovičius jau buvo iššokęs prieš italų vartininką, bet jam teisėjai užfiksavo nuošalę.

81-ąją minutę italai sukūrė pavojingiausią rungtynių progą, kai galva smūgiavo Marco Parolo, bet pataikė į viršutinį vartų kampą.

Puikų reidą surengęs Ederas tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą ir surengė švent3 tribūnose.

Pirmasis kėlinys: Italija – Švedija

Italijos rinktinės vyrai ir vėl galingai sugiedojo šalies himną, tačiau rungtynes energingiau pradėjo švedai, kurie stengėsi kontroliuoti kamuolį ir pulti.

Italija atsakė tuo pačiu – pradėjo dažniau dairytis į puolimą ir surengė keletą išpuolių, tačiau jie buvo nesėkmingi.

Z.Ibrahimovičius nebūdingai sau dažnai klydo perduodamas kamuolį, bet švedai vis dar buvo agresyvesni.

Švedai toliau neleido italams laisvai jaustis aikštėje, bet ir patys pavojingų progų sukurti nesugebėjo.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi be didesnių progų pasižymėti abiems ekipoms – 0:0.

Pirmieji mačai. Italija 2:0 įveikė belgus, o Švedija 1:1 sužaidė prieš Airiją.

Stadionas. „Toulouse“ stadionas Tulūzos mieste talpina 33 tūkst. 100 žmonių, o duris pirmą kartą atvėrė dar 1937 metais.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus vengras Viktoras Kassai. Jo asistentai – dar du vengrai Giorgijus Ringas ir Vencelis Tothas. Ketvirtasis teisėjas – prancūzas Clementas Turpinas.

Ką jie sakė I. Turime juos atakuot kaip komanda. Gynyboje turime rūpintis ne vien Z.Ibrahimovičiumi, bet ir kitais jų vyrukais. Puikiai pradėjome čempionatą, bet dar nieko nepasiekėme“, – sakė Italijos rinktinės treneris Antonio Conte.

Ką jie sakė II. „Italija nebeturi didelių žvaigždžių kaip anksčiau, bet jie vis dar labai stiprūs. Italai puikiai ginasi, o prieš belgus parodė, kad gerai ir atakuoja. Tai bus labai rimtas iššūkis, bet mes jo laukiame“, – kalbėjo Švedijos rinktinės treneris Erikas Hamrenas.

Gianluigi Buffonas (Italija). G.Buffonas turi praktiškai kiekvieną prizą, kokį tik galima laimėti futbole. Ant jo trofėjų lentynos – tiek klubų, tiek rinktinių medaliai. G.Buffonas Italijos rinktinės uola yra nuo tada, kai pirmąjį kartą tapo pirmuoju pasirinkimu. Tai nutiko dar per 2002 metų pasaulio čempionatą.

G.Buffonas su Italija žaidė trijuose Europos čempionatuose iš eilės ir 2012 metais padėjo ekipai pasiekti finalą. Su Turino „Juventus“ sutartį pratęsęs vartų sargas žaidė keturiuose pasaulio čempionatuose iš eilės. „Juventus“ ir Italijos rinktinės kapitonas sausį atšventė 38-ąjį gimtadienį.

Zlatanas Ibrahimovičius. „Paris Saint Germain“ puolėjas vienareikšmiškai yra šalies lyderis. 34-erių Z.Ibrahimovičius yra užsiminęs, kad tai jo „veikiausiai“ paskutinis turnyras su rinktine, o tai reiškia, kad būtent Prancūzijoje baigsis svarbi švedų futbolo era. Z.Ibrahimovičiui tai bus jau šeštasis pasirodymas svarbiausiame turnyre, bet švedai nuo „Euro 2004“ pirmenybių į ketvirtfinalį patekusi nėra. Šalis praleido du pastaruosius pasaulio čempionatus.

Italijos treneris. A.Conte Italijos rinktinei ėmė vadovauti greitai po šokiruojančio pasitraukimo iš Turino „Juventus“ klubu, su kuriuo specialistas laimėjo visus tris Italijos „Serie A“ trofėjus. Dar žaisdamas A.Conte išsiskyrė atsidavimu darbui ir visuomet iš savęs spausdavo viską. Jis daug dirbo ir „Lecce“, ir „Juventus“, ir Italijos rinktinėje. To paties treneris dabar reikalauja iš savo žaidėjų.

Švedijos treneris. Erikas Hamrenas. 2009 metais stojęs prie rinktinės vairo E.Hamrenas priėmė aiškų sprendimą. Jis Z.Ibrahimovičių pavertė svarbiausia komandos struktūra, apie kurią ir suka žaidimą. Taip jis pakeitė ankstesnio stratego Larso Lagerbacko labiau komandinę taktiką. E.Hamreno eksperimentas pasiteisino. Z.Ibrahimovičius ėmė nešti dividendus, bet komanda tapo vienpusiška. „Mano planas buvo daryti viską, kad visiškai išnaudočiau pasaulinės klasės žaidėją, koks jis ir yra“, – sakė E.Hamrenas. Po „Euro 2016“ kovų jis paliks rinktinę.