Cristiano Ronaldo sužlugdė Velso pasaką: į finalą – Portugalija

Cristiano Ronaldo pakartojo legendinio Michelio Platini Europos čempionatų įvarčių rekordą, sukūrė nuostabią įvarčiu virtusią progą komandos draugui ir atsidūrė per žingsnį nuo savosios svajonės. Portugalijos futbolo rinktinė trečiadienį „Euro 2016“ pusfinalyje negailestingai nutraukė debiutantės Velso ekipos pasaką.

Portugalijos ir Velso rungtynės.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo atvedė Portugalijos rinktinę į Europos futbolo čempionato finalą.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo 50-ąją minutę įmušė savo devintąjį Europos čempionatų įvartį.<br>AP nuotr.
Velso ir Portugalijos rungtynės.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo reikalauja pražangos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (66)

Jul 6, 2016, 8:44 PM, atnaujinta May 19, 2017, 4:32 PM

Lione aistringoje kovoje dėl vietos finale Portugalija 2:0 nugalėjo viena didžiausių Europos futbolo čempionato staigmenų tapusią Velso komandą. Tai buvo pirmoji Portugalijos rinktinės pergalė per pagrindinį laiką.

C.Ronaldo 50-ąją minutę po staigaus įžaidimo iš kampo galva nukreipė kamuolį į vartus ir sveikino savuosius sirgalius.

Įvartis C.Ronaldo leido stoti šalia legendinio Michelio Platini, kuris Europos čempionato metraštyje irgi yra įrašęs devynis įvarčius.

31 metų Madrido „Real“ žvaigždė pagerinti M.Platini rekordą gali jau sekmadienį. Jau septintąjį kartą Europos ir pasaulio čempionatų pusfinalyje žaidusi Portugalija „Euro 2016“ finale susitiks su Vokietijos ir Prancūzijos poros nugalėtojais. Ši kova vyks ketvirtadienį 22 valandą.

C.Ronaldo šiame čempionate jau yra įmušęs tris įvarčius. Per rungtynes su Velsu jis atliko ir trečiąjį rezultatyvų perdavimą, bet jam trūksta įvarčių, kad pasiektų Auksinį batelį.

Rungtynes gerokai aktyviau pradėjo pergalę iškovoję portugalai, o Velsui dar teko priprasti žaisti be Aarono Ramsey, kuris negalėjo rungtyniauti dėl susirinktų geltonų kortelių.

Portugalų sirgaliai dažniau kartojo Renato Sancheso vardą. 18 metų Portugalijos futbolo ateitis daug laiko praleido su kamuoliu, bet nesukūrė rimtų progų. C.Ronaldo turėjo pusprogių, bet jų neišnaudojo. Neišnaudojo keleto reidų ir Garethas Bale'as.

Antrajame kėlinyje Velso futbolininkai galėjo ilgiau palaikyti kamuolį, bet žaibiškas portugalų susižaidimas prie kampinio gairelės buvo per staigus varžovų gynėjus ir netrukus C.Ronaldo siautė, švęsdamas įvartį.

Velsas nespėjo atsigauti, kai po 4 minučių C.Ronaldo iš toli nusprendė išbandyti varžovų vartininką. Smūgis nebuvo tikslus, bet Nani pademonstravo puikią įvarčių uoslę – jis kyštelėjo koją ir sukėlė triukšmą tribūnose.

Velso rinktinės treneris greitai ėmė keisti žaidėjus – gynybinio plano futbolininkai sėdo ant suolo, o atakuojantys žengė į aikštę. Jau 66 minutę Velsas atliko savo paskutinįjį keitimą.

Likus 10 minučių iki pagrindinio laiko pabaigos Velsui tai atsipirko – komanda spaudė portugalus ir vertė nervintis sirgalius, bet F.Santoso komanda stovėjo aukštai iškėlusi galvą, nors treneris ir nusprendė finalui pataupyti keletą futbolininkų.

Velsas mėgino nagais kabintis į savo svajonę, bet Europos futbolo čempionato debiutantų kelias baigėsi pusfinalyje.

C.Ronaldo dabar turės progą įgyvendinti savo svajonę – laimėti Europos čempionato trofėjų.

Portugalijos rinktinė išlieka nė karto nepralaimėjusi „Euro 2016“ pirmenybėse.

Rungtynės.

86 min. Į aikštę žengė R.Quaresma.

86 min. C.Ronaldo turėjo puikią progą, kai pasileido baudos aikštelės link, bet per toli nuriedėjus kamuoliui vartininkas sutrukdė portugalui patogiai smūgiuoti.

80 min. R.Patricio sulaukė ovacijų, kai atrėmė galingą G.Bale'o smūgį iš toli.

78 min. G.Bale'as mėgino iškart apžaisti porą varžovų ir netrukus prarado kamuolį, sukėlęs rimtą pavojų savo komandai.

74 min. F.Santosas nutarė atlikti pirmąjį keitimą: 18 metų portugalų žvaigždę R.Sanchesą pakeitė A.Gomesas.

72 min. Geltoną kortelę užsidirbo ir C.Ronaldo.

71 min. B.Alvesas už nesportinį elgesį buvo baudžiamas geltona kortele.

67 min. Velsas atliko trečiąjį savo keitimą: J.Collinsą pateikė atakuojančio stiliaus J.Williamsas.

65 min. Nani netikėtai iš toli patikrino Velso vartininko budrumą. Rikošetu nuo gynėjo atšokęs kamuolys sudėtingai skriejo į vartininką, tad šis jį atmušė. Prie kamuolio iškart prišoko Mario, bet smūgis nebuvo tikslus.

63 min. Velsas atliko dar vieną keitimą: H.Robsoną Kanau pakeitė S.Churchas.

62 min. C.Ronaldo pasileido vartų link, atliko klaidinantį judesį ir griuvo ant žemės. Grubiai prieš portugalų žvaigždę sužaidė J.Chesteris, kuris prieš save išvydo geltoną kortelę. C.Ronaldo iš 22 metrų smūgiavo per sienelę, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

60 min. G.Bale'as iš kairiojo krašto atliko gražų perdavimą S.Vokesui. Šis krūtine stabdėsi kamuolį prie pat baudos aikštelės, bet gynėjai užkirto kelią.

58 min. Velsas atliko keitimą. J.Ledley pakeitė S.Vokesas.

54 min. ĮVARTIS. C.Ronaldo mėgino smūgiuoti iš toli ir jam nebūtų pavykę įmušti, tačiau Nani pajautė tobulą progą. Jis nesustojo, bėgo tiesiai į vartus ir netrukus nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

50 min. ĮVARTIS. C.Ronaldo pašoko gerokai aukščiau nei Velso gynėjai ir tada šaltakraujiškai galva nukreipė kamuolį į Velso vartus. C.Ronaldo įmušė devintąjį savo įvartį Europos futbolo čempionatuose ir pasiekė Michelio Platini devynių įvarčių rekordą.

48 min. A.Silva dukart krito ant žemės, kai kovojo dėl kamuolio. Po antrojo karto teisėjas užfiksavo pražangą. Netrukus portugalai iš toli skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir taip iškovojo kampinį.

Pirmasis kėlinys

45 min.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Portugalija kamuolį kontroliavo 49 proc. laiko. Portugalija atliko 5 smūgius, bet nė vieno į vartų plotą. Velsas atliko tris smūgius. Vieną – į vartų plotą.

38 min. R.Sanchesas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, bet Velsas nutraukė ataką. Gynėjai neleido kamuoliui pasiekti C.Ronaldo, kuris jau buvo pasirengęs smūgiui.

21 min. Velsas staigiai nutraukė portugalų ataką ir G.Bale'as pasileido portugalų vartų link. Jis turėjo galimybę atlikti perdavimą komandos draugui, bet nusprendė smūgiuoti iš maždaug 26 metrų atstumo. Pavojaus smūgis nesukėlė – vartininkas kamuolį sugavo pernelyg lengvai.

18 min. G.Bale'as gavo perdavimą, veržėsi kairiuoju kraštu ir mėgino skersuoti kamuolį, bet gynėjas jį atmušė. Velsas gavo progą kelti kampinį ir parodė originalų kamuolio įžaidimo būdą. G.Bale'as ėjo tolimojo virpsto link ir staiga pasileido ties 11 metrų žyma, kur komandos draugas nuo kampinio gairelės atliko žemą perdavimą. Smūgis buvo netaiklus.

16 min. R.Sanchesas gražiai susižaidė su Mario, kuris kirto į baudos aikštelę ir iš dešiniojo krašto pavojingai smūgiavo. Kamuolį Velso vartininkas palydėjo akimis – skriejo šalia kairiojo virpsto.

9 min. R.Sanchesas gavo perdavimą, pajudėjo į dešinįjį kraštą ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę. Velso gynėjai jį išmušė, bet portugalai iškart pakartojo ataką. Šįkart A.Cedricas kėlė kamuolį ir C.Ronaldo ketino mušti per save, bet judesyje nutarė neatlikti tokio smūgio – rizikavo sužeisti varžovą.

8 min. Pirmoji geltonoji kortelė. J.Allenas iš Velso nutarė išmėginti teisėją ir šis parodė kortelę.

3 min. C.Ronaldo po klaidos veržėsi viduriu ir artėjo varžovų baudos aikštelės link. Čia jis pakeitė kryptį ir buvo pargriautas ant žemės. Teisėjas leido žaisti toliau, o C.Ronaldo nustebęs rodė, kad sprendimas – netinkamas.

1 min. Portugalijos rinktinė dvikovą pradėjo be Pepe. Rimtas praradimas, bet F.Santosas prieš rungtynes sakė, kad jeigu šis nebus šimtu procentų pasirengęs, treneris nerizikuos. Velsui ne ką mažiau trūks dėl geltonų kortelių nušalinto Aarono Ramsey.

Nušalinimai. Portugalija: Williamas Carvalho. Velsas: Aaronas Ramsey, Benas Daviesas.

Serija. Portugalijos futbolo rinktinė „Euro 2016“ čempionate dar nė karto nelaimėjo per pagrindinį laiką, tačiau Fernando Santoso auklėtiniai taip pat nėra patyrę nė vieno pralaimėjimo.

Kovos. Portugalijos ir Velso rinktinės iki šiol žaidė tik draugiškus mačus. Paskutinysis mačas vyko 2000-aisiais, tuomet portugalai Velsą triuškino 3:0. Pirmosios dvi kovos vyko 1949 ir 1951 metais. Portugalija pirmąjį susitikimą laimėjo 3:2, o tada Velsas atkeršijo 2:1.

Pasiekimas. Velso rinktinė yra pirmoji debiutantė nuo 1992 metų švedų žygio, pasiekusi pusfinalį.

Finalas. Liepos 10 dieną nugalėtojas rungtyniaus „Euro 2016“ finale. Varžovas paaiškės ketvirtadienį, kai susitiks Vokietijos ir Prancūzijos komandos.

Ką jie sakė I. „Esame atsakingi už savo įrašus istorijoje. Istorija ir tradicijos yra labai svarbios žmonėms ir valstybėms. Tai mums padeda, bet dabar turime parašyti naują skyrių. Mūsų laukia gigantiškas žygis prieš neįtikėtinai stiprų varžovą. Rungtynės bus komplikuotos, bet turime talento pergalei. Ir viskas sukasi ne apie C.Ronaldo ir G.Bale'ą. Visi futbolininkai čia turi tą patį tikslą. Velsas moka žaisti techniškai ir žaidžia puikų turnyrą. Jie įveikė sudėtingą grupę. Ir aš suprantu, kodėl jų treneris sako, kad favoritai – mes. Bet esu tikras, kad to savo žaidėjams jis tikrai nesakė“, – kalbėjo Portugalijos rinktinės treneris Fernando Santosas.

Ką jie sakė II. „Tikime vieni kitais. Mums nėra blogai, kad nesame favoritai. Svarbiausia, kad kiekvienas mūsų futbolininkas supranta, jog gali visais pasikliauti. Aikštėje turime parodyti identitetą. Prieš turnyrą galvojau, kad galime įveikti grupių etapą. Tikėjau šia komanda. Kai švenčia pergalę, visos komandos turi nuostabią nuotaiką. O mūsų komandos dvasia gimė tamsoje, kai dienos buvo niūrios. Viskas, ką pasiekėme – žaidėjų nuopelnas. Net jeigu esi geriausias pasaulyje treneris, be nuostabių žaidėjų nieko nepasieksi. Man pasisekė“, – kalbėjo Velso treneris Chrisas Colemanas.

Teisėjai. Rungtynėms vadovauti paskirtas švedų desantas. Aikštės teisėjas – Jonas Erikssonas. Asistentai – Mathias Klasenius ir Daniel Warnmarkas. Papildomi teisėjai – Stefanas Johannessonas ir Markusas Strombergssonas. Ketvirtasis teisėjas – lenkas Szymonas Marciniakas.