„Žalgiris“ neleido siautėti kur kas galingesnei „Astana“ – 0:0

Vilniaus „Žalgiris“ išsaugojo viltis tęsti kovą dėl vietos UEFA Čempionų lygos turnyre, tačiau jo lauks užduotis nepralaimėti išvykoje. Vilniečiai šiandien namie žaidė Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo pirmąsias rungtynes su Kazachstano čempione „Astana“ ir išsiskyrė taikiai – 0:0. Tad kelialapio į kitą etapą savininkas paaiškės po savaitės Astanoje.

„žalgirio“ ir „Astana“ dvikova<br>T.Bauro nuotr.
Vilniaus „Žalgiris“<br>D.Umbraso nuotr.
„Žalgirio“ ir „Astana“ dvikova<br>T.Bauro nuotr.
„Astana“ apmaudžiai pralaimėjo.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (39)

Jul 13, 2016, 7:15 PM, atnaujinta May 18, 2017, 11:25 PM

Sostinės atstovai mačo pabaigoje turėjo realiausią galimybę įmušti įvartį ir laimėti dvikova: baigiantis antram kėliniui vienas prieš vieną su „Astana“ vartininku atsidūręs serbų legionierius Andrija Kaludjerovičius nesugebėjo taikliai smūgiuoti – kamuolį atmušė vartininkas, nors būtų užtekę tik mušti šiek tiek aukščiau jau krentančio vartininko.

Tiesa, prieš kelias minutes žalgiriečiai buvo pataikę į virpstą. Daugiau kaip 10 kartų didesnį biudžetą turinti ir parėjusiame UEFA čempionų lygos grupių turnyre žaidusi „Astana“ neparodė itin didelės jėgos.  Svečiai iš Kazachstano kamuolį valdė apie 60 procentų laiko, tačiau kur aks rimtesnių išpuolių ar žalgiriečių vartų šturmo taip ir nesukūrė.

Vilniaus „Žalgiris“ jau trečią sezoną iš eilės bando laimę Čempionų lygos atrankoje. Kol kas komanda dar niekada nėra pasiekusi trečiojo atrankos etapo, kuris, nesėkmės atveju, garantuotų galimybę tęsti atranką Europos lygos turnyre.

2014-2015 metų sezone bendru rezultatu „Žalgiris“ 0:4 nusileista kroatų Zagrebo „Dinamo“, o praėjusiais metais apmaudžiai vienu įvarčiu pralaimėjo švedų „Malmo“ 0:1.

„Astana“ – dvejų pastarųjų metų šalies čempionė, praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos grupių etapo dalyvė. Kazachstano sostinės komanda praėjusio sezono Čempionų lygoje C grupėje liko ketvirta, bet nepralaimėjo ketverių iš šešerių rungtynių. Namie lygiosiomis sužaista su Madrido „Atletico“ (0:0) ir Lisabonos „Benfica“ (2:2). Namuose ir svečiuose taikiai išsiskirta su Stambulo „Galatasaray“ (2:2 Kazachstane ir 1:1 Turkijoje).

Rungtynės

Nė vienai komandai per 10 minučių nepasisekė sukurti bent kur kas aštresnės situacijos prie varžovų vartų – visos atakos baigdavosi baudos aikštelių prieigose. Vilniaus klubas savo atakas grindė labiau ilgais perdavimais, tikėdamasis savo puolėjų greičiu – vis dėlto, visus tris bandymus išbėgti vienas prieš vartininką kazachų gynėjai labai greitai neutralizavo.

Sužaidus 25 minutes vyko lygi kova be didesnių problemų vartininkams. 35-ąją min. Linas Pilibaitis turėjo realią galimybę atidaryti įvarčių sąskaitą šiame mače, tačiau jo smūgiuotą galva kamuolį sugavo „Astana“ vartininkas.

„Astana“ antrame kėlinyje kamuolį valdė 59 procentus laiko, tačiau sukurti ko nors rimtesnio nesugebėjo. 58-ąją „Žalgirio“ žaidėjai po kampinio vos nepelnė norimo įvarčio – galingai smūgiuotą Slavko Blagojevičiaus kamuolį sugebėjo atmušti Kazachstano ekipos vartininkas.

Sužaidus daugiau kaip 20 minučių antrame kėlinyje, „Žalgiris“ pradėjo klysti, o nuo 70-sios min. „Astana“ vis dažniau svečiavosi vilniečių baudos aikštėje.

77-ąją minutę kamuolys atsidūrė kazachų ekipos vartuose, tačiau teisėjų sprendimu buvo nuošalė. Maža to – jau kitoje ilgoje ir nemažai perdavimu buvusioje atakoje „Žalgiris“ vos neįmušė - Donovanas Slijngardas pataikė į virpstą.

88 min. „Žalgiris“ galėjo pelnyti įvartį – šimtaprocentę galimybę žalgiriečiai turėjo po ilgo perdavimo ir vilniečio žygio vienas prieš vieną su kazachų vartininku. Smūgį neįtikėtinai atrėmė varžovų vartų sargas.