Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau lieka LFF taurės savininku – finale įveikė „Sūduvą“

Lietuvos futbolo taurė nekeičia šeimininko – ir toliau ją savo būstinėje laikys šalies čempionas Vilniaus „Žalgirio“ klubas. LFF taurės finale Klaipėdoje „Žalgiris“ sugebėjo palaužti Marijampolės „Sūduvą“ 2:0 (0:0). Taikliais smūgiais pasižymėjo Andrija Kaludjerovičius ir Mantas Kuklys.

Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo eilinį trofėjų – šeštą kartą iš eilės tapo LFF taurės savinininku.<br>M.Bučnio nuotr.
M.Bučnio nuotr.
Daugiau nuotraukų (40)

Sep 25, 2016, 3:47 PM, atnaujinta May 12, 2017, 2:03 AM

Šios rungtynės žalgiriečiams nebuvo eilinės dar ir todėl, kad šis finalas ir pergalė buvo ne tik šešta iš eilės, bet ir antra per 2016 metus. Triumfavęs  “Žalgiris“ tapo pirmuoju klubu Lietuvos futbolo istorijoje, iškovojusiu LFF taurę du kartus per metus.

64-ąją minutę sėkmingai žalgiriečių atakas atmušdavusi „Sūduva“ vis dėlto palūžo. Iš labai sudėtingos pozicijos atliktas S.Mikoliūno perdavimas pasiekė baudos aikštelėje lūkuriuojantį A.Kaludjerovičių ir serbas neklysdamas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

90-ąją minutę „Sūduvos“ šansai praktiškai subliūško, kai ne tik prasižengė, bet ir į susistumdymus įsivėlė gynėjas A.Jankauskas. Jam buvo parodyta raudonoji kortelė.

Jau per pridėtą laiką Marius Činikas griovė į baudos aikštelę įsiveržusį Elivelto ir ne tik užsidirbo raudonąją kortelę, bet ir 11 metrų baudinį į savo vartus.

Prie žymos stojęs Mantas Kuklys ne tik užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus, bet ir įtvirtino žalgiriečių pergalę bei istorinę iškovotą LFF taurę antrą kartą per vienus metus.

Naudingiausiu 71-ą kartą surengto LFF taurės turnyro finalo žaidėju pripažintas žalgirietis Slavko Blagojevičius.

„Žalgirio“ futbolininkai šalies taurės turnyro finale žaidė jau penkioliktą kartą, o ketvirtą kartą lemiamoje dvikovoje žaidusi „Sūduvos“ komanda šiuo trofėjumi džiaugėsi 2006 ir 2009 metais.

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0)

LFF taurė, finalas, Klaipėda

Teisėjas: Sergejus Slyva

64‘ [0:1] Andrija Kaludjerovičius

90+4‘ [0:2] Mantas Kuklys (11 m.)

Įspėjimai: 27‘ Slavko Blagojevičius, 62‘ Mamadou Mbodjis („Žalgiris“); Tomas Radzinevičius, 41‘ Predragas Pavlovičius („Sūduva“).

Išvyti: 90‘ Algis Jankauskas, 90+3‘ Marius Činikas  („Sūduva“).

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Donovanas Slijngardas, Slavko Blagojevičius, Mantas Kuklys, Bahrudinas Atajičius (59‘ Matija Ljujičius), Saulius Mikoliūnas (86‘ Elivelto), Vytautas Lukša, Andrija Kaludjerovičius (90‘ Linas Pilibaitis).

Marijampolės „Sūduvos“ sudėtis: Ivanas Kardumas, Marius Činikas, Darius Isoda, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Andro Švrljuga (72‘ Leonidas Akulininas), Povilas Leimonas, Predragas Pavlovičius (81‘ Admiras Kecapas), Paulius Janušauskas, Ernestas Veliulis (68‘ Eligijus Jankauskas), Tomas Radzinevičius.

Pasktarąjį kartą Klaipėdoje taurės finalo rungtynės vyko prieš 21 metus. Tuomet „Žalgiriui“ taurės iškovoti nepavyko – pergalę šventė Kauno „Inkaras-Grifas“.

Šis taurės trofėjus yra jau septintasis istorijoje. Pirmąjį apie 8000 rublių vertės įsteigė „Tiesos“ laikraštis 1947 metais. Dėl jo kelis dešimtmečius rungtyniaudavo net keli šimtai komandų. 1965 m. taurė visam laikui atiteko Kauno „Inkarui“, kuris laimėjo penkis turnyrus.

1973 m. kuklesnį gintarinį trofėjų visam laikui gavo penkiskart taurės laimėtojas Kėdainių „Nevėžis“. Trečiasis prizas po trijų pergalių iš eilės 1980 m. atiteko Kauno „Kelininkui“. Po nepriklausomybės atkūrimo ketvirtą taurę pakeitė penktoji, tačiau ji nesužavėjo dalyvių ir žiūrovų, todėl 1998 m. įsteigta nauja išvaizdesnė taurė.

Dabartinė taurė sukurta 2012 metais, kai buvo švenčiama 90 metų sukaktis nuo pirmųjų oficialių Lietuvos futbolo rungtynių. Džiugo Jurkūno sukurtas trofėjus yra nulietas iš sidabro ir sveria apie 14 kilogramų.