Valdas Dambrauskas už pinigų trūkumo nesislepia: „Tai – nervina“

Efektingi smūgiai į tolimąjį vartų kampą, virpstą ar patį tinklą išjudino trečiadienį į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkusius sirgalius, bet jų troškimų išsipildymui – Vilniaus „Žalgirio“ pergalei – trūko ir sėkmės, ir paprasčiausios kokybės.

V.Dambrauskas neslėpė – rungtynės paliko dvejopą jausmą.<br>T.Bauro nuotr.
„Žalgirio“ ir „Astanos“ rungtynės.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2016-07-13 22:38, atnaujinta 2017-05-18 23:17

Vilniaus „Žalgirio“ kelionė Čempionų lygos atrankoje prasidėjo kaip nekokybiškas romanas, bet po pertraukos Valdas Dambrauskas su komanda įrodė, kad gali parašyti neįtikėtinai spalvingą pasakojimą.

„Žalgiris“ keletą kartų buvo neįtikėtinai arti įvarčio į 27 milijonų eurų biudžetą turinčio „Astana“ klubo iš Kazachstano vartus, bet antrąjį Čempionų lygos atrankos etapą pradėjo 0:0.

Per pirmąjį kėlinį sirgalius liūdinusios rungtynės antrajame tapo gerokai įdomesnės ir Europos čempionato kovų išlepinta publika Vilniuje iš arti išvydo smūgių seriją.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse įmušė įvartį, bet iš nuošalės. Kartą kamuolius į tinklą įskrieti sutrukdė virpstas. Koją kišo ir pačių futbolininkų meistriškumas. Per visas rungtynes žalgiriečiai ne kartą parodė, kad momentais sunkiai tvardo jaudulį, o 87 minutę šalto proto trūkumas neleido prideramai baigti atakos trys prieš vieną.

„Jausmas – dvejopas. Iš vienos pusės – nepraleidome, o iš kitos – neįmušėme. Nėra gerai, kai namuose neįmuši tokio rango rungtynėse. Realizavimas sušlubavo, bet svečių įvarčio taisyklė dabar bus paranki mums“, – sakė V.Dambrauskas.

Visi dar turi rezervų

Liepos 20 dieną jis su komanda bus priversti iš savęs išspausti daugiau. Už „Žalgirį“ daugiau nei 10 kartų didesnį biudžetą turinti praėjusio sezono Čempionų lygos grupių etapo dalyvė jau Vilniuje parodė, kad irgi moka gerai atakuoti.

„Rezultatas atitinka tai, ką matėme aikštėje. Būtų neteisinga, jeigu viena iš komandų būtų laimėjusi. „Žalgiris“ sužaidė gerai, rungtyniavo be pasimetimo, o mes sužaidėme 50 procentų savo galimybių. Nesu patenkintas mūsų žaidimu. Toks futbolas neatitiko Čempionų lygos lygio“, – sakė „Astana“ klubo Stanimiras Stoilovas.

V.Dambrauskas jam atsakė tuo pačiu.

„Astanos“ trenerio nuomonės nekomentuosiu, bet mes irgi viso savo pajėgumo neišnaudojome“, – sakė „Žalgirio“ treneris.

Dabar – labiau subrendę

V.Dambrauskui Čempionų lygos atrankoje gilesnį įrašą palikti pernai sutrukdė „Malmo“ klubas. Tuomet po lygiųjų Švedijoje „Žalgiris“ praleido įvartį (0:1) namuose ir baigė sezoną Europoje.

Nuliai ir šiemet priminė vieną didžiausių „Žalgirio“ problemų – įvarčių trūkumą.

„Dabar esame labiau subrendę. Esame geresnė komanda savo galvose. Turime daugiau drąsos ir tikėjimo. Kai žaidi tokiu tempu, varžovas neleidžia žaisti, tenka susidurti su kitais greičiais. Komanda auga ir mes į Kazachstaną važiuosime be baimės“, – šių ir praėjusių metų situacijas lygino V.Dambrauskas.

Smulkiai detales analizuoti mėgstantis strategas pabrėžė, kad „Astanos“ futbolininkai savo aikštėje neturėtų pateki netikėtumų.

„Kazachstane bus labai sunku, nes žinome, į kokį pragarą važiuojame. Bet nemanau, kad kažkas skirsis kardinaliai. Jie nežais labai kitokio futbolo. Taip kaip jie žaidė čia ir žaidžia namuose, skiriasi mažai“, – sakė V.Dambrauskas.

Žaidėjų nekaltina

Pirmasis rungtynių kėlinys sirgalių tikrai nesužavėjo. Linas Pilibaitis turėjo progą, kai mušė kamuolį galva, bet Nenadui Eričiui problemų nesukėlė. Viena pavojingiausių progų galėjo gimti, kai tas pats N.Eričius tiesiog atidavė kamuolį nuo jo per 35 metrus buvusiam L.Pilibaičiui, bet rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas uždelsė, o tada tiesiog atidavė kamuolį „Astana“ klubui.

„Žalgiris“ per pirmąjį ketvirtį vos kartą kėlė kampinį. „Astana“ tai darė 7 kartus. UEFA.com grafoje „Geros progos“ švietė nuliai.

Bet antrasis kėlinys buvo visiškai kitokia istorija. 58 minutę Slavko Blagojevičius turėjo puikią progą, kai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. N.Eričius buvo tam pasirengęs ir paliko nusivylusius „Žalgirio“ sirgalius. Antrasis kėlinys buvo gerokai greitesnis ir atviresnis – abi komandos kovojo dėl įvarčio. Skirtingai nei atrodė pirmojoje mačo pusėje.

Įmušti puikią progą turėjo ir Donovanas Slijngardas, bet dar nenurimus emocijoms po nuošalės, „Žalgirio“ legionierius iš aštraus kampo pataikė į nuošalę. Vėliau sirgaliai stebėjo, kaip trys žalgiriečiai pasileido į priekį prieš vieną gynėją. Bet buvo vystoma padrikai ir Andrija Kaludjerovičius iššvaistė nuostabią progą, nors liko vienas prieš vieną su vartininku.

„Nemanau, kad dėl vieno neišnaudoto momento puolėjas – problema, – sakė V.Dambrauskas. – Visada noriu laimėti. Kai eini į aikštę, visada nori laimėti. „Žalgiryje“ nesi įpratęs būti ne pirmas ir sužaisti lygiosiomis. Bet svečių įvarčių taisyklė naudinga bus mums. Nėra ko nuleisti galvos. Reikia tikėti ir dirbti toliau, analizuoti varžovus. Resursų dar neišnaudojome.“

Pinigai – nesvarbu

Nepastebėti skirtumo tarp „Žalgirio“ ir „Astanos“ biudžetų – sudėtinga. Kazachstano klubas kišenėje turi 27 milijonus eurų, o „Žalgiris“ – šiek tiek daugiau nei du. Bet V.Dambrauskas nesidangsto biudžeto kauke.

„Kalbos apie turtus ir biudžetus – nervina“, – sakė treneris.

Jis priminė ir Europos čempionatą, kur didžiausią sensaciją pateikė Anglijos rinktinę išmetę Islandijos futbolininkai. Pirštu dūrė ir į antradienį Čempionų lygos atrankoje pergalę iškovojusią „Lincoln Red Imps“ ekipą.

„Gibraltaro policininkai, bankininkai nugalėjo Glazgo „Celtic“ klubą. Ten skirtumą reikėtų dar labiau dauginti. Pinigai nežaidžia. Žaidžia – žmonės, pasiruošimas ir jų sportinė forma“, – sakė V.Dambrauskas.