Prancūzija per 20 minučių du kartus įmušė įvarčius į islandų vartus.
Prancūzija jau mačo pradžioje įmušė įvartį islandams.
Islandai žengė itin toli, tačiau ar jiems pasiseks peržengti ketvirtfinalio barjerą?<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

lrytas.lt ir eurofootball. lt inf.

2016-07-03 21:19, atnaujinta 2017-05-19 23:49

Islandijos futbolo rinktinės pasaką Europos čempionate skaudžiai užbaigė šeimininkai prancūzai. „Euro 2016“ sukrėtę ir net Anglijos rinktinę iš turnyro išspyrę islandai sustojo ketvirtfinalyje – sekmadienio vakarą Paryžiaus  „Stade de France“ stadione šeimininkai prancūzai sutriuškino futbolo nykštukais vadinamą Islandiją 5:2 (4:0). Prancūzai tapo pirmąja ekipa per visą pirmenybių istoriją, kuri per atkrintamąsias kovas sugebėjo per pirmąjį kėlinį įmušti 4 įvarčius.

„Mes gyvenome „Euro 2016“ viltimi ir svajonėmis. Bet svajonės turi tendenciją sudužti. Prancūzija mums šįkart ir vėl buvo per stipri“, – sakė po dvikovos įvartį pelnęs Kolbeinnas Sigthorssonas.

Vos 340 tūkst. gyventojų turinčios Islandijos salos rinktinė 12-ąjį kartą nusileido Prancūzijai – jiems dar nė karto nepasisekė po mačo džiaugtis sėkme prieš prancūzus. Tiesa, tris kartus islandai buvo sužaidę lygiosiomis.

Tačiau islandai su prancūzais pratęsė tradiciją įvarčiais džiuginti sirgalius – per pastaruosius du mačus abi rinktinės buvo kartu pelniusios 10 įvarčių – abukart laimėjo prancūzai 3:2, o sekmadienį pridėjo dar septynis. Tai rezultatyviausios šio čempionato rungtynės.

Daugiau įvarčių už šios dienos mačą buvo pelniusios tik Portugalijos ir Vengrijos rinktinės, sužaidusios 3:3.

Šios dienos rungtynės įvarčių skaičiumi pakartojo finaliniame Europos čempionato etape sužaistų prieš 16 metų rungtynių scenarijų – tuomet Nyderlandai 200-ųjų birželio 25-ąją sutriuškino Jugoslaviją 6:1.

Kitą vertus, Prancūzijos ir Islandijos rinktinių rezultatyvus mačas atsidūrė antroje-trečioje vietoje pagal įvarčių skaičių – tik 1960-aisiais per Europos pirmenybes Jugoslavija ir Prancūzija įmušė daugiau įvarčių – 5:4 laimėjo jugoslavai.

Dvikovos baigtis ir kelialapio į „Euro 2016“ pusfinalį savininkai šiandien paaiškėjo per pirmąjį kėlinį – galingai žaidę ir nemalonių sensacijų nenorėję kurti prancūzai jau po dvidešimties minučių pirmavo 2:0, o  baigiantis kėliniui islandai per dvi minutes sugebėjo praleisti du įvarčius.

Nors islandai pralaimėjo, tačiau tapo viena iš dviejų rinktinių, kuri savo akistatas baigdavo įmušusi įvarčius – be jų, tik Velsas visose šio čempionato rungtynėse mušė įvarčius varžovams.

Prancūzija pratęsė savo nepralaimėtų rungtynių seriją Europos ir pasaulio čempionatuose – dabar jos sąskaitoje jau 15 laimėjimų ir dvi lygiosios.

Šios dienos dvikovoje Prancūzijai įvarčius pelnė 4 žaidėjai, tačiau ketvirtasis buvo svarbus Antoine'ui Griezmannui. Šis prancūzų komandos lyderis mušė įvarčius daugelyje ekipos rungtynių, tačiau daugiau kaip 640 minučių negalėjo pasižymėti „Stade de France“ stadione. 45-ąją minutę jam pasisekė šią nemalonią statistiką panaikinti.

Šios poros laimėtoja Prancūzija liepos 7-ąją pusfinalyje susikaus su Europos ir pasaulio čempione Vokietija.

„Mes esame nusivylę šiuo rezultatu, tačiau labai didžiuojamės savimi. Tai buvo neįtikėtina patirtis – bet mes sunkiu darbu pasiekėme tai, ką pasiekėme. Ir mūsų sirgaliai yra geriausi – nors prancūzai laimėjo, bet visi išsiskirstė, o mūsų aistruoliai dainuoja stadione“, – po mačo kalbėjo Islandijos rinktinės kapitonas Aronas Gunnarssonas.

Pasibaigus akistatai Prancūzija jau mintimis pradėjo rengtis mačui su planetos čempione Vokietija. „Mes padarėme visą reikiamą darbą per pirmąjį kėlinį. Gal po to ir atsipalaidavome, bet reikia pripažinti, jog laimėti niekada nėra lengva. Dabar mūsų laukia Vokietija. Tai geriausia pasaulio komanda. Ir tuo tikrai nereikia abejoti,“ – kalbėjo Prancūzijos rinktinės treneris Dideris Deschampsas.

Rungtynės

Prancūzai labiau atakavo ir galiausiai jų spaudimas davė vaisių: kairiuoju kraštu kamuolį gavęs  Olivieris Giroud prasiveržė į baudos aikštę ir smūgiavo islandų vartininkui tarp kojų – 12-ąją min. Prancūzija pirmavo 1:0.

Nepraėjo ir 8 minutės ir Paulis Pogba įmušė antrąjį įvartį – po kampinio jis aukščiausiai iššoko ir galva nukreipė kamuolį į Islandijos vartus.

Nors islandai bandė kelis kartus rimčiau grasinti šeimininkams, tačiau gavo du vienas po kito įvarčius į savo vartus – 43 min. galingu smūgiu pasižymėjo Dimitris Payet, o po minutės, gavęs kamuolį ties vidurio aikšte, pabėgo  Antoine'as Griezmannas, ir rezultatas jau po pirmojo kėlinio tapo triuškinamas – 4:0. Prancūzija per pirmąjį kėlinį smūgiavo į Islandijos ekipos vartų pusę 7 kartus, 5 kartus  pataikė į vartų plotą ir įmušė net 4 įvarčius.

Nors islandai galėjo nuleisti rankas, to neįvyko – jie ramiai pradėjo lipt“ ant šeimininkų gynybinių redutų ir 56-ąją minutę sumažino skirtumą – pasižymėjo Prancūzijoje žaidžiantis Kolbeinnas Sigthorssonas.

Tačiau negalima tampyti liūtą už ūsų – 59-ąją min. smūgiu galva persvarą grąžino antrąjį įvartį pelnęs  Olivieris Giroud. Iškart po įvarčio Prancūzijos rinktinės trenerių štabas nutarė pakeisti dviejų įvarčių autorių – pataupyti pusfinaliui su Vokietija.

Baigiantis rungtynėms islandai  dar kartą nuginklavo šeimininkų vartininką  – 84-ąją min. pasižymėjo  Birkiras Bjarnasonas, tad rezultatas tapo 5:2.

--------------------

Rinktinių kelias turnyre. Prancūzijos rinktinė su septyniais taškais laimėjo kovas A grupėje. Aštuntfinalyje prancūzai pirmi praleido įvartį, tačiau įmušė dukart ir iškovojo pergalę 2:1 prieš Airiją.

F grupėje žaidusi Islandijos rinktinė surinko penkis taškus ir, į priekį praleidusi tik vengrus, užėmė antrąją vietą. Aštuntfinalyje jų rungtynių scenarijus buvo panašus į prancūzų: jie taip pat pirmieji praleido įvartį su anglais, tačiau į tai atsakė dviem tiksliais smūgiais ir iškovojo pergalę 2:1.

Naujienos komandų stovyklose. Prancūzijos rinktinėje du futbolininkai mačą privalės praleisti dėl diskvalifikacijų. N`Golo Kante ir Adilas Rami susitikime su airiais užsidirbo antrąsias geltonas korteles ir šį vakarą savo rinktinei nepadės. Neaišku, ar į aikštę išbėgs ir jaunasis Kingsley Comanas, kuris praėjusiose rungtynėse patyrė traumą.

Islandija prieš šį susitikimą sulaukė puikių naujienų – komandos kapitonas Aronas Gunnarssonas dar penktadienį sugrįžo į treniruotes ir galės žaisti šiandienos mače.

Trenerių komentarai. Dideris Deschampsas (Prancūzija): „Žaidėjai žino, kad islandai čia pateko ne dėl sėkmės. Jie čia, nes jie to nusipelnė ir yra kokybiška rinktinė. Ilgi kamuolio įmetimai jų ekipoje pavojingi kaip baudos smūgiai, ir mes turėsime su tuo susidoroti. Tačiau nenuvertinkite jų ir nekalbėkite vien apie ilgus kamuolio įmetimus. Jie yra pajėgūs žaisti ir pozicinį žaidimą. Islandija nusipelnė pergalės prieš anglus, o į kitą etapą jie pateko parodę kokybišką žaidimą.

Fiziškai jie  labai stiprūs, ir mes turėsime kovoti dėl kamuolių. Negaliu padaryti savo žaidėjų didesnių. Tačiau aš turiu žaidėjų, kurie gali kovoti ore. Mes turėsime būti agresyvūs ir saugotis varžovų ginklų.

Vienos komandos mačą pradeda gerai, o jį baigia nekaip, mano manymu, geriau dalykus daryti atvirkščiai. Kai aš pamatau, jog komanda nežaidžia taip, kaip  noriu, aš darau keitimus – paskutinėse rungtynėse Comaną apšilti išsiunčiau jau 35-ąją minutę.“

Larsas Lagerbackas (Islandija): „Žaidėjams ir žurnalistams aš visada sakau, kad futbole visuomet yra realistinis šansas. Manau, kad prancūzai yra favoritai, tačiau jų aš nevadinčiau dideliais favoritais. Mums svarbiausia bus išeiti į aikštę ir tikėti, kad  galime juos nugalėti. Jei mes turėsime tokį nusiteikimą,  galime pridaryti jiems problemų.

Mūsų žaidėjai mėgausis rungtynėmis, tačiau drauge bus susikaupę ir sužais gerą susitikimą. Ne kiekvieną kartą turi galimybę patekti į pusfinalį, tad motyvacijos mums netrūks.

Iš to, ką  girdžiu iš Islandijos ir palaikymo, kurį mes čia turime, suprantu, jog tai yra labai didelis įvykis. Beveik visi šalies gyventojai pirmenybes žiūri prie televizorių ar susirinkę kartu prie didelių ekranų. Būtų tiesiog fantastiška jiems atsilyginti ir dar kartą nuskriausti favoritus, kad mūsų gerbėjai galėtų toliau jausti tą džiaugsmą, kurio jie sulaukia, kai mes žaidžiame gerai.“