Rusijos ambicijas sužlugdė Velsas: trys įvarčiai – ir namo

Velso ir Rusijos rungtynės.<br>AP nuotr.
Rusijos ir Velso rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (56)

Jun 20, 2016, 9:32 PM, atnaujinta May 21, 2017, 4:29 AM

Svajonių žygį Europos čempionate tęsiantys Velso futbolininkai sudavė mirtiną smūgį Rusijos rinktinei. Pirmadienį „Euro 2016“ čempionate baigėsi ir B grupės kovos. Čia Rusija siekė išsaugoti savo šansus išlikti čempionate, bet ekipa visiškai nesugebėjo susitvarkyti su įtampa. Velso rinktinė jau pirmajame kėlinyje skėlė du antausius varžovams, galiausiai šventė pergalę 3:0 ir privertė Rusiją turnyrą baigti grupės dugne.

Rusijos rinktinei tai buvo antrasis pralaimėjimas. Rusija turnyrą baigė su 1 tašku, kurį iškovojo čempionato starte, kai sensacingai 1:1 sužaidė su Anglijos komanda.

Rusų treneris Leonidas Sluckis tikėjosi, kad jo auklėtiniai bus tokie pat kovingi, kaip „Euro 2016“ čempionato pradžioje, bet jie liko savo šešėlyje.

„Rusija privalo keistis. Tai beprotybė – jie tiesiog palieka atviras duris. Jeigu jie nepasikeis, mes įmušime ir vėl“, – po pirmojo kėlinio kalbėjo buvęs Velso rinktinės kapitonas Kevinas Ratcliffe'as.

Rusijos rinktinei kritikos žėrė ir buvęs Velso saugas Robbie Savage'as.

„Tai labai silpna rusų komanda. Esu prieš juos žaidęs 2003 metais. Tada jie buvo tvirti, agresyvūs ir labai stiprūs. Kai G.Bale'as ima kamuolį ir pasileidžia, rusų gynėjai net nesupranta, kas jiems smogė“, – teigė R.Savage'as.

Rusijos rinktinę į dugną siuntė dar 11 minutę įmušęs Londono „Arsenal“ saugas Aaronas Ramsey ir „Swansea City“ krašto gynėjas Neilas Tayloras, kuris iš antro bandymo pramušė Igorio Akinfejevo ginamus vartus. 67 minutę produktyvumą įvarčiu įrodė ir Velso didžiausia žvaigždė iš Madrido „Real“ klubo Garethas Bale'as.

Tik vartininkui rusai ir galėjo ploti, nes jeigu ne I.Akinfejevo refleksai, vien per pirmąjį kėlinį Rusija būtų praleidusi bent dar tris įvarčius.

Velsas B grupės etapą baigė su dvejomis pergalėmis ir išpildė Nerijaus Kesmino prognozę. Velsas grupėje užėmė pirmąją vietą.  Velso futbolininkai čempionato starte 2:1 nugalėjo Slovakiją ir tik per teisėjo pridėtą laiką 1:2 nusileido Anglijos komandai.

Pirmąją vietą pergalės atveju galėjo užsitikrinti Anglija, bet pirmadienį jie nesugebėjo palaužti slovakų – 0:0.

B grupėje trečiąją vietą užėmusi Slovakija dabar tikėsis, kad taps viena iš keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių rinktinių, kurioms atsivers durys į aštuntfinalį.

Rusija jau tikrai keliauja namo.

Rungtynės.

Jau antrąją dvikovos minutę I.Akinfejevas turėjo parodyti katės refleksus. Rusijos rinktinės vartininkas apšilimą atliko labai gerai, nes užtikrintai atrėmė G.Bale'o smūgį iš vidutinio nuotolio. G.Bale'as lengvai skrodė rusų gynybą ir atliko žemą smūgį.

Jau 10 minutę J.Erikssonas aiškiai pademonstravo, kad į visus epizodus žiūrės labai griežtai. Jis parodė geltoną kortelę rusų vartininkui I.Akinfejevui, kuris labai ilgai ruošėsi smūgiui nuo vartų.

Rusijos rinktinė jau po minutės turėjo gerokai didesnę bėdą nei geltoną kortelę, skirtą vartininkui. Joe Allenas prakišo kamuolį Aaronui Ramsey, kuris nuostabiai užbaigė etapą ir išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

20 minutę N.Teyloras puikiai priėmė kamuolį, pasileido vartų link ir smūgiavo, bet I.Akinfejevas buvo pribėgęs arti ir atrėmė smūgį. Kamuolys atšoko N.Taylorui ir šis šįkart mušė užtikrintai. Velso rinktinė išsiveržė 2:0.

Po septynių minučių progą turėjo ir Rusija. A.Dziuba galingai smūgiavo iš baudos aikštelės, bet Velso vartininkas parodė nuostabius refleksus.

38 minutę G.Bale'as puikiai apžaidė varžovą ir galingai smūgiavo į Rusijos vartus, bet I.Akinfejevas smūgį atrėmė. Po trijų minučių Velso rinktinės žvaigždė pasileido į priekį, praūžė pro du gynėjus ir šovė tiesiai į vartininką. I.Akinfejevas atrėmė dar vieną galingą smūgį, šįkart žemai skriejusį į vartų vidurį.

Kitose rungtynėse Anglija ir Slovakija pirmąjį kėlinį baigė 0:0.

Antrąjį kėlinį L.Sluckis pradėjo keitimu. A.Berezuckis žengė į aikštę ir pakeitė V.Berezuckį. 52 minutę L.Sluckis atliko dar vieną keitimą – R.Širokovas paliko aikštę, o vietoje jo pasirodė A.Golovinas.

Tačiau tokie keitimai Velsui baimės neįvarė. 55 minutę G.Bale'as gavo nuostabų perdavimą baudos aikštelėje ir smūgiavo į žemutinį dešinįjį vartų kampą. I.Akinfejevui pavyko atspėti „Real“ žvaigždės planą ir atmušė kamuolį.

58 minutę G.Bale'as mėgino laimę iš 25 metrų atstumo, kai gavo progą mušti iš standartinės situacijos. Jo smūgis buvo pakankamai geras – kamuolys skriejo šalia dešiniojo vartų virpsto.

67 minutę įvartį įmušė ir didžiausia Velso žvaigždė G.Bale'as, kuriam gražų perdavimą atliko A.Ramsey.

Velso futbolininkai tikrai buvo ramūs, o rusai išnaudojo visus savo keitimus, bet rungtynių braižo nepakeitė. 85 minutę A.Dziuba buvo labai arti paguodos įvarčio. Jis turėjo nuostabią progą, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

Velso rinktinė neleido Rusijai sušvelninti pralaimėjimo.

Chuliganai. Prancūzija jau deportavo 21 Rusijos chuliganą, taip nekreipdama dėmesio į Maskvos aiškinimus, kad tokiu elgesiu gali itin suprastėti valstybių santykiai. Prancūzai nutarė bausti kruvinas muštynes kėlusius rusus ir trys iš jų netgi stos prieš teismą. Tačiau prieš rungtynes su Velso vėl buvo prabilta, kad rusų chuliganai gali pradėti siautėti. UEFA yra įspėjusi Rusiją, kad jeigu šios sirgaliai stadione ir vėl sukels muštynes, kaip padarė per mačą su Anglija, rinktinė bus išmesta iš turnyro.

Situacija. Velso rinktinei reikia pergalės arba užtektų lygiųjų, jeigu kitose rungtynėse nepralaimėtų Anglija. Jeigu Velsas sužaistų lygiosiomis, o Anglija pralaimėtų, Velsas atsidurtų trečiojoje vietoje ir tikėtųsi gauti vieną iš keturių bilietų.

Rusijai būtina laimėti. Jeigu jie laimės, o anglai pralaimės – rusai bus antri, bet iš šios pozicijos  juos dar gali išstumti ta pati Anglija.

Mačas. Velso rinktinė čempionatą pradėjo pergale 2:1 prieš Slovakiją, bet vėliau patyrė pralaimėjimą, kai antrąją teisėjo minutę praleido įvartį ir anglai juos nugalėjo 2:1.

Rusijos rinktinė kovas pradėjo lygiosiomis 1:1 su Anglija ir taip sukėlė sensaciją, bet tada 1:2 nusileido Slovakijai.

Stadionas. Tulūzos „Stadium de Toulouse“ stadionas pirmą kartą atidarytas 1937 metų sausio mėnesį. Jame gali susirinkti 33 tūkstančiai 100 sirgalių.

Ką jie sakė I. „Kiekviena nauja situacija – tarsi naujai parašyta knyga. Gali turėti daug patirties, žaidžiant tokio svarbumo rungtynes, bet tau tai nesuteikia to, ko reikia ir nepadeda prisitaikyti prie situacijos. Velsas turi du pasaulinės klasės žaidėjus. Daugybė jų atakų grįstos būtent jų tarpusavio supratimu ir žaidimu. Jie taip pat turi kitų gerų žaidėjų ir manau, kad jie mėgins kontratakuoti“, – sakė Rusijos rinktinės treneris Leonidas Sluckis.

Ką jie sakė II. „Dėl mačo su Anglija pabaigos žmonės mano, kad būsime smukę, bet taip nėra. Mūsų žaidėjai – puikios nuotaikos ir jie turi daug potencialo keliauti tolyn. Galime mokytis iš šio turnyro – jis įtemptas, bet malonus. Esame fantastiškoje pozicijoje. Rusija yra gera komanda, nes kitaip čia nežaistų. Bet mes esame susitelkę į savo žaidimą“, – sakė Velso treneris Chrisas Colemanas.

Teisėjai. Į rungtynes išsiųstas švedų desantas. Aikštės teisėjas – Jonas Erikssonas. Teisėjo asistentai – Mathias Klaseniusas ir Danielis Warnmarkas. Papildomi teisėjai – Stefanas Johannessonas ir Markusas Strombergssonas. Ketvirtasis teisėjas – italas Daniele Orsato.

Velso treneris. Chrisas Colemanas nusipelnė pagyrų už tai, kad perstatė Velso futbolą po buvusio trenerio Gary Speedo mirties 2011 metų lapkritį. Ch.Colemanas įvedė savo stilių, nors kritikai reikalavo pašalinti trenerį iš rinktinės. Būtent jis surado geriausią būdą panaudoti G.Bale'ą. Ch.Colemanas Velso rinktinę pavertė į solidžią konkurenciją komandą, kuri „Euro 2016“ čempionate gali pateikti siurprizų.

Garethas Bale'as. Brangiausias pasaulio futbolininkas buvo tikru įkvėpimu visai rinktinei. Jis žaidė arba sau neįprastoje vieno puolėjo pozicijoje, arba kovojo atakuojančio saugo vietoje. „Real“ klube jis turėjo ir pakilimų, ir nuosmukių, bet su Velso rinktinei žaidė užtikrintai gerai. Ar Velsas gali žengti toliau nei grupės etapas irgi priklausys nuo G.Bale'o.

Rusijos treneris. Leonido Sluckio paskyrimas į trenerio postą rugpjūtį užbaigė devynerius metus trukusį užsienio strategų dominavimą Rusijos rinktinėje. Jis vis dar dirba ir CSKA klube, ir rinktinėje. L.Sluckio atėjimas gerokai padidino Rusijos sirgalių viltis. Šie jau galvoja ir apie pasaulio čempionatą savo namuose, o 2008 metų Europos čempionato pusfinalis su Guusu Hiddinku tik šildo širdis.

Igoris Akinfejevas. Konkurencijos neturintis Rusijos rinktinės vartininkas yra bene ryškiausia komandos žvaigždė. Jis tobulai žino L.Sluckio futbolo filosofiją, nes su juo pastaruosius šešerius metus dirbo Maskvos CSKA klube. Bet I.Akinfejevas gali ir liūdinti: jausdamas didžiulį spaudimą jis padaro gėdingų klaidų. Pasaulio čempionate per mačą prieš Pietų Korėją visi matė, kaip kamuolys į vartus skriejo tiesiog tarp jo pirštų.