T. Eliošiaus vedama „Lietava“ A lygoje finišavo pergale prieš „Sūduvą“

„Sūduvos“ futbolininkai pralaimėjo „Lietavai“<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Nov 26, 2016, 2:50 PM, atnaujinta Apr 17, 2017, 1:46 AM

Po diskvalifikacijos į komandą sugrįžęs Tadas Eliošius į savo sąskaitą įsirašė dublį ir padėjo Jonavos „Lietavai“ iškovoti sezono finiše iškovoti pirmąją „SMScredit.lt A lygoje“ pergalę prieš bronzinę Marijampolės „Sūduvą“ – 3:2 (1:0).

Paskutinėse sezono rungtynėse „Sūduvos“ trenerių štabas suteikė galimybę rungtynes starto vienuolikėje pradėti vartininkui Martynui Matuzui, saugams Gabrieliui Judickui ir Domantui Antanavičiui. Svečiams padėti negalėjo suspenduoti Vaidas Slavickas ir Povilas Leimonas, ant atsarginių suolo liko rezultatyviausias komandos snaiperis Tomas Radzinevičius.

„Lietavos“ gretose mačą nuo pirmųjų minučių pradėjo traumą išsigydęs Laurynas Stonkus.

Pirmajame kėlinyje žiūrovai daug pavojingų epizodų neišvydo, aktyviau startavę jonaviškiai keletą sykių patikrino svečių vartininko budrumą tolimais smūgiais. Artėjant pertraukai, iki tol blankokai atrodžiusi „Sūduva“ galėjo išsiveržti į priekį, bet Predragas Pavlovičius visiškai laisvas iš baudos aikštelės prieigų mušė virš vartų.

Vis tik iki pertraukos įvartis buvo įmuštas. Prieš vartus iššokęs L.Stonkus pirmuoju bandymu įveikti M.Matuzo nesugebėjo, tačiau sėkmingai atšokus kamuoliui pakartotiniu smūgiu nukreipė jį į tinklą.

Iškart po pertraukos svečiai išlygino rezultatą, blykstelėjus E.Veliului. Po slalomo pro kelis varžovus „Sūduvos“ saugas įmušė įspūdingu tolimu smūgiu.

Lygus rezultatas laikėsi vos 10 minučių. Kiek anksčiau neskyręs baudinio, kai baudos aikštelėje griuvo Td. Eliošius, rungtynių arbitras ryžtingai parodė į žymą po G.Judicko pražangos prieš Tautvydą Eliošių. Prie kamuolio stojęs jo brolis nesuklydo.

Už tai, kad „Sūduvai“ nepavyko išlyginti rezultato, aikštės šeimininkai turėjo dėkoti savo vartininkui. Giedrius Kvedaras sužaidė fantastinę atkarpą, laimėdamas akistatas su P.Pavlovičiumi bei Andro Švrljuga, taip pat jis atrėmė sudėtingą N.Jamako smūgį.

Tuo tarpu kėlinio viduryje prispausta prie savo vartų „Lietava“ padidino persvarą, kai Rokas Krušnauskas greitoje atakoje puikiu perdavimu prieš vartus išvedė jau pasižymėjusį Td.Eliošių, kuris išnaudojo iš šią galimybę.

Nedaug dublio autoriui trūko iki trečiojo įvarčio. Dar vieno greito išpuolio metu po Tomo Salamanavičiaus perdavimo vienu lietimu mušusio Td.Eliošiaus smūgis praskriejo šalia skersinio. „Sūduvos“ trenerių į aikštę mestas T.Radzinevičius tarė savo žodį mačo pabaigoje, „uždarydamas“ perdavimą iš krašto, tačiau rungtynių išgelbėti Suvalkijos ekipai nepavyko.

Jonavos „Lietava“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:2 (1:0)

„Lietava“: G. Kvedaras, E. Utyra (68 min. E. Makarovas), E. Žarskis, M. Dūda, V. Borovskis, L. Miščiukas, T.Salamanavičius (82 min. A. Paškevičius), Tv. Eliošius, Td. Eliošius, R. Krušnauskas, L. Stonkus (57 min. G. Vasylius).

„Sūduva“: M. Matuzas, M. Činikas, D. Isoda, A. Jankauskas, A. Švrluga, G. Judickas (69 min. T. Radzinevičius), N. Jamakas, E. Jankauskas, P. Pavlovičius, E. Veliulis, D. Antanavičius (59 min. P. Janušauskas). Įvarčiai: L.Stonkus (39), Td.Eliošius (58 iš baudinio, 70); E.Veliulis (48), T.Radzinevičius (89). Geltonos kortelės: E.Utyra (11), Td.Eliošius (18)