N.Valskis nepratęsė rezultatyvios serijos, „Trakai“ iškovojo pergalę

Šešeriose iš eilės A lygos rungtynėse įvarčius pelniusio „Trakų“ atakų lyderio Nerijaus Valskio serija nutrūko Utenoje.

„Trakai“ šventė pergalę.<br>D.Umbraso nuotr.

alyga.lt

Sep 19, 2016, 7:56 PM, atnaujinta May 12, 2017, 2:30 PM

Vis dėlto antroje turnyro lentelės vietoje žengiantys „riteriai“ išvykoje 1:0 (1:0) įveikė „Utenį“, užimantį septintą poziciją.

Nors pačioje rungtynių pradžioje Jevgenijus Morozas tolimu smūgiu vienu lietimu smūgiavo tiesiai į vartininką, tačiau kamuolio kontrolės persvara akivaizdžiai priklausė svečiams iš senosios sostinės.

Po pakelto kampinio kamuolys atsimušė į baudos aikštelėje buvusio J. Morozo ranką, o prie 11 metrų atžymos 15-ąją minutę stojo N. Valskis. Visgi šį kartą rezultatyviausias čempionato futbolininkas smūgiavo pro šalį.

Tačiau netrukus aikštės viduryje dominavę „riteriai“ išsiveržė į priekį. 19-ąją minutę baudos aikštelėje buvęs Tadas Labukas surado Michailą Šišką, kurio spirtas kamuolys kiek kliudė varžovą ir tarsi parašiutu nusileido už Luko Žukausko nugaros.

„Utenis“ toliau didelėmis pajėgomis gynėsi ir tai jiems sekėsi pakankamai neblogai. Vis dėlto, išskyrus vieną aštrų, bet adresatų neradusį Danielio Romanovskio perdavimą, šeimininkai daugiau nieko nesukūrė.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė: „Trakai“ – kontroliavo kamuolį, „Utenis“ – ieškojo savo šansų kontratakose.

61-ąją minutę virš vartų galva smūgiavo Oscaras Dorley, o kitos atakos metu legionierius iš Liberijos perdavė kamuolį Artiomas Gurenkai, kurio smūgis į tolimąjį kampą sudrebino vartų konstrukciją.

Artėjant mačui į pabaigą, progos įtvirtinti rezultatą neišnaudojo Justinas Januševskis. „Trakų“ gynėjas smūgiavo galva, o kamuolys atsimušė į virpstą.

Uteniškių išpuoliai pagyvėjo po to, kai į aikštę buvo išleistas Robertas Freidgeimas. Dažniausiai gynybos krašte rungtyniaujantis futbolininkas šį kartą buvo pastumtas į priekį bei vertė nemenkai plušėti svečių gynėjus.

Būtent po R. Freidgeimo smūgio kamuolys skriejo šalia vartų, tačiau lemiamo šturmo „Uteniui“ surengti nepavyko. „Trakai“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, sumažino deficitą nuo Vilniaus „Žalgirio“ iki penkių taškų ir tarpusavio akistatoje su uteniškiais neprarado nė vieno taško.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Utenos „Utenis“ 26 4 3 19 22:44 15

8. „Kauno Žalgiris“ 25 2 8 15 22:50 14 Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N. Valskis („Trakai“) – 14, A. Kaludžerovičius („Žalgiris“) – 12 įvarčių.