Rungtynės baigėsi belgų įvarčių fiesta.<br>AP nuotr.
Po M.Batshuayi smūgio belgai pirmavo 2:0.<br>AP nuotr.
Sirgaliai.<br>AP nuotr.
Belgijos rinktinė – antra FIFA reitinge.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (35)

Jun 26, 2016, 9:38 PM, atnaujinta May 20, 2017, 2:20 PM

Europos futbolo čempionate Belgijos rinktinė tapo pirmąja, kuri pelnė daugiau nei tris įvarčius viename mače. Sekmadienį aštuntfinalio rungtynėse Tulūzoje belgai negailestingai sudaužė Vengrijos rinktinę 4:0 (1:0) ir ketvirtfinalyje kovos su Velsu.

Dviejų stiprių Senojo žemyno vidutiniokių rungtynėse belgai įrodė, kad pelnytai pasaulio reitinge yra antri.

Po greito pirmojo įvarčio, pelnyto 10-ąją min., jie tvirtai kontroliavo žaidimą. Po pertraukos vengrai dar bandė kandžiotis, tačiau pavargo ir per paskutines dešimt minučių praleido net tris įvarčius.

Rungtynių didvyriu tapo belgų saugas Edenas Hazard'as, atlikęs perdavimą antrajam įvarčiui ir po dviejų minučių pats pelnęs trečiąjį.

Nors vengrai iki aštuntfinalio išvengė pralaimėjimų ir F grupėje buvo pirmi, pagal žaidimo klasę jie neprilygo belgams.

Pirmadienį bus sužaistos paskutinės dvejos aštuntfinalio rungtynės (Italija – Ispanija ir Anglija – Islandija).

Ketvirtfinalio poros.

Lenkija – Portugalija

Velsas – Belgija

Vokietija – Italija/Ispanija

Prancūzija – Anglija/Islandija

Rungtynės

Belgai iškart užgulė vengrų vartus ir po kelių bandymų pasiekė tikslą.

10 min. gynėjas Toby Alderweireldas po perdavimo dešiniojo krašto buvo paliktas be priežiūros ir galva nukreipė kamuolį į Gaboro Kiraly vartus.

Po praleisto įvarčio vengrai nepakriko ir kėlinio viduryje surengė pirmąsias pavojingas atakas. Belgai  naudojosi atvėrusia erdve ir bandė rengti kontratakas, tačiau baigiamieji smūgiai nebuvo tikslūs.

Kevinas de Bruyne buvo arti tikslo po baudos smūgio iš 20 metrų, tačiau G.Kiraly kyštelėjo ranką ir kilstelėjęs kamuolys pataikė į skersinį.

Driesas Mertensas prieš pertrauką irgi patikrino G.Kiraly sugebėjimus, o vengrai atsakė dviem smūgiai visa šalia vartų.

Antrajame kėlinyje vengrai gerokai suaktyvėjo, o pagrindiniu vedliu tapo Adamas Szalai. Tačiau po jo smūgių kamuolys porą kartą praskrido šalia ir virš vartų.

Vengrijos rinktinė gerokai dažniau kontroliavo kamuolį, bet vis trūko laimės ar tikslumo smūgiuojant į vartus. Po Rolando Juhaszo smūgio kamuolys praskrido per keliolika centimetrų nuo virpsto.

Atlaikę vengrų atakas belgai smogė ir pasiekė triuškinamą pergalę po Edeno Hazard'o šou.

78 min. po E.Hazard'o perdavimo iš kairės ką tik aikštėje pasirodęs Michy Batshuayi kyštelėjo koją ir užbaigė ataką, o po jos parodė įspūdingą salto.

80 min. E.Hazard'as parodė savo individualų meistriškumą – pagriebė kamuolį aikštės viduryje ir apėjęs kelis žaidėjus smūgiavo nuo baudos aikštelės linijos į kampą – 0:3. Vengrai buvo nokautuoti, o pagrindinis belgų žaidėjas iškart nuėjo ilsėtis.

90 min. Vengrai dar praleido Yannicko Carrasco išpuolį – 0:4.

Vengrijos kelias. F grupėje vengrai užėmė pirmąją vietą, iš pradžių 2:0 įveikę Austriją, o paskui sužaidę 1:1 su Islandija ir 3:3 su Portugalija.

Belgijos kelias. E grupėje belgai buvo antri, iš pradžių 0:2 pralaimėję Italijai, bet paskui 3:0 sutriuškinę Airiją ir 1:0 įveikę Švediją.

Ketvirtfinalis. Šios poros nugalėtojų laukia Velsas, kuris čempionate iškovojo jau tris pergales per keturis mačus.

Ką jie sakė I. Vengrijos treneris vokietis Berndas Storckas: „Esame laimingi patekę tarp 16 geriausių. Manau, kad to nusipelnėme. Žaidėme vis geresnį futbolą, bet dabar mūsų laukia komanda, kuri pasaulio reitinge yra antra. Turime susitelkti į savo privalumus, atidžiai gintis ir naudotis savo progomis. Belgija sunkiai pradėjo turnyrą, bet gerina žaidimą. Esu ramus, nes žinau, ką pasakysiu žaidėjams ir jau pirmosiose minutėmis matysiu, ar jie paklausė.“

Ką jie sakė II. Belgijos treneris Marcas Wilmotsas: „Mūsų tikslas – nueiti kuo toliau. Manęs nejaudina, kad esame vadinami favoritais. Mūsų tikslas – turėti kamuolį ir dominuoti aikštėje. Tačiau Vengrija ginasi atsitraukusi, todėl mums reikės kantrybės. Kevinas de Bruyne gali būti labai svarbus. Jis nežaidė gerai su italais, bet dabar jis vėl šypsosi.“

Stadionas. Tulūzos municipaliniame stadione yra 33 100 vietų, jis atidarytas 1937 m.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjauja Serbijos arbitrų brigada. Aikštės teisėjas – Miloradas Mažičius, asistentai – Milovanas Rističius ir Daliboras Džordževičius.

Žvaigždė. Vyriausias čempionato žaidėjas 40-metis Vengrijos rinktinės vartininkas Gaboras Kiraly žaidė prieš Belgijos rinktinės trenerį bundeslygoje prieš beveik 20 metų. Ilgas kelnes vietoj šortų nešiojantis vengras Prancūzijoje praleido keturis įvarčius, bet komandos draugų rezultatyvumas gelbsti.