Ir vėl per plauką: paskutinėmis akimirkomis Lietuva paleido pergalę

Rungtynių akimirkos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Rungtynių akimirkos.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Oct 8, 2016, 9:28 PM, atnaujinta May 11, 2017, 6:20 AM

Lietuvos futbolo rinktinė buvo labai arti to, kad pirmą kartą istorijoje Škotijoje iškovotų pergalę. Lietuvos futbolininkai Škotijoje pralaimėjo keturis kartus, bet šeštadienį Glazge „Hampden Park“ stadione įsirašė tašką. Atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse lietuviai su škotais sužaidė 1:1 (0:0). Edgaro Jankausko komanda pirmavo iki pat 89-osios minutės, kai šeimininkai išlygino rezultatą.

Lietuviams pavyko nutraukti pralaimėjimų seriją Glazge, bet pergalės čia dar reikės palaukti.

Lietuvos rinktinė jau antrą kartą neišsaugojo persvaros.

Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Fiodoras Černychas, pasižymėjęs 59-ąją minutę. Jam, įkertant į baudos aikštelę, puikų ir aštrų perdavimą atliko Vykintas Slivka.

Škotai buvo kiek aktyvesni visų rungtynių metu, bet Lietuva pati dažnai skubėjo į puolimą. Per pirmą rungtynių pusę abi ekipos atliko po vieną smūgį į vartų plotą ir rimtų progų nesukūrė.

Antrajame kėlinyje škotai jau perėmė iniciatyvą ir bandė pasiekti greitą įvartį, tačiau galiausiai patys lietuviai nustebino varžovus puikia ataka ir įvarčiu.

Po šio epizodo šeimininkai metė dar didesnes pajėgas į puolimą ir karaliavo lietuvių aikštės pusėje. Mūsiškius gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Ernestas Šetkus ir pačių škotų netikslūs smūgiai.

Tačiau 89-ąją minutę ir jis buvo bejėgis – vartus galva nuginklavo Jamesas McArthuras.

Škotai rungtynėse kontroliavo kamuolį 61 proc. laiko, dažniau smūgiavo vartų link, bet į vartų plotą abi rinktinės pataikė po tris kartus.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas prieš rungtynes tikėjosi vyriškos kovos ir ją išvydo – abi rinktinės kartu sudėjus prasižengė 39 kartus.

Pirmajame mače mūsiškiai 2:2 sužaidė su Slovėnija ir tada pergalę taip pat paleido paskutinėmis akimirkomis.

Startinės sudėtys. Lietuva: E.Šetkus, V.Slavickas, E.Girdvainis, G.Freidgeimas, E.Vaitkūnas, A.Novikovas, M.Kuklys, A.Žulpa, F.Černychas, V.Slivka, N.Valskis.

Škotija: D.Marshallas, A.Robertsonas, G.Hanley, R.Martinas, M.Ritchie, D.Fletcheris, B.Bannanas, R.Snodgrassas, C.Martinas, O.Burke'as.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Škotija 1:1. F.Černychas (59 min.)/J.McArthuras (89 min.)

Škotai užspaudė lietuvius pirmomis kėlinio minutėmis ir kelis kartus pavojingai atakavo. Netrukus škotų smūgiuotas kamuolys paskriejo šalia lietuvių vartų.

59-ąją minutę po aštraus V.Slivkos perdavimo į baudos aikštelę įvartį pelnė F.Černychas – Lietuva pirmavo 1:0!

Netrukus jau škotai buvo arti įvarčio, bet neišnaudojo dviejų progų.

73-ąją minutę atakos smaigalyje vėl atsidūrė F.Černychas, bet šį kartą smūgis buvo netikslus.

Pavojingas škotų epizodas – E.Šetkus sugebėjo pagauti tiesiai į jį smūgiuotą kamuolį.

Apmaudu – 89-ąją minutę J.McArthuras galva išlygino rezultatą.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Škotija 0:0

Škotai geriau pradėjo rungtynes ir rodė pranašumą pirmąsias aštuonias minutes, bandė pelnyti greitą įvartį. Lietuviai galiausiai išlygino žaidimą, o dešimtąją minutę, keldami kampinį, girdėjo savų sirgalių skanduotes „įvartį, įvartį“.

13-ąją ir 18-ąją minutėmis geltonas korteles užsidirbo E.Vaitkūnas ir M.Kuklys.

Dešiniajame krašte aktyvus buvo A.Novikovas, vienoje atakoje pavojingai įsiveržęs į baudos aikštelę, o vėliau gražiai suklaiinęs varžovą.

Škotai vėl kiek sauktyvėjo ir vis daugiau neramumų kėlė prie Lietuvos vartų.

Pirmoje rungtynių pusėje škotai 58 proc. laiko kontroliavo kamuolį, dažniau mušė vartų link, bet į vartų plotą abi ekipos pataikė tik po kartą ir labai pavojingų progų nesukūrė.

***

Padėtis. F grupėje škotai – kol kas pirmi. Pirmose rungtynėse jie 5:1 nušlavė Maltą. Lietuviai atranką pradėjo lygiosiomis su Slovėnija – 2:2.

Tikėjimas. „Statistika iki šiol nebuvo gera, tačiau viskas turi pabaigą. Nesame favoritai, tačiau tai – natūralu. Praeities skaičiai man nėra labai įdomūs. Dabar vyksta tobulėjimo procesas. Paskutinės rungtynės mums leido pasitikėti savo jėgomis“, – prieš rungtynes kalbėjo E.Jankauskas.