„Euro 2016“: Vokietija kukliai nugalėjo Šiaurės Airiją 1:0

Vokietijos futbolo rinktinė įmušė įvartį pirmame kėlinyje ir pirmavo prieš Šiaurės Airiją 1:0.<br>AP nuotr.
Vokietijos futbolininkai – pasaulio čempionai<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jun 21, 2016, 6:14 PM, atnaujinta May 21, 2017, 1:51 AM

Europos futbolo čempionato C grupėje pirmąją vietą iškovojo pasaulio čempionė Vokietija. Tai paaiškėjo po trečiojo vokiečių mačo, kuriame viena iš čempionato favoričių kukliai 1:0 (1:0) įveikė Šiaurės Airiją. Vokietija surinko 7 taškus ir kartu su tiek pat jų turinčiais lenkais žengė į atkrintamųjų varžybų etapą. Kas bus pasaulio čempionės varžovė – kol kas neaišku. Tuo tarpu Šiaurės Airija, nors su 3 taškais ir užėmė grupėje 3 vietą, tačiau vis dar turi šansų patekti į kitą varžybų etapą – pralaimėję vos vieno įvarčio skirtumu, ji privalo tikėtis, kad kitų grupių trečiosios komandos turės labiau neigiamą įvarčių balansą nei jie: šiaurės airiai yra įmušę du įvarčius ir tiek pat praleidę.

Vienintelį šios dienos įvartį šiame mače 28 min. pelnė  Mario Gomezas, nors prieš tai ir po to Vokietija turėjo mažiausiai 6 puikius momentus pelnyti įvarčius. Planetos čempionai visiškai dominavo akistatoje – jie kamuolį valdė 78 procentus laiko.

Rungtynės

Jau 6 min. vokiečiai galėjo išsiveržti į priekį, tačiau vienas prieš vartininką išbėgęs Thomas Muelleris pataikė tiesiai į vartininką.

Per 25 minutes vokiečiai turėjo mažiausiai į galimybes įmušti ir tik Šiaurės Airijos rinktinės vartininko pastangos neleido pasaulio čempionams džiaugtis sėkme. Vis dėlto, galiausiai šiaurės airių gynyba suskeldėjo – po eilinės atakos baudos aikštėje 28-ąją minutę nestipriu smūgiu vartininką nuginklavo Mario Gomezas.

Po įvarčio vokiečiai nenurimo – 34-ąją min. T.Muelleris smūgiu galva kamuoliu pataikė į skersinį, dar kelis kartus kamuolys skriejo arti virpsto.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė – vokiečiai kontroliavo žaidimą, tačiau niekaip negalėjo padvigubinti rezultato, o šiaurės airiai siekė įvartį pelnyti kontratakomis.

81 min. M.Gomezas galėjo pelnyti ir antrąjį savo įvartį, tačiau vartininkas sužaidė po smūgio galva patikimai, nors kamuolys skriejo į vartų kampą.

Situacija. Ukraina pralaimėjo abu C grupės mačus – Vokietijai ir Šiaurės Airijai tuo pačiu rezultatu 0:2. Tuo tarpu lenkai 0:0 sužaidė su vokiečiais ir įveikė šiaurės airius 1:0. Vokietija savo sąskaitoje su Lenkija turi po 4 taškus, o Šiaurės Airija – 3. Tuo tarpu ukrainiečiai – 0. Net ir laimėję prieš lenkus, Ukrainos futbolininkai neturėtų jokių šansų pakilti aukščiau. Tuo tarpu Šiaurės Airijos atstovai, įveikę vokiečius būtų antri, o net ir lygiosios airiams suteiktų puikius šansus būti trečios vietos rinktine, kuri prasimuš į atkrintamuosius mačus.

Stadionas. Paryžiaus „Parc des Princes“ stadionas buvo atidarytas 1972 metų sausio 1 sieną. Stadionas talpina 45 tūkstančius sirgalių.

Teisėjai. Į rungtynes deleguotas teisėjų iš Prancūzijos desantas. Aikštės teisėjas – Clémentas Turpinas  Asistentai – Fredericas Cano ir Nicolasas Danosas. Ketvirtasis teisėjas – slovakas Slavko Viničius. Papildomi teisėjai – Benoit Bastienas ir Fredy Fautrelas.

Vokietijos treneris. Joachimas Loewas Vokietijai padėjo iškovoti ketvirtąjį pasaulio čempionato trofėjų. Brazilijoje vokiečiai pusfinalyje 7:1 tiesiog sunaikino šeimininkus ir savo nenugalimumo mitą sukūrė anksčiau, nei įvyko finalas. J.Loewas prie Vokietijos rinktinės prisijungė dar 2004 metais ir dirbo Juergeno Klinsmanno asistentu, o po 2006 m. pats ėmė vadovauti komandai. J.Loewas yra žinomas dėl neįtikėtinai kruopštaus planavimo ir yra laikomas apdovanotu taktiku.

Thomas Muelleris. Miuncheno „Bayern“ puolėjas yra kiekvieno trenerio svajonė ir košmaras. Pastarasis variantas galioja vokiečių varžovams. Th.Muelleriui reikia laisvės ir jam visuomet sunku „įsipaišyti“ į nustatytus rėmus, bet futbolininkas garsėja nuostabia uosle įvarčiams. Jis moka atsidurti tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Tipinis Th.Muelleris muša iš pusprogių ar varžovams pametus kamuolį. J.Loewas nuo tada, kai Miroslavas Klose paliko rinktinę, žaidė be tikrojo puolėjo, tačiau Th.Muelleris parodė, kad komanda be jo rungtyniauti negali. Devyni įvarčiai atrankoje – rimtas pareiškimas. Tiesa, čempionate kol kas – skurdoka.

Šiaurės Airijos treneris. Michaelas O'Neillas 2011 metais ėmė vadovauti rinktinei ir buvo laikomas žemo rango strategu, bet greitai visus sužavėjo savo vizija. M.O'Neillas modernizavo Šiaurės Airijos rinktinę ir jos taktikas. Treneris puoselėjo puikią atmosferą ir pagerino treniruočių standartus bei logistiką. Futbolininkai noriai vyksta pas M.O'Neillą ir rezultatai tai rodo.

Jonny Evansas. Kiekvienas, turintis patirties „Manchester United“ komandoje, yra laukiamas savo rinktinėje. Ypač tokioje, kur garsių pavardžių praktiškai ir nėra. J.Evansas buvo itin aukštai vertinamas buvusio „Manchester United“ trenerio sero Alexo Fergusono, nes sugeba puikiai skaityti žaidimą, o kamuolius gynybos centre iš varžovų kojų išmuša puikiai. J.Evansui gynyboje teks stovėti labai tvirtai, nes Šiaurės Airija per kiekvienas rungtynes turėtų sulaukti rimto spaudimo.