Istorinis Albanijos įvartis išsaugojo trapią svajonę

A.Sadiku muša įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje.<br>AP nuotr.
Albanijos ir Rumunijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Albanijos ir Rumunijos mačas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

Jun 19, 2016, 9:26 PM, atnaujinta May 21, 2017, 6:19 AM

Albanijos futbolininkai šventė svarbius pirmuosius kartus „Euro 2016“ čempionate, o jų šėlsmas nukreipė dėmesį nuo labai nuliūdusių Rumunijos gerbėjų. „Dabar arba niekada“, – tokį užrašą iškėlę Rumunijos aistruoliai meldė savo komandos pergalės ir Šveicarijos pralaimėjimo kovoje su Prancūzija.

Tačiau „Euro 2016“ čempionato A grupės finišas visiškai nesusiklostė taip, kaip troško Rumunija.

Šveicarija 0:0 sužaidė su Prancūzija, o Albanija 1:0 nugalėjo Rumunijos futbolininkus.

Čia pirmą kartą į Europos čempionatą patekusios Albanijos istoriją perrašė Armando Sadiku. Jis įmušė pirmąjį Albanijos įvartį ir padėjo savo komandai iškovoti pirmąją pergalę istorijoje.

Albanija po šios pergalės turi labai menkus matematinius šansus patekti į aštuntfinalį, kaip viena iš geriausių trečiąją vietą užėmusių komandų.

Jeigu albanams nusišypsos sėkmė ir susiklostys palanki situacija, ši ekipa galėtų žaisti su B grupės nugalėtoja arba C grupėje pirmąją vietą užėmusia komanda.

Rungtynės

N.Stancu rungtynes pradėjo išmėgindamas sėkmę. Jis gavo gražų perdavimą ir smūgiavo iš toli, bet siaubingai pataikė į kamuolį, kuris skriejo gerokai pro šalį.

10 minutę N.Stanciu dar kartą pamėgino smūgiuoti ir šįkart tai darė gerokai pavojingiau. Jis iš vidutinio nuotolio mušė kamuolį, bet plojimai aidėjo E.Berishai, kuris atrėmė smūgį.

20 minutę M.Basha turėjo gerą progą, kai smūgiavo iš toli. M.Basha paleido žemą smūgį ir vartų vidurį, bet C.Tatarusanu nesudėtingai atrėmė smūgį.

Rungtynės sirgalių nuostabiomis progomis neliaupsino. A grupėje abi komandos yra pratusios žaisti antru numeriu ir tai ryškiai matėsi aikštėje.

36 minutę suspindėti galėjo M.Basha, bet jam po kampinio kamuolio nukreipti į vartus nepavyko. Rumunijos rinktinė pamažu stengėsi organizuoti žaidimą, bet kovingieji albanai savo tikslą pasiekė pirmieji.

44 minutę A.Sadiku pašoko aukščiau už visus gynėjus ir tobulai galva pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kraštą. Albanija įmušė „į rūbinę“.

Kitame stadione Prancūzija ir Šveicarija pirmąjį kėlinį sužaidė 0:0.

Antrajame kėlinyje A.Iordanescu buvo priverstas atlikti keitimą. D.Alibecas nebegalėjo tęsti mačo dėl traumos, tad jį 57 minutę pakeitė G.Torje. Tai buvo antrasis rumunų keitimas – jie A.Prepelita dar per pertrauką pakeitė į L.Sanmarteaną. Po poros minučių keitimą atliko ir albanai, kurie 59 minutę A.Sadiku pakeitė į B.Balajų.

77 minutę F.Andone galėjo išlyginti rezultatą, kai iš baudos aikštelės smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys atsimušė į skersinį.

Rungtynėse sužaidus 80 minučių komandos buvo atlikusios 7 smūgius į vartų plotą. Rumunai užfiksavo 3 tokius smūgius.

Situacija. Rumunijos rinktinė gali užimti antrąją vietą, bet tai padarytų tik dėl geresnio įvarčių santykio. Tam Rumunijai reikia laimėti ir tikėtis Šveicarijos pralaimėjimo kovoje su Prancūzija. Jeigu rumunai sužaistų lygiosiomis, ekipa dar turėtų matematinius šansus tapti viena iš keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių komandų.

Albanijos rinktinei reikia laimėti ir tikėtis, kad pateks tarp keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių komandų.

Stadionas. Liono „Stade de Lyon“ stadionas buvo atidarytas 2015 metų sausio 1-ąją. Stadionas talpina 58 tūkstančius sirgalių.

Ką jie sakė I. „Mums svarbiausia – tikslas, kurio siekiame. Žaidėjai turi suvokti, kad tai – šios kartos proga. Pergalių reikia ir rumunų futbolui. Turime tą vienintelę gyvenimo progą. Privalome išlaikyti dėmesį ir vengti veiksmų, kurie eikvotų energiją. Berniukai turi suprasti, kad privalo aikštėje atiduoti viską“, – sakė Rumunijos rinktinės treneris Anghelis Iordanescu.

Ką jie sakė II. „Kol kas žaidėjai padarė daug gerų dalykų. Deja, bet anksti sumokėjome už savo klaidas. Turėjome progų, bet pritrūko patirties, kad galėtume sėkmę grįsti nuveiktu darbu. Pasakiau vyrukams: „Jeigu norite eiti toliau, turite pasinaudoti savo progomis.“ Turime susitelkti gynyboje, nes Rumunija gerai realizuoja standartines padėtis. Jų mentalitetas panašus į mūsų, bet esame gerai pasirengę. Visi yra nustebę mūsų rodomu futbolu, bet jeigu neturėsi pergalių, žmonės nežiūrės vien į žaidimą“, – sakė Albanijos rinktinės treneris Gianni de Biasi.

Teisėjai. Į rungtynes deleguotas teisėjų iš Čekijos desantas. Aikštės teisėjas – Pavelas Kralovecas. Asistentai – Tomašas Mokruschas ir slovakas Romanas Slyško. Ketvirtasis teisėjas – vokietis Tasos Sidiropoulos. Papildomi teisėjai – čekai Petras Ardeleanu ir Michalas Patakas.

Rumunijos treneris. Anghelis Iordanescu. Atgimęs Rumunijos futbolas turi lenktis prieš A.Iordanescu. Tai trečiasis kartas, kuomet jis ėmėsi trenerio pareigų ir šįkart tai padarė jau dirbdamas Rumunijos senate. Pirmą kartą A.Iordanescu dirbo su G.Hagi karta, žengusia į „Euro 1996“ ir 1998 metų pasaulio čempionatą. Galiausiai A.Iordanescu ėmėsi politikos, bet šalis jį išprašė dar kartą vadovauti komandai. Jų viltis treneris pateisino – juk Rumunija rungtyniaus „Euro 2016“.

Lučianas Sanmarteanas. Saudo Arabijos aukščiausioje lygoje žaidžiantis L.Sanmarteanas yra laikomas talentingiausiu rumunų žaidėju po Gheorghe Hagi. Jis pagaliau pasiekė svarbiausią turnyrą, tačiau tai padaryti pavyko ne jauname amžiuje. L.Sanmarteanui yra 36-eri. L.Sanmarteanas Rumunijos rinktinėje debiutavo 2002 metais, bet čia žaidė vos 16 mačų.

Albanijos treneris. Italas Giovanni de Biasi greitai užbaigė neaiškumus rinktinėje. Jos vairą strategas perėmė prieš penkerius metus ir greitai sugrąžino geriausiu Albanijos futbolininkus. G.de Biasi sukūrė gerokai profesionalesnę atmosferą. Būdamas treneriu ir žaidėju jis dirbo įvairiuose Italijos klubuose, bet dar niekada nebuvo taip garbinamas, kaip Albanijoje.

Loričius Cana. Komandos kapitonas ir gynybos širdis. Kosove gimęs L.Cana yra geriausiai žinomas Albanijos futbolininkas. Šiuo metu „Nantes“ marškinėlius vilkintis futbolininkas yra žaidęs „Paris Saint Germain“, Marselio „Olympique“, „Sunderland“, Stambulo „Galatasaray“ ir Romos „Lazio“ komandose. 32 metų futbolininkas po „Euro 2016“ turėtų baigti karjerą rinktinėje.