Be viršūnės: Anglija neįveikė slovakų ir grupėje liko antra

Anglijos ir Slovakijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Anglų sirgalius.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (43)

Jun 20, 2016, 9:31 PM, atnaujinta May 21, 2017, 4:29 AM

Anglijos futbolo rinktinė per tris mačus taip ir nesugebėjo įrodyti, kad yra verta didžiausių sirgalių lūkesčių. Pirmadienį Roy Hodgsono komanda pateko į „Euro 2016“ aštuntfinalį, bet B grupės etapą įveikė paskutinėse rungtynėse taip ir neįmušusi įvarčio, o viršūnę atidavusi pirmą kartą Europos čempionate rungtyniaujančiam Velsui.

Anglijos rinktinei šįkart iššauti paskutinę minutę nepavyko ir rungtynės su Slovakija baigėsi 0:0.

Anglų sirgaliai reikalavo tik pergalės ir aštrumo, kai komanda pirmąjį kėlinį pradėjo pakankamai atsargiai, o slovakai susikūrė keletą pavojingų momentų.

Antrąjį kėlinį R.Hodgsono komanda pradėjo staigiai ir šturmavo slovakų vartus, bet kamuolys į vartų tinklą taip ir neįriedėjo.

Ir kol anglai kamavosi su slovakais, Velso futbolininkai kitose rungtynėse 3:0 sutriuškino Rusiją ir pasiuntė šią komandą namo. Velsui pergalė leido užimti pirmąją B grupės vietą.

Anglija grupės etapą baigė su 4 taškais. Komanda čempionatą pradėjo sensacingomis lygiosiomis su Rusija 1:1, o tada 2:1 per pridėtą laiką palaužė Velsą.

Velso rinktinė turnyrą baigė su dvejomis pergalėmis. Ekipa 2:1 nugalėjo slovakus ir pirmadienį šventė galingą pergalę prieš Rusiją.

Velsui užėmus pirmąją vietą išsipildė Nerijaus Kesmino prognozė. Komentatorius lrytas.lt portale yra teigęs, kad Velsas įtikina žaidimu ir turėtų B grupėje užimti pirmąją vietą. Anglų sirgaliai su tuo stipriai nesutiko, bet jų ekipa vis dar neįrodė, kad gali nutraukti 50 metų trofėjų badą.

B grupėje trečiąją vietą užėmusi Slovakija dabar tikėsis, kad taps viena iš keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių rinktinių, kurioms atsivers durys į aštuntfinalį.

Rungtynės

Anglijos ir Slovakijos rinktinės stengėsi organizuoti atakas, bet daugiau dėmesio skyrė gynybai. Per 10 minučių sirgaliai neišvydo nieko pavojingo, nors slovakai surengė keletą vilčių teikusių atakų. Slovakija parodė, kad ketina žaisti aktyviai, bet nieko nenustebino – ekipai nėra kito kelio.

16 minutę J.Hendersonas pajuto progą ir smūgiavo, bet vienas iš gynėjų išmušė kamuolį už galinės linijos. Situacija buvo pavojinga, tad slovakai atsikvėpė.

18 minutę J.Vardy pasileido į baudos aikštelę, kur jau skriejo aukštas skersuotas kamuolys. Jis jį priėmė ir tada smūgiavo, bet Slovakijos vartininkas pademonstravo raumenis.

Netrukus teisėjas buvo priverstas sustabdyti mačą, nes P.Pekarikas klūpėjo ant vejos ir delnu valėsi kraują. Jis paliko aikštę, kad pasikeistų marškinėlius. P.Pekarikui buvo suduotas smūgis į nosį ir jis paplūdo krauju. Netrukus aikštę paliko ir traumą patyręs G.Cahillas, tačiau jis greit grįžo į aikštę.

29 minutę Anglija surengė rimtą reidą, po kurio Slovakijos komandai reikėjo pavargti, kad suvaldytų situaciją.

33 minutę A.Lallana suabejojo savo galimybėmis, nors turėjo kone tobulą smūgį. Jis iš baudos aikštelės smūgiavo galingai, bet tai darė kone tiesiai į vartininką. Anglija buvo labai arti įvarčio.

44 minutę J.Hendersonas po skersuoto kamuolio galingai smūgiavo, bet jo smūgis atsimušė į gynėją, kuris ir išgelbėjo Slovakiją nuo įvarčio.

Kitose rungtynėse Velsas 2:0 pirmąjį kėlinį laimėjo prieš Rusiją.

Antrajame kėlinyje anglai surengė rimtą šturmą. 54 minutę M.Kozacikui teko atremti galingą N.Clyne'o smūgį. Pastarasis smūgiavo staigiai, bet vartininkas atspėjo planą.

55 minutę anglams grasino V.Weissas. Jis smūgiavo į kairįjį kraštą, bet J.Hartas buvo pasirengęs parodyti, kad turi rimtą šuolį.

Po keleto minučių D.Alli buvo labai arti įvarčio, bet vienas iš gynėjų atmušė kamuolį.

R.Hodgsonas ėmėsi keitimų. 56 minutę W.Rooney pakeitė į aikštę žengęs J.Wilshere'as. Netrukus A.Lallana paliko aikštę, o vietoje jo pasirodė D.Alli. 76 minutę D.Sturridge'ą pakeitė H.Kane'as.

Anglijos futbolininkai rezgė nemažai atakų, bet taip ir nesugebėjo pramušti Slovakijos vartų.

Situacija. Anglijos rinktinė į kitą etapą pateks ir po lygiųjų, o pergalė leistų užtikrintai užimti pirmąją B grupės vietą. Slovakija į aštuntfinalį patektų po pergalės, o jeigu sužaistų lygiosiomis ir Rusija pralaimėtų, užimtų antrąją vietą. Jeigu slovakai pralaimės, o rusai laimės – jie atsidurs paskutinėje vietoje.

Mačai. Anglijos rinktinė čempionatą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Rusija, o tada 2:1 palaužė Velso rinktinę. Slovakija čempionato starte 1:2 nusileido Velsui, o tada 2:1 nugalėjo Rusiją.

Stadionas. Sent Etjeno „Stade Geoffroy Guichard“ stadione telpa 41 tūkstantis 500 sirgalių. Jis pirmą kartą atidarytas 1933 metų sausio 1-ąją.

Ką jie sakė I. „Vėl atliksiu keitimų, nes rungtynės to reikalauja. Anglija bus gerokai kitokia nei Rusija. Jie žaidžia kitaip, todėl turime tam pasiruošti. Reikia pripažinti, kad neturime pakankamai stiprios komandos, kad ji žaistų atvirą futbolą, kaip gali anglai. Žaisime savo stiliumi. Turime gerbti varžovus, bet mes taip pat turime, kuo pagrasinti“, – Slovakijos treneris Janas Kozakas.

Ką jie sakė II. „Futbolininkai yra geros formos. Nebūtų problemų, jeigu norėčiau palikti tą pačią sudėtį, bet mes turime žaidėjų, kurie beldžiasi į duris. Jamie Vardy ir Danielis Sturridge'as pasirodė gerai ir jie nori dar vieno šanso. Slovakai turi daug žaidėjų, kurių turime saugotis. Priekinėje linijoje jie turi futbolininkų, kurie pavojingai atakuoja. Reikia tikėtis, kad pasirodysime pakankamai gerai, kad laimėtume“, – sakė Anglijos rinktinės treneris Roy Hodgsonas.

Teisėjai. Rungtynėms paskirta ispanų delegacija. Aikštės teisėjas – Carlosas Velasco Carballo. Asistentai – Roberto Alonso ir Juanas Yuste. Papildomi teisėjai – Jesusas Gil Manzano ir Carlosas del Cerro. Ketvirtasis teisėjas – italas Antonio Damato.

Slovakijos treneris. Janas Kozakas Čekoslovakijos rinktinėje žaidė 55 kartus ir įmušė 9 įvarčius. Tapęs treneriu jis 1997-1998 metais į Čempionų lygos grupių etapą atvedė „Kosice“ klubą. Pastarasis tapo pirmuoju Slovakijos klubu, patekusiu į aukščiausio lygio Europos klubų turnyrą. 62 metų L.Kozakas yra taktikų meistras. Jis daugelį nustebino, kai nutarė M.Hamšiką naudoti puolėjo pozicijoje. Šis treneris Slovakijos rinktinę pavertė organizuota komanda, turinčia solidžią gynybą bei šturmo vertas greitas atakas.

Martinas Skrtelis. 31 metų „Liverpool“ futbolininkas išlieka pagrindiniu gynybos dėmeniu. Atrankoje jis buvo nepakeičiamas ir su M.Škrteliu aikštėje slovakai pralaimėjo vos vieną mačą – 0:1 nusileido Baltarusijai. Per devynis – visus, kuriuos žaidė – atrankos mačus jis ryšėjo kapitono raištį.

Anglijos treneris. Dauguma trenerių prarastų darbą po to, kai pasaulio čempionate neiškovotų nė vienos pergalės, bet ne Roy'us Hodgsonas. Jam buvo suteikta proga užbaigti ketverių metų sutartį. O ar 68 metų strategui pavyks išgyventi dar vieną čempionatą, paaiškės Prancūzijoje.

Joe Hartas. Anglijos rinktinės vartininkas tvirtai gynė „Manchester City“ vartus. Daugiau nei ketverius metus Anglijoje jis neužleidžia pirmojo pasirinkimo vietos. Tai – nuostabus vartininkas, kokio ir reikia Anglijai, siekiant pagaliau paragauti rimtų pergalių.