Prieš kelionę į Vilnių „Astana“ sudaužė Kazachstano autsaiderius

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų varžovė Čempionų lygos atrankos 2-ajame etape „Astana“ penktadienį sužaidė paskutines rungtynes prieš trečiadienio mačą Vilniuje. Būsimoji žalgiriečių varžovė 5:1 (3:1) laimėjo Kazachstano lygos 20-ojo turo dvikovą svečiuose prieš autsaderį Oralo „Akžajyk“.

„Astana“ tvirtai pirmauja Kazachstano čempionate.<br>„Astana“ nuotr.

2016-07-09 10:19, atnaujinta 2017-05-19 10:22

Svečiai šeimininkus pribloškė greitu įvarčiu. 2-ąją minutę tolimu smūgiu po rikošeto pasižymėjo Azatas Nurgalijevas (1:0). „Akžajyk“ 20-ąją minutę rezultatą išlygino – sumaištimi po kampinio pasinaudojo Predragas Govedarica (1:1). Vėliau įvarčius mušė tik „Astana“. 22-ąją minutę kamuolį į vartų kampą nukreipė Junioras Kabananga (2:1). 44-ąją min. stipriu smūgiu iš toli pasižymėjo Aschatas Tagybergenas (3:1). 64-ąją grubia varžovų klaida pasinaudojo Serikžanas Mužikovas (4:1). 91-ąją min. galva kamuolį į vartus nukreipė A.Nurgalijevas (5:1).

„Astana“ treneris Stanimiras Stoilovas tikisi, kad Vilniuje jo auklėtiniai žais drausmingai. Po rungtynių Kazachstano žurnalistai paprašė mačo su „Žalgiriu“ prognozės.

„Man nepatinka spėlioti. Tiesiog tikiuosi, kad mano komanda žais organizuotai ir drausmingai. Jei Kazachstano čempionate padarome klaidų, tai Čempionų lygoje jos gali brangiai kainuoti“, – atsakė S. Stoilovas.

„Astana“ Orale žaidė ne stipriausios sudėties.

„Turiume 15–16 lygiaverčių žaidėjų ir nesvarbu, kas žengia į aikštę. Vieni gauna šansą pasirodyti vienose rungtynėse, kiti – kitose“, – aiškino Astanos ekipą treniruojantis bulgaras.

„Astana“ šią savaitę laimėjo antrąsias rungtynes – antradienį ji namie 1:0 nugalėjo Kokšetau „Okžetpes“. Astanos komanda (50 taškų) tvirtai pirmauja Kazachstano lygoje. „Žalgirio“ varžovai rungtynėmis mažiau sužaidusią Georgo Freidgeimo atstovaujamą Pavlodaro „Irtyš“ lenkia 12 taškų. „Akžajyk“ (11 tšk.) yra paskutinė, 12-a.

Rengdamiesi kova su „Astana“ vilniečiai treniruočių stovykloje Slovėnijoje sužaidė tris mačus ir visus pralaimėjo: 1:2 Splito „Hajduk“, 0:2 „Oleksandria“ ir 1:2 Grozno „Terek“.

REPORTERIS: iniciatyvą balsuoti už dvigubą pilietybę VRK kaltina agitavimu