Drama Čempionų lygoje: „Žalgiris“ palaidotas paskutinę sekundę

„Žalgirio“ ir „Astana“ dvikova Vilniuje<br>T.Bauro nuotr.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo ekipa<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (38)

Jul 20, 2016, 5:24 PM, atnaujinta May 18, 2017, 8:09 AM

Vilniaus „Žalgirio ekipai trūko vos kelių akimirkų, kad prasibrautų į UEFA Čempionų lygos trečiąjį atrankos etapą. Lietuvos komanda, kai jau atrodė pergalė pasiekiama, paskutinėmis sekundėmis nusileido kazachu „Astana“ klubui 1:2 ir baigė pasirodymą tarptautinėje arenoje.  Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Vilniuje įvarčių pelnyta nebuvo, tad į Kazachstaną abi ekipos išvyko Čempionų lygos antrojo etapo serijoje esant lygiam rezultatui 0:0. Bet, kaip paaiškėjo, šio dviejų mačų drama vyko per paskutinę pridėto Astanoje rungtynių laiko minutę.

Jau baigiantis mačui visa „Astana“ ekipa bandė pelnyti įvartį, kuris padėtų tęsti kovą Čempionų lygoje. Mat po Vilniuje buvusio rezultato 0:0, 90-ąją min. Astanoje šiandien buvo 1:1. Pirmąjį įvartį 31 min. buvo pelnęs Marinas Aničičius, o „Žalgiris“ atsakė 57-ąją min. taikliu Elivelto smūgiu.

Tad Kazachstano čempionai nutarė paskutinę minutę žaisti „va-bank“ ir  šturmas netikėtai pasisekė – kazachai perdavė kamuolį į baudos aikštė, ten begalė žaidėjų kovojo dėl jo ir, galiausiai, po lietuvių klaidų gynyboje, „Astana“ „įnešė“ kamuolį į „Žalgirio“ vartus. Ir vėl pasižymėjo M.Aničičius, nors laikrodis jau rodė 47-ąją kėlinio minutę.

Tad 2:1 laimėjo šeimininkai ir mūsų sostinės ekipa ketvirtą kartą nesugebėjo peržengti antrojo Čempionų lygos kvalifikacinio turnyro etapo ir paskutiniąja baigė Lietuvos ekipų pasirodymą tarptautinėje arenoje.

„Tai yra viena skaudžiausių akimirkų mano karjeroje. Taip pralaimėti rungtynes, kai komanda atidavė tiek daug jėgų – sunku. Kovojome iki pabaigos, bet pergalė iš mūsų buvo atimta paskutinę akimirką, kaip ir galimybė patekti į kitą etapą. Todėl visų nuotaika yra tikrai bloga. Esame labai nusiminę“, – emocijų netramdė žaidėjas.

Jis sielojosi ne tik dėl tokio pralaimėjimo pačioje rungtynių pabaigoje, bet ir dėl savo komandos neišnaudotų progų, kuomet antrajame kėlinyje net kelis kartus žalgiriečiai turėjo puikias progas pelnyti antrąjį įvartį.

„Mums derėjo pasinaudoti tomis progomis, kurias turėjome. Visgi bent patys pelnėme įvartį. Labai gaila, kad neįmušėme ir antrojo. Blogiausia yra tai, kad įvartį praleidome paskutinę minutę. Tokie pralaimėjimai būna patys skaudžiausi“, – sakė S. Mikoliūnas.

Astanos ekipos trečiame Čempionų lygos atrankos etape lauks škotų Glazgo „Celtic“ ir „Lincoln“ poros nugalėtojas. Pusiau mėgėjiška Gibraltaro komanda pirmoje dvikovoje šventė pergalę namuose prieš škotus 1:0, o atsakomoji dvikova vyks trečiadienį vakare.

FC „Astana“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:1 (1:0)

UEFA Čempionų lygos atrankos II etapo II rungtynės, Kazachstanas

31‘ [1:0] Marinas Aničičius

57‘ [1:1] Elivelto

90+2‘ [2:1] Marinas Aničičius

Įspėjimai: 41‘ Linas Klimavičius („Žalgiris“); 64‘ Serikžanas Mužikovas, 80‘ Igoris Šomko („Astana“).

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Donovanas Slijngardas, Slavko Blagojevičius, Mantas Kuklys, Elivelto (77‘ Matija Ljujičius), Saulius Mikoliūnas (54‘ Bahrudinas Atajičius), Vytautas Lukša, Andrija Kaludjerovičius (85‘ Marius Žaliūkas).

„Astanos“ sudėtis: Nenadas Eričius, Marinas Aničičius, Nemanja Maksimovičius, Agimas Ibraimi (72‘ Djordje Despotovičius), Igoris Šitovas, Tanatas Nuserbajevas (55‘ Serikžanas Mužikovas), Patrickas Twumasi (90+4‘ Abzalas Beisebekovas), Jurijus Logvinenko, Junioras Kabananga, Dmitrijus Šomko, Rogeris Canas.

Rungtynės

Kazachai nuo pat pirmųjų minučių užgulė Lietuvos klubo vartus, tačiau kurį laiką žalgiriečiai sugebėjo atsilaikyti. Tačiau 31-ąją minutę po kampinio perdavimo į baudos aikštelę šeimininkų ekipos gynėjas Marinas Aničičius pakišo galvą ir kamuolys įskriejo į vartus.

Antrame kėlinyje sulaukta nemenkos sensacijos – 57-ąją min. šeimininkai išmetė nesėkmingai kamuolį iš užribio, aikštės centre Lietuvos ekipos žaidėjai kamuolį perėmė ir nubėgo į kontrataką. Kairėje aikštės pusėje kamuolį gavęs Elivelto surengė asmeninį reidą prie baudos aikštės ir beveik priartėjęs iki jos iššovė galingu smūgiu. Kamuolys prariedėjo šalia „Astana“ vartininko ir įskriejo į vartus. Tad rezultatas tapo 1:1, kuris palankus „Žalgiriui“.

Jei taip pasibaigtų rungtynės, praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos dalyvis baigtų savo pasirodymą turnyre, o vilniečiai pirmą kartą per trejų metų bandymus peržengtų antrąjį kovų etapą ir žaistų trečiame Čempionų lygos etape.

39-ąją min. „Žalgiris“ turėjo galimybę išsiveržti į priekį ir padėti tašką mače, tačiau apgavęs kelis gynėjus ir vienas prieš vieną su vartininku išbėgęs Andrija Kaludjerovičius pataikė tiesiai į vartų sargą.

Prie pagrindinio laiko buvo pridėtos trys minutės. Pirmosiomis pridėto laiko minutėmis „Žalgirį“ ir vėl gelbėjo Klevinskas, atremdamas pavojingą varžovų smūgį galva. Buvo skirtas kampinis, po kurio „Žalgiris“ sugebėjo išmušti kamuolį, tačiau toliau sekusioje atakoje „Astana“ sugebėjo pasižymėti.

Antrąjį įvartį pelnė M.Aničičius. Po šio įvarčio lietuviams nebeliko laiko išsigelbėti ir jiems teko pripažinti pralaimėjimą varžovams 1:2.

-------------------

„0:0 yra gan slidus rezultatas, visgi tai yra lygiosios. Vilniuje sužaidėme tik pirmąjį kėlinį, tad dabar laukia antrasis. Šiose rungtynėse viskas prasidės iš naujo. Turėsime atiduoti daug jėgų, kad pasiektume gerą rezultatą.

Nebūtų naujiena, jei varžovai bandytų žaisti agresyviai. Visgi jie rungtyniaus savo arenoje, todėl lauksime tokios jų taktikos. Manau, kad esame tam pasiruošę. Mes visi tikimės tik laimėti, visą sezoną laukėme šių rungtynių. Visai nenorime, kad jos būtų paskutinės“, – atviravo žalgirietis L. Klimavičius.

Pasak trenerioA. Skerlos, nors kelionė pareikalavo nemažai jėgų ir laiko, futbolininkams pakako laiko atsistatyti ir pailsėti. Visgi treniruotės metu žaidėjai sulaukė specifinių užduočių.

„Kelionė tikrai nebuvo labai lengva. Visgi turėjome pakankamai laiko pailsėti, dar liko ir visas trečiadienis. Šioje treniruotėje lengvai apšilome ir pasiruošėme rungtynėms.

Tai buvo įprasta priešrungtyninė treniruotė, todėl neketinome joje akcentuoti kažkuo ypatingų aspektų. O ir nenorėjome atskleisti visų savo kortų dar prieš rungtynes. Turime tam tikrą planą, kurį stengsimės trečiadienio rungtynėse įgyvendinti. Svarbiausia, kad visi žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę bei, žinoma, labai laukia rungtynių“, – sakė A. Skerla.

Tiek treneris, tiek L. Klimavičius sutiko, kad Astanos miesto stadionas – įspūdingas, tačiau jo dangos kokybė – ne tokia, kokios buvo tikimąsi.

„Stadionas tikrai įspūdingas, dar neteko būti tokiame, su dengtu stogu. Todėl įspūdžiai – tikrai geri.

Mūsų ir jų stadionai labai skiriasi. Kazachams atrodo, kad jų stadiono danga geresnė, mums atrodo, kad geresnė mūsiškė. Kiekviena aikštė yra specifinė, o ir šis faktorius tikrai nebus lemiamas“, – sakė gynėjas.

Lyginant su pirmosiomis rungtynėmis namuose, „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas atliko vieną keitimą startinėje sudėtyje – vietoj Lino Pilibaičio į aikštę nuo pirmųjų minučių žengs Elivelto, kuris pirmajame mače aikštėje pasirodė po keitimo.