Malta metė kaltinimus: jos futbolo rinktinė Lietuvai pralaimėjo sutartą mačą?

Maltos futbolo asociacijos vadovas Normanas Darmaninas Demajo savo šalyje sukėlė tikrą skandalą – jis pirmadienį apkaltino savo šalies nacionalinę komandą, kad ji specialiai pralaimėjo praėjusios savaitės akistatą Lietuvos futbolo rinktinei 0:2.  Tad kaltindamas savus vadovas į sutartų dvikovų skandalų sūkurį įtraukė ir Lietuvos futbolininkus.

Lietuvos futbolo rinkttinė laimėjo sutartas rungtynes?<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Oct 18, 2016, 11:33 AM, atnaujinta May 10, 2017, 4:55 PM

Praėjusią savaitę vykusiame 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato F grupės atrankos mače Vilniuje lietuviai ilgai kankinosi su maltiečiais, tačiau likus kovoti apie 15 min. įmušė pirmąjį įvartį, o jau po 9 minučių – ir antrąjį.

„Daromi statymai labai aiškiai davė suprasti, kad dėl šio mačo tikrai kažkas negerai“, – timesofmalta.com cituoja nuomonę apie pergalingą lietuvių akistatą pasakusį Maltos futbolo vadovą.

Kad rungtynės Vilniuje yra tarp tų, kurios tapo akyliau sekamos dėl galimo susitarimo, parašė timesofmalta.com.

N.D.Demajo teigimu, keisti statymai, kad lietuviai Maltą įveiks dviejų įvarčių skirtumu, pasaulinėse lažybų statymo kontorose pasipylė antrajame kėlinyje ir truko iki pat 70-osios mačo minutės. Įvartis krito 75-ąją akistatos minutę.

„Tarytum kažkas žinotų, kad vis tiek bus du įvarčiai“, – kalbėjo vyras.

Maltos asociacijos vadovas pirmadienį atsiprašė FIFA komisaro, kurį įtarė kenkimu, – mat prieš dvikovą jis pasirodė Maltos rinktinės persirengimo kambaryje ir pareiškė viltį, kad būgštavimai dėl galimo sutarto mačo yra tik spėlionės ir komanda žais garbingai.

„Tuo metu aš maniau, kad taip bandoma sutrukdyti prieš rungtynes žaidėjams susikoncentruoti“, – dėl savo pirminės nuomonės apgailestavo N.D.Demajo.

Kaip teigia Maltos žiniasklaida, Futbolo asociacijos vadovas susitiks su visais žaidėjais ir sieks pakalbėti, kas nutiko. Tačiau N.D.Demajo į pokalbį nekvies nacionalinės komandos trenerio.

Tam tikri signalai, kad Maltos komandos stovykloje nėra viskas gerai, pradėjo lįsti į viešumą po Maltos rinktinės pralaimėjimo Anglijai 0:2. Tuomet komandos narys Andrea Schembri nedviprasmiškai pareiškė, kad „mes dėl kažkieno norų tiesiog atidavėme pergalę“.

Jis pridūrė, kad yra šokiruotas, kad „kažkas veda Maltos futbolą į regresą“.