C. Ronaldo praradusi Portugalijos rinktinė – Europos čempionė

C.Ronaldo su Portugalijos rinktine tapo Europos futbolo čempionu.<br>AP nuotr.
Portugalija tapo Europos čempione.<br>AP nuotr.
Portugalijos rinktinė tapo Europos čempione.<br>AP nuotr.
Ederas per pratęsimą įmušė įvartį.<br>AP nuotr.
Prancūzijos ir Portugalijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Portugalijos ir Prancūzijos rungtynės.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo dar tęsė kovą traumuotas, bet galiausiai paprašė keitimo. Dėl skausmų jis negalėjo žaisti taip, kaip sirgaliai yra pratę matyti.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo dar rungtynių pradžioje patyrė traumą, bet rodė ryžtą kovoti.<br>AP nuotr.
Portugalijos ir Prancūzijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Portugalijos rinktinė tapo Europos čempione.<br>lrytas.lt montažas.
Daugiau nuotraukų (81)

Jul 11, 2016, 12:32 AM, atnaujinta May 19, 2017, 6:50 AM

Cristiano Ronaldo liejo ašaras ant vejos ir iš šalies buvo priverstas stebėti tai, ką pats troško padaryti. Portugalijos futbolo rinktinė sekmadienį pirmą kartą istorijoje tapo Europos čempione. Paryžiuje 80 tūkstančių sirgalių akivaizdoje dar rungtynių pradžioje dėl traumos C.Ronaldo praradusi Portugalijos komanda per pratęsimą 1:0 nugalėjo šeimininkę Prancūzijos rinktinę, kurios futbolininkai tiesiog krito ant kelių, o sirgaliai liko be žado.

109 rungtynių minutę Ederas aštriu it peilis smūgiu pražudė Prancūziją.

Portugalijos rinktinei laimėtas finalas tapo atokvėpiu po iki šiol neužmiršto 2004 metų Europos futbolo čempionato finalo, kai ekipa krito prieš graikus.

Portugalijos rinktinė „Euro 2016“ čempionate taip ir liko nepatyrusi pralaimėjimų ir vos vieną kartą laimėjusi per pagrindinį laiką.

Prancūzai jau buvo pasirengę fiestai, kurios laukė 16 metų, bet turės laukti dar ilgiau. Kai 23 minutę skausmus kentęs C.Ronaldo paprašė keitimo ir verkdamas klestelėjo ant vejos, prancūzų viltys dar labiau išaugo, bet Portugalijos rinktinę lyderio trauma suvienijo.

Portugalai išgyveno prancūzų antpuolius ir sutrukdė šeimininkams padaryti tai, ką jie yra pasiekę 1984 ir 2000-aisiais.

C.Ronaldo gavo išsvajotąjį trofėjų su Portugalijos rinktine, bet vienas geriausių futbolininkų pasaulyje ne taip tikėjosi švęsti triumfą.

Prancūzijos rinktinė jau iš pat pradžių pradėjo Portugalijos vartų apgultį, bet vieną skaudžiausių smūgių sudavė nestiprus smūgis į vartus. Jau 8-ąją minutę su Dimitri Payet susidūręs C.Ronaldo stipriai sukando dantis. Futbolininkas paliko aikštę, bet į ją sugrįžo.

Visų akys krypo į sunkiau judantį portugalų lyderį, o tuo metu A.Griezmannas smūgiu galva privertė varžovų vartininką rodyti katės refleksus.

C.Ronaldo ir toliau kovojo aikštėje. 16-ąją minutę jis vėl griuvo ant vejos. Jį vėl apžiūrėjo medikai ir palydėjo portugalų žvaigždę už aikštės ribų. C.Ronaldo jau turėjo baigti rungtynes, bet nurodė medikams sutvirtinti jo kelį.

Jis ir vėl sugrįžo, ir vėl kovojo, bet 23-iąją minutę pajuto atsiradusias ribas. Po bandymo spurtuoti į priekį ir atlikti klaidinamą judesį C.Ronaldo davė ženklą Portugalijos rinktinės treneriui Fernando Santosui.

Žvaigždė klestelėjo ant vejos ir pravirko. Sirgaliai plojo, kai vieną geriausių šių laikų futbolininkų iš aikštės nešė neštuvais.

Jį pakeitė Ricardo Quaresma.

Akimirkos buvo jausmingos, bet Prancūzijos futbolininkai neketino gedėti su varžovais. M.Sissoko turėjo nuostabią progą 34-ąją minutę, kai staigiai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigos, bet Rui Patricio reagavo žaibiškai.

Prancūzai aiškiai dominavo ir spaudė portugalus, kurių žaidimas po C.Ronaldo išėjimo pakriko.

Portugalai vėliau spėjo sustyguoti savo žaidimą ir netgi sulaukė specialistų pagyrų, kad ėmė žaisti galbūt ir geriau.

„Kartais, kai turi vieną žaidėją, kuris – daug geresnis už bet kurį kitą, tu nuolatos jam skiri visą dėmesį. Dabar galbūt  Portugalija subalansuos žaidimą, o progų gaus kiti žaidėjai“, – BBC „Radio 5“ sakė buvęs anglų gynėjas Danny Millsas.

Tačiau įvarčių sirgaliai pirmajame kėlinyje neišvydo – 0:0.

Antrajame kėlinyje portugalai buvo atkūrę savo žaidimą po C.Ronaldo netekties. Portugalija žaidė mobiliai, bet prancūzai užtikrintai valdė kamuolį.

A.Griezmannas ir vėl turėjo progą įmušti, bet po dar vieno šuolio į viršų nesugebėjo galva nukreipti kamuolio į vartų tinklą.

R.Patricio rinko plojimus vieną po kito. Portugalų vartininkas tiesiog traukė prancūzų smūgius. O.Giroud smūgis iš baudos aikštelės 76-ąją minutę buvo neutralizuotas.

R.Patricio atrėmė ir galingą tolimą M.Sissoko smūgį. Ir kai baigiantis antrajam kėliniui R.Patricio išėjo iš vartų, kamuolys atsimušė į virpstą.

Portugalai ir toliau liko komanda, kuri vos kartą laimėjo per pagrindinį laiką. Ekipos žengė į pratęsimą – 0:0.

Prancūzijos rinktinė ir toliau kontroliavo kamuolį, bet neišvengė geltonų kortelių, kurias teisėjas jau rodė drąsiai. Pirmąjį pratęsimą įvarčiu galva galėjo užbaigti Ederas, bet jis smūgiavo tiesiai į vartininką.

Antrasis pratęsimas prasidėjo dviem galingais portugalų smūgiais. Vienas – tiesiai į virpstą per sienelę, o antrasis – tiesiai į vartų tinklą.

109-ąją minutę Ederas tapo Portugalijos didvyriu. Aštrus protas leido pastebėti progą ir įmušti Europos čempionato trofėjaus vertą įvartį.

Šalia trenerio vaikščiojo ir emocingai reagavo ir C.Ronaldo.

Portugalams tiesiog reikėjo atsilaikyti, ir jie tai padarė.

Auksinis batelis. Šį apdovanojimą gavo Madrido „Atletico“ puolėjas Antoine'as Griezmannas, kuris Europos futbolo čempionate įmušė 6 įvarčius.

2012 metais rezultatyviausias buvo Fernando Torresas su trimis įvarčiais.

Rungtynės

120 min. Portugalijos rinktinė pirmą kartą istorijoje tapo čempione.

119 min. T

eisėjas pridėjo dvi minutes.

109 min. Ederas pademonstravo, kad gali būti velniškai aštrus. Jo galingas smūgis skriejo kiaurai vartininką – 1:0.

108 min.

R.Guerreiro smūgiavo per sienelę, bet pataikė tiesiai į virpstą. Neįtikėtinas smūgis!

105 min. Pirmasis pratęsimas baigėsi be įvarčių.

103 min.

Ederas po kampinio šoko aukščiau už kitus ir mušė į vartų vidurį. Į situaciją vos spėjo sureaguoti H.Lloris.

102 min. Pepe ir Matuidi turėjo pasikalbėti su teisėju. Abu žaidėjai stumdėsi prieš kampinį ir Pepe nustūmė Matuidi.

97 min. R.Carvalho griovė įsibėgėjusį varžovą ir iškart gavo geltoną kortelę. Nebuvo priežasčių ginčytis. Prancūzai tęsė ataką.

96 min. B.Matuidi prieš save išvydo geltoną kortelę. Jis šiurkščiai ir pavojingai žaidė prieš varžovą, kai mėgino atkovoti kamuolį.

95 min. Sirgaliai pašoko, nes išvydo portugalų įvartį, bet aistros greitai buvo nuramintos. Teisėjas fiksavo nuošalę.

Antrasis kėlinys 0:0.

90 min.

Rungtynių didvyriu galėjo tapti A.Pierre Gignacas. Jis suklaidino gynėjus ir tada iš aštraus kampo mušė kamuolį, bet šis atsimušė į virpstą.

84 min. R.Patricio ir vėl buvo priverstas demonstruoti savo gabumus. M.Sissoko veržėsi viduriu ir tada labai galingai smūgiavo į vartų kampą. R.Patricio atrėmė šį smūgį.

80 min. Prancūzijos sirgaliai nustojo kvėpuoti, kai portugalai staigiai surengė galingą ataką. Nani skersavo perdavimą, ir H.Lloris kamuolį atmušė. Kamuolys atšoko tiesiai ties R.Quaresma, kuris smūgiavo per save. H.Lloris sureagavo į smūgį.

79 min. F.Santosas nusprendė irgi atlikti keitimą: R.Sanchesą keitė Ederas.

78 min. Prancūzas O.Giroud paliko aikštę, o jį pakeitė Andre Pierre'as Gignacas.

76 min. O.Giroud pasileido į baudos aikštelę su kamuoliu ir smūgiavo, bet R.Patricio ir vėl žaidė užtikrintai.

68 min.

A.Griezmannas turėjo dar vieną nerealią progą įmušti. Futbolininkas ir vėl smūgiavo galva, bet ir šįkart jo nenukreipė tinkamai.

66 min. A.Silva baigė rungtynes ir jį pakeitė portugalas J.Moutinho.

59 min. R.Patricio pasisekė, kad A.Griezmannas nesugebėjo nukreipti kamuolio į kraštą. Rezultatyviausias „Euro 2016“ futbolininkas smūgiavo itin pavojingai, bet tiesiai į vartininką.

58 min. D.Payet paliko aikštę, o jį pakeitė Kingsley Comanas.

53 min. 120 milijonų eurų vertės P.Pogba iš 30 metrų spyrė į šokinėjantį kamuolį, kuris skriejo virš skersinio. Taip baigėsi dar vienas prancūzų šturmas.

52 min. A.Griezmannas kėlė kampinį ir R.Patricio išmušė kamuolį, bet ne itin toli, todėl jam teko dar kartą šokti kamuolio link. Teisėjas turėjo fiksuoti varžovams pražangą, bet vartininkas su situacija susitvarkė anksčiau nei arbitras reagavo. R.Patricio jam iškėlė nykštį.

47 min. Rungtynės prasidėjo kietu žaidimu. M.Sissoko sulaukė teisėjo švilpuko.

Pirmasis kėlinys baigėsi 0:0.

45 min.

R.Quaresmas ir P.Evra šoko kovoti dėl kamuolio, bet futbolininkai susitrenkė galvomis. Į aikštę žengė medikai. Abu žaidėjai trumpam paliko aikštę, bet buvo pasirengę grįžti.

38 min. Nani sukūrė pavojingą progą, bet prancūzai išmušė kamuolį į kampinį. Būtent pakėlus kampinį J.Fonte pašoko aukščiau nei kiti, bet jam nepavyko galva nukreipti kamuolio.

34 min. R.Patricio ir vėl padirbėjo galingai. Šįkart Portugalijos rinktinės vartininkas atrėmė galingą M.Sissoko smūgį iš baudos aikštelės. Tokį greitą smūgį buvo sunku sutikti tinkamai, bet R.Patricio pasirodė užtikrintai.

25 min. C.Ronaldo aikštėje keitė Ricardo Quaresma.

23 min. C.Ronaldo turėjo kamuolį, mėgino su juo laisviau pajudėti, o tada atlikti perdavimą. Netrukus jis ranka F.Santosui parodė, kad negali  žaisti visa jėga. C.Ronaldo sėdo ant vejos, teisėjas paprašė neštuvų. C.Ronaldo perdavė kapitono raištį Nani. Portugalijos lyderis pravirko.

16 min.

C.Ronaldo vėl gulėjo ant vejos. Atrodė, kad futbolininkui labai skauda kelį, kurį susižeidė. Medikai palydėjo C.Ronaldo už aikštės ribų, bet futbolininkas paprašė, kad jie sutvirtintų jo kelį. C.Ronaldo dar nebuvo pasirengęs palikti aikštės.

9 min. Rezultatyviausias „Euro 2016“ futbolininkas A.Griezmannas turėjo nuostabią progą. Iš gilumos skersuotą kamuolį jis fantastiškai mušė galva, bet portugalų vartininkas buvo priverstas šokti ir atmušti kamuolį virš skersinio.

8 min. C.Ronaldo ilgokai gulėjo ant vejos ir aikštę paliko lėtai, vengdamas statyti visą svorį ant kojos. Medikai jam šaldė koją po susidūrimo su varžovus. Portugalijos rinktinės žvaigždė iškart atsistojo prie šoninės linijos ir grįžo į aikštę.

6 min. A.Griezmannas kairėje baudos aikštelės pusėje gavo neblogą perdavimą. Jis nutarė smūgiuoti į tolimąjį vartų kampą, bet mėgino išvengti gynėjo kišamos kojos ir smūgiavo pro šalį.

5 min. M.Sissoko labai prastai kabino kamuolį, atšokusį į jo pusę po sumaišties Portugalijos rinktinės gynyboje.

3 min. Nani sulaukė ilgo aukšto perdavimo iš aikštės gilumos. Tris įvarčius Europos čempionate įmušęs futbolininkas nužvelgė kamuolį, bet jam nepavyko jo susistabdyti.

1 min. Portugalijos rinktinei teko išmušti kamuolį iš savosios baudos aikštelės, kai šeimininkai mėgino apgulti jų baudos aikštelę.

Cristiano Ronaldo. Vienas geriausių futbolininkų pasaulyje taikosi ne tik į „Euro 2016“ trofėjų, kuris jam būtų pirmasis su Portugalijos rinktine. 31 metų Madrido „Real“ žvaigždė „Euro 2016“ pirmenybėse įmušė jau 3 įvarčius ir pakartojo legendinio Michelio Platini rekordą. Dabar šie futbolininkai su 9 įvarčiais yra rezultatyviausi Europos čempionatų žaidėjai istorijoje. C.Ronaldo iki savojo rekordo trūksta vos vieno taiklaus smūgio.

Antoine Griezmannas. 25 metų Madrido „Atletico“ puolėjas įmušė du įvarčius vokiečiams ir dabar yra labai arti Auksinio batelio. A.Griezmannas „Euro 2016“ čempionate sužaidė 600 minutes ir įmušė 6 įvarčius. Dabar jis yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas. Jam už nugaros – net 6 futbolininkai, kurie įmušė po 3 įvarčius. Tarp jų – prancūzai Dimitri Payet ir Olivier Giroud bei du portugalai – C.Ronaldo ir Nani.

Prancūzijos siekis įrodyti. Prancūzijos rinktinė čempionatą pradėjo pergalėmis, bet pirmoji iškovota po įvarčio paskutinę minutę. A grupėje prancūzai 2:1 nugalėjo rumunus, 2:0 – albanus, o tada 0:0 sužaidė su šveicarais. Grupėje jie užėmė pirmąją vietą, bet šeimininkų sirgaliai dar netikėjo savo komandos galybe. Aštuntfinalyje prancūzai irgi buksavo, bet A.Griezmannas nutiesė savo komandai pergalę 2:1 prieš Airiją, o ketvirtfinalyje šeimininkai sudaužė Islandijos pasaką. Prancūzija laimėjo 5:2 ir stojo prieš turnyro favoritais laikytus vokiečius.

Čia Prancūzija parodė, kad gali nukauti bet ką. Pirmąjį kėlinį prancūzai užbaigė A.Griezmanno taikliu 11 metrų baudiniu, o antrajame į komandos lyderius išsiveržęs futbolininkas įmušė dar kartą. Prancūzija 2:0 nugalėjo Vokietiją ir sudrebino Europą. Jų sirgaliai patikėjo.

Portugalijos siena ir išgąstis. Portugalijos rinktinė tik pusfinalyje pirmą kartą čempionate iškovojo pergalę per pagrindinį laiką. Dėl šio fakto portugalai sulaukė daug kritikos, bet komanda vis primena – ji „Euro 2016“ pirmenybėse dar nė karto nesuklupo. Portugalija į aštuntfinalį pateko tik iš trečiosios F grupės vietos. Pirmąsias dvi pasidalijo Vengrija ir Islandija. Grupėje portugalai triskart sužaidė lygiosiomis.

Tai tęsėsi ir atkrintamosiose. Aštuntfinalyje pagrindinis laikas su kroatais baigėsi 0:0 ir portugalai 1:0 laimėjo per pratęsimą. Ketvirtfinalyje pagrindinis laikas su lenkais baigėsi 1:1, o portugalai laimėjo po 11 metrų baudinių. Pusfinalyje Portugalija pirmą kartą laimėjo per pagrindinį laiką, kai 2:0 įveikė Velsą.

Ką jie sakė I. „Anksčiau sakiau, kad mūsų tikslas – žaisti ir laimėti finalą. Tikėjome savimi, nes norime pradžiuginti portugalus. Norime jiems suteikti progą švęsti. Nemanau, kad reikia aptarti Prancūzijos komandą. Visi juos žino labai gerai. Pradžioje sakiau, kad bus trys favoritai: Prancūzija, Ispanija ir Vokietija. Tada dar sakiau, kad yra kitų narių, kurie gali laimėti. Tarp jų buvo ir Portugalija. Jeigu žiūrėsime į atskirus žaidėjus, tuomet turėtume nerimauti dėl visų. Turėčiau įvardyti visus prancūzų futbolininkus“, – sakė Portugalijos rinktinės treneris Fernando Santosas.

Ką jie sakė II. „Turime progą tapti Europos čempionais. Turime to siekti ir negalvoti apie ateitį. Žaidėjai turėtų jaustis privilegijuoti, kad galės žaisti finale Paryžiuje. Nuo pusfinalio neturėjome progos dirbti su taktikomis. Stengėmės atsigauti po tų rungtynių, bet esu tikras, kad mano žaidėjai bus pasirengę. Mano pergalė (kaip žaidėjas laimėjo 2000-aisiais) – praeityje. Dabar – šių žaidėjų istorija. Esu jos dalimi, bet viską lems futbolininkai. Portugalai čia pateko ne dėl atsitiktinumo. Tai labai stipri komanda, kuri, kaip ir mes, sulaukė daug kritikos. O dabar mes visi finale“, – sakė Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschampsas.

Teisėjai. Finalo rungtynėms paskirta Anglijos teisėjų brigada. Aikštės teisėjas – Markas Clattenburgas. Asistentai – Simonas Beckas ir Jake'as Collinas. Papildomi teisėjai – Anthony Tayloras ir Andre Marrineris. Ketvirtasis teisėjas – Viktoras Kassai iš Vengrijos.