AP nuotr.<br>Italijos rinktinė.
AP nuotr.<br>Vokietijos futbolininkai.

Rolandas V.EIDVILAS

Jul 2, 2016, 3:53 PM, atnaujinta May 20, 2017, 1:54 AM

Keturiskart pasaulio ir triskart Europos čempionė Vokietijos rinktinė bei keturiskart pasaulio ir kartą Europos čempionė Italijos rinktinė yra labiausiai tituluotos Senojo žemyno futbolo komandos.

Jos beveik nepraleidžia svarbiausių turnyrų, todėl tarpusavyje per Europos ir pasaulio čempionatus yra sužaidusios nemažai rungtynių. Vis dėlto šeštadienį Bordo stadione šios komandos darys tai, ko dar niekada nedarė – susikaus ketvirtfinalio etape.

Vokiečiai ir italai kovojo pasaulio pirmenybių finale, Europos ir pasaulio pirmenybių pusfinalyje, keliskart žaidė vienoje grupėje, bet ketvirtfinalyje susitiks pirmą kartą.

Iš viso šios komandos žaidė 33 oficialias ir draugiškas rungtynes. Per jas ženklią persvarą įgijo Italijos rinktinė, šventusi net 15 pergalių. Vokietijos futbolininkai laimėjo 8 rungtynes, o 10 mačų baigėsi lygiosiomis.

Tiesa, pagal įmuštus įvarčius italų persvara nėra labai didelė – 49:40. O italų sirgaliams labiausiai patikti turėtų vienas faktas – jų komanda visada įveikdavo vokiečius atkrintamuosiuose etapuose.

Neabejotinai svarbiausia Italijos ir Vokietijos futbolininkų dvikova įvyko 1982 metais, Ispanijoje surengtų pasaulio pirmenybių finale. Liepos 11 dieną Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione, stebint 90 tūkstančių sirgalių, italai nugalėjo vokiečius 3:1 ir trečiąjį kartą tapo pasaulio čempionais.

Tame čempionate ypač ryškiai spindėjo geriausio žaidėjo prizu apdovanotas italas Paolo Rossi. Jis padėjo pergalės pamatus ir finale – po P.Rossi smūgio 57-ąją minutę „mėlynieji“ išsiveržė į priekį 1:0. Paskui dar du įvarčius įmušė italai Marco Tardelli ir Alessandro Altobelli, o vokiečio Paulio Breitnerio taiklus smūgis tik truputį sumažino nesėkmės kartėlį.

Beje, pirmojo kėlinio viduryje dar esant lygiam rezultatui italų gynėjas Antonio Cabrini neįmušė baudinio.

Italai laimėjo ir visas trejas pusfinalio rungtynes. 1970 metų pasaulio pirmenybių pusfinalyje Mechike, stebint 102 tūkstančiams sirgalių, Italijos rinktinė po pratęsimo nugalėjo 4:3. Pagrindinis laikas baigėsi 1:1, o vokietis Karlas Heinzas Schnellingeris rezultatą išlygino paskutinę antrojo kėlinio minutę. Kai 94-ąją minutę kitas vokietis Gerdas Mulleris įmušė dar kartą, atrodė, jog po tokio smūgio atsigauti neįmanoma. Tačiau italai parodė neįtikėtiną charakterį ir išplėšė pergalę. Tiesa, paskui italai finale pralaimėjo brazilams 1:4.

2006 metų pasaulio čempionato pusfinalyje patirtas pralaimėjimas vokiečiams buvo itin skaudus, nes turnyras vyko jų šalyje. Tačiau italams varžovų emocijos nerūpėjo ir jie Dortmunde nugalėjo šeimininkus 2:0. Pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių, tačiau prieš pat finalinį švilpuką vokiečiams peilį į paširdžius suvarė Fabio Grosso ir Alessandro Del Piero. Jie įvarčius įmušė 119-ąją ir 120-ąją minutėmis. Po kelių dienų italai baigė pradėtą darbą: finale po baudinių serijos įveikė Prancūzijos rinktinę ir ketvirtą kartą tapo pasaulio čempionais.

Praėjusio Europos čempionato pusfinalis nebuvo toks dramatiškas. 2012-ųjų vasarą Varšuvos stadione italai nugalėjo be pratęsimo 2:1. Mario Balotelli dar pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius, o Mesutas Ozilis rezultatą sušvelnino tik paskutinę antrojo kėlinio minutę. Pusfinalio barjerą įveikusiems italams tapti čempionais nepavyko – jie finale net 0:4 pralaimėjo ispanams.

Pastarosios Vokietijos ir Italijos futbolininkų rungtynės įvyko šių metų kovo 29 dieną Miuncheno stadione. Tai buvo draugiškos rungtynės, kuriose šeimininkai nugalėjo 4:1. Vokiečiai įmušė keturis iš eilės įvarčius (Toni Kroosas, Mario Gotze, Jonasas Hectoras ir M.Ozilis) ir tik pabaigoje leido italui Stephanui El Shaarawy sumažinti skirtumą.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?