Pasaka baigta: slovakai sutrypė Lietuvos futbolininkus

Lietuvos futbolo rinktinė subyrėjo dar pirmame kėlinyje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Fiodoras Černychas yra rezultatyviausias Lietuvos rinktinės futbolininkas.<br>Reuters/Scanpix nuotr. iš archyvo
Du įvarčius lietuviai praleido dar rungtynių pradžioje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Nov 11, 2016, 8:09 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 4:45 AM

Edgaro Jankausko kariaunai nepavyko pratęsti sėkmingo starto pasaulio čempionato atrankoje. Trnavoje (Slovakija) vykusiose F grupės rungtynėse Lietuvos futbolininkai 0:4 (0:3) nusileido slovakams bei užleido antrą vietą turnyro lentelėje.

Dukart varžovams nusileidę slovakai nebeturėjo kur trauktis, tad lietuvių vartus ėmė atakuoti nuo pirmų susitikimo akimirkų. Pirmą įvartį Slovakijos futbolininkai pelnė dar 11 minutę, o antrąjį – praėjus dar vos keturioms minutėms. Po praleistų įvarčių E.Jankausko vadovaujami lietuviai subyrėjo: aikštėje dominavę slovakai iškovojo pelnytą pergalę.

Lygiosiomis prieš Škotiją (1:1) ir Slovėniją (2:2) bei pergale 2:0 prieš Maltą atrankos ciklą pradėjusi Lietuvos rinktinė F grupėje iš antros pozicijos nukrito į ketvirtą. Už mūsiškių nugarų lieka Škotijos bei Maltos ekipos.

Startinės sudėtys. Lietuva: V.Andriuškevičius, F.Černychas, G.Freidgeimas, E.Girdvainis, M.Kuklys, A.Novikovas, E.Šetkus, V.Slivka, E.Vaitkūnas, N.Valskis, A.Žulpa.

Slovakija: J.Durica, M.Hamšikas, T.Hubačanas, M.Kozačikas, J.Kucka, R.Makas, A.Nemečas, P.Pekarikas, M.Skriniaras, M.Škrtelis, V.Weissas.

Antras kėlinys: Lietuva – Slovakija 0:4

Vaizdas aikštėje antro kėlinio pradžioje nesikeitė. 53-ią min. kone idealią progą dar padidinti pranašumą turėjo slovakai, tuo tarpu lietuvių puolimas buvo bedantis. Po pavojingos varžovų atakos G.Freidgeimas buvo nubaustas geltona kortele ir turės praleisti pavasarį vyksiančią kovą prieš Anglijos futbolininkus.

Didžiąją laiko dalį kamuolį kontroliavo slovakai, o pavojingų epizodų prie abiejų ekipų vartų trūko. Per daugiau nei pusę kėlinio komandos atliko po vieną smūgį į vartų plotą.

81-ą min. pelnyti garbės įvartį galėjo ir lietuviai: pavojingai smūgiavo kiekvienose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse iki šiol pasižymėjęs F.Černychas. Vis dėlto jo smūgį atrėmė M.Kozačikas, o antras bandymas, kurį atliko K.Chvedukas, skriejo virš vartų.

Lietuvių gynybą slovakai „pramušė“ ir antrame kėlinyje: 87 min. pasižymėjo M.Hamšikas – 0:4.

Pirmas kėlinys: Lietuva – Slovakija 0:3

Ernesto Šetkaus budrumas buvo patikrintas dar pirmomis susitikimo akimirkomis. 4-ą ir 5-ą minutėmis slovakai atakavo į vartų plotą, tačiau Lietuvos rinktinės vartininkas savo vartus saugojo patikimai.

11-ą rungtynių minutę slovakai surengė dar vieną pavojingą epizodą, o po minutės – ir dar vieną. Pastarąja proga šeimininkai pasinaudojo: taikliai kamuolį galva į vartus nukreipė Adamas Nemecas – 0:1.

E.Jankausko treniruojamos ekipos bėdos tuo nesibaigė: 15-ą min. E.Šetkų nokautavo tolimą šūvį paleidęs Jurajus Kucka – 0:2.

Dar nesibaigus pirmam kėliniui E.Jankauskas atliko keitimą – A.Žulpą pakeitė Karolis Chvedukas. Deja, Lietuvos rinktinė ir toliau byrėjo: 36-ą min. gynybą išmaudęs Martinas Škrtelis pasiuntė kamuolį į kone tuščius vartus – 0:3.

Per pirmą kėlinį lietuviai neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą, tuo tarpu slovakai net šešis.

***

Pagyros. Slovakijos rinktinės lyderis Marekas Hamšikas nenuvertino pasaulinio lygio futbolo žvaigždžių neturinčių lietuvių.

„Lietuviai pasiekė gerus rezultatus. Tai tikrai bus erzinantis varžovas. Šiais laikais lengvų varžovų nebūna, bet mes einame žaisti tik dėl pergalės, nes taškai mums – būtini“, – sakė M.Hamšikas, „Napoli“ klube uždirbantis net 35 milijonų eurų.

Favoritai. Nepaisant padėties turnyrinėje lentelėje, rungtynių favoritais yra laikomi slovakai, bet tai, pasak rezultatyviausio Lietuvos rinktinės futbolininko Fiodoro Černycho, tik į naudą lietuviams.

„Žinome, kad tai – gera komanda. Jeigu atiduosime visas jėgas, rezultatas bus pozityvus, – sakė F.Černychas. – Daugiau nerimauti reikėtų slovakams, nes jie – rungtynių favoritai. Mes atvykome dirbti savo darbą, tad nėra ko čia pergyventi. Žinoma, padidėjo pasitikėjimas, nes dabar žinome, kad galime kovoti su stipriomis komandomis.“