„Atlantas“ vėl nelamėjo, „Lietava“ vėl nepraleido

Klaipėdos „Atlantas“ nesugebėjo įveikti Jonavos „Lietavos“ gynybinių užtvarų ir leido „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės antroje vietoje įsikūrusiems „Trakams“ atitrūkti jau penkių taškų persvara.

Rungynės baigėsi 0:0.<br>Vida Press nuotr.

2016-09-15 20:23, atnaujinta 2017-05-12 23:24

Lygiosiomis 0:0 pasibaigusioje dvikovoje nutrūko Aukštaitijos komandos pergalių serija, tačiau „sausus“ vartus jonaviškiams pavyko išsaugoti jau keturiuose mačuose iš eilės. Savo ruožtu „Atlantas“ nesugebėjo iškovoti trijų taškų antrose rungtynėse paeiliui.

Dėl traumų uostamiesčio komandai negalėjo padėti Marius Papšys ir Vytas Gašpuitis, todėl pirmą kartą starto vienuolikėje pasirodė jaunasis Jonas Bičkus. Gausų jonaviškių lazaretą papildė sunkia traumą patyręs vienas komandų lyderių – Tautvydas Eliošius, į vartus sugrįžo Dmytras Babenka.

Nepaisant nuostolių, rungtynių pradžioje ekipos žaidė aktyvų futbolą. Iš eigos virš vartų mušė klaipėdietis Ovidijus Verbickas, jonaviškis Dominykas Galkevičius atsakė tolimu smūgiu į vartininką.

Kėlinio viduryje „Atlantas“ perėmė iniciatyvą ir per porą minučių sukūrė keletą labai aštrių momentų. Iš pradžių kampinio metu D.Babenkai teko gelbėti komandą atremiant Andriaus Bartkaus smūgį. Po to jonaviškius išgelbėjo virpstas po Donato Kazlausko bandymo pataikyti į tolimą vartų kampą. Pratęsus ataką, dar sykį jos smaigalyje atsidūręs saugas nesugebėjo perkelti kamuolio per jį pasitikusį vartininką.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Atlanto“ atakomis. D.Babenkai teko padirbėti sugaunant O.Verbicko ir Domanto Šimkaus tolimus smūgius, Marko Benetos šūvį už vartų nukreipė kamuolio trajektorijoje atsidūręs gynėjas.

Sužaidus valandą, O.Verbickas puikiu tolimu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Maksimą Maksimovą, bet ruso bandymą atrėmė svečių vartininkas. Vėliau „Atlanto“ legionierius susilaukė žiūrovų plojimų, pabandęs įmušti akrobatiniu smūgiu per save.

Klaipėdiečiai didino spaudimą, tačiau „Lietavos“ futbolininkai patikimai tvarkėsi su perdavimais iš kraštų, užtikrintai juos gaudė ir vartininkas.

Standartinės situacijos metu mačo pabaigoje pavojingai galva virš vartų mušė Skirmantas Rakauskas, po to, kilus gaisrui prie vartų, D.Babenkai šuoliu teko gaudyti kamuolį po Andriaus Jokšo smūgio. Jau per arbitro pridėtą laiką po pražangos į vartus nepataikė M.Maksimovas. Tai buvo viskas, ką „Atlantui“ pavyko sukurti.

Tuo tarpu paskutinę minutę aikštelėje pasirodęs Rokas Krušnauskas galėjo tapti rungtynių herojumi, bet galingai jonaviškio smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia skersinio.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris“ 25 19 3 3 56:21 60

2. Trakų „Trakai“ 25 16 4 5 45:20 52

3. Klaipėdos „Atlantas“ 25 14 5 6 36:23 47

4. Marijampolės „Sūduva“ 25 12 6 7 36:31 42

5. Jonavos „Lietava“ 25 6 8 11 25:36 26

6. Kauno „Stumbras“ 25 6 5 14 30:48 23

7. Utenos „Utenis“ 25 4 3 18 22:43 15

8. „Kauno Žalgiris“ 25 2 8 15 22:50 14

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?