„Sūduva“ grįžo į trečiąją vietą, „Utenis“ liko priešpaskutinis

„Utenis“ kovos dėl išlikimo pereinamuosiuose mačuose.<br>D.Umbraso nuotr.

alyga.lt

Oct 16, 2016, 5:41 PM, atnaujinta May 10, 2017, 7:04 PM

Utenos „Utenis“ sulaukė sau reikalingo rezultato Kaune ir kovos dėl išlikimo A lygos pereinamuosiuose mačuose.

Uteniškiai 28-ojo turo susitikime namuose 1:2 (0:1) nusileido Marijampolės „Sūduvai“, sugrįžusiai į trečią turnyro lentelės vietą.

Svečiai pačioje rungtynių pradžioje kolektyvinėmis vartininko ir gynėjo pastangomis apsigynė nuo Jurijaus Vereščiako išpuolio, tačiau jau netrukus pelnė pirmą mačo įvartį.

8-ąją minutę po savalaikio Nermino Jamako perdavimo į baudos aikštelę įsiveržęs Ernestas Veliulis tiksliu smūgiu įveikė Luką Žukauską bei penktą kartą pasižymėjo šiame sezone. Netrukus virš vartų kaire koja smūgiavo serbas Admiras Kecapas.

Kiek vėliau „Utenis“ sukūrė keletą aštrių epizodų, po kurių „Sūduva“ turėjo dėkoti vartininkui Ivanui Kardumui už puikų žaidimą. Galbūt tolimas Gabrieliaus Zagursko šūvis kroatui daug vargo nesukėlė, tačiau J. Vereščiako smūgis privertė vartų sargą rodyti visą savo meistriškumą.

29-ąją minutę marijampoliečiams teko atlikti priverstinį keitimą: vietoje traumą patyrusio A. Kecapo į aikštę žengė Eligijus Jankauskas.

„Sūduva“ pirmo kėlinio pabaigoje turėjo progą, kurios metu pirmo įvarčio autorius E. Veliulis smūgiavo tiesiai į vartininką.

Antrame kėlinyje daug aštrių atakų komandos nesukūrė. Uteniškiai, matyt, sužinojo apie palankią dvikovos eigą Kaune, tad strategas Olegas Boičyšinas suteikė šansą rungtyniauti jauniesiems ekipos futbolininkams.

Visgi kiek anksčiau, 59-ąją susitikimo minutę, po gražios kontratakos Predragas Pavlovičius, sulaukęs antro rezultatyvaus N. Jamako perdavimo, tiksliai smūgiavo iš arti į tolimąjį vartų kampą. 72-ąją minutę į susitikimą grįžo intriga, kai ketvirtą įvartį šiame sezone pelnė „Utenio“ saugas Jevgenijus Morozas. Visgi per likusį laiką šeimininkams rimto vartų šturmo surengti nepavyko.

Maža to, marijampoliečiai buvo arti tikslo: po P. Pavlovičiaus smūgio savo komandą buvo priverstas gelbėti L. Žukauskas. Įdomu tai, kad net trys mačai iš keturių baigėsi vienoda „Sūduvos“ pergale 2:1.

Utenis „Utenis“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:2 (1:2)

„Utenis“: L. Žukauskas, A. Tručinskas, R. Freidgeimas (62 min. A. Levšinas), M. Bašilovas, G. Zagurskas (73 min. M. Ubeika), V. Polianskis, J. Morozas, I. Poručinskis, D. Romanovskis, A. Vaskela (85 min. G. Petuchovas), J. Vereščiakas.

„Sūduva“: I. Kardumas, D. Isoda, A. Švrljuga, V. Slavickas, A. Jankauskas, P. Leimonas, E. Veliulis, A. Kecapas (29 min. E. Jankauskas), P. Janušauskas (90+2 min. T. Radzinevičius), N. Jamakas (89 min. D. Antanavičius), P. Pavlovičius.

Įvarčiai: J. Morozas (72); E. Veliulis (8), P. Pavlovičius (59)

Geltonos kortelės: E. Veliulis (57)

Netikėtą nesėkmę užmarštyje palikę „riteriai“ įsitvirtino antroje pozicijoje

„Trakų“ ekipa Klaipėdos „Atlantui“ ir toliau išlieka neįveikiamu barjeru šiame A lygos sezone.

„Riteriai“ išvykoje po sudėtingo Arūno Klimavičiaus įvarčio galva 28-ajame ture 1:0 (0:0) įveikė į ketvirtą vietą nukritusius uostamiesčio atstovus.

Pirmasis kėlinys sirgaliams nepadovanojo daug aštrių atakų. Abi komandos daug kovojo aikštės viduryje arba kraštuose bei grūmėsi dėl „aukštų kamuolių“.

Sykį baudos smūgio metu Nerijus Valskis stipriai smūgiavo į Povilą Valinčių, kuriam beliko atmušti kamuolį prieš save. Po šiokios tokios sumaišties nuo Oscaro Dorley bei Tado Labuko atakos buvo apsiginta.

„Atlantas“ geriausią savo progą turėjo kėlinio pabaigoje, kai prieš vartininką iššokęs Rokas Gedminas smūgiavo šalia vartų. Futbolininkas jaučia įvarčių badą jau nuo 16-ojo A lygos turo.

Po pertraukos efektingai „žirklėmis“ smūgiavo Kazimieras Gnedojus. Standartinės padėties metu gynėjas atbėgo į aikštelę, tačiau Ignas Plūkas sugavo į save spirtą kamuolį.

60-ąją minutę puikią progą Tadui Labukui sukūręs gynėjas Alma Wakili stebėjo, kaip jo komandos draugas, iššokęs prieš vartininką, smūgiavo į P. Valinčių. Visgi po kiek mažiau nei dešimties minučių „Trakai“ išsiveržė į priekį.

Po pražangos aikštės krašte Artiomas Gurenka atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur A. Klimavičius atitrūko nuo varžovo bei tiksliai smūgiavo galva.

69-ąją minutę „Trakų“ gynėjo pelnytas įvartis buvo vienintelis: „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija atliko tris keitimus, iš kurių du buvo ilgai laukti – po traumų į aikštę grįžo Marius Papšys bei Olegas Dmitrijevas.

Būtent pastarasis saugas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir ten šiek tiek laisvės sulaukęs Donatas Kazlauskas smūgiavo tiesiai į vartininką.

Varžovų teritorijoje svarbią pergalę iškovoję „Trakai“ aštuoniais taškais atsilieka nuo Vilniaus „Žalgirio“, tačiau septyniais lenkia „Atlantą“ ir Marijampolės „Sūduvą“.

Klaipėdos „Atlantas“ – „Trakai“ 0:1 (0:0)

„Atlantas“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, M. Beneta, A. Jokšas (84 min. S. Rakauskas), K. Gnedojus, A. Bartkus, D. Kazlauskas, R. Gedminas (73 min. M. Papšys), D. Šimkus (78 min. O. Dmitrijevas), O. Verbickas, M. Maksimovas.

„Trakai“: I. Plūkas, D. Česnauskis, A. Klimavičius, J. Januševskis, A. Wakili, M. Šiška, O. Dorley, N. Valskis, A. Gurenka (71 min. J. Zasavickis), A. Byčenokas (90 min. M. Vorobjovas), T. Labukas.

Įvarčiai: A. Klimavičius (69)

Geltonos kortelės: K. Gnedojus (3), A. Bartkus (40), O. Verbickas (89), M. Beneta (90+3); A. Byčenokas (65), J. Zasavickis (81)