Pirmajame šio sezono „El Clasico“ – Madrido „Real“ išsigelbėjimas

S.Ramosas išlygino rezultatą.<br>AP nuotr.

Dec 3, 2016, 5:14 PM, atnaujinta Feb 10, 2018, 12:57 AM

Ispanijos futbolo čempionato 14-ajame ture įvyko labiausiai laukiama dvikova. Pirmasis šio sezono „El Clasico“ šeštadienį vyko Barselonoje, kur šeimininkai kovojo su šešiais taškais daugiau turinčiu ir dar nė sykio šį sezoną nepralaimėjusiu lyderiu Madrido „Real“.

Atkakli amžinų varžovų kova baigėsi lygiosiomis 1:1, kai rezultatą 90-ąją minutę išlygino „Real“ gynėjas Sergio Ramosas.

Tad pergalę išleidusi „Barcelona“ surinko 28 taškus, o „Real“ turi 34.

Argentinietis nutilo

Dažniausiai užduodamas klausimas prieš šį „El Clasico“ buvo toks: ar prabils Lionelis Messi? Neprabilo.

Argentinos futbolo žvaigždė neįmušė įvarčio į „Real“ vartus jau penkeriose pastarosiose rungtynėse. Prieš trejus metus Madride jis įmušė triskart, „Barcelona“ laimėjo 4:3, bet nuo tada argentinietis nutilo.

Dar labiau nei lyderio įvarčių „Barcelona“ ekipai reikia pergalės, nes ji leistų atgaivinti kovą dėl titulo.

„Mes visi žinome, koks žaidėjas yra L.Messi. Jis vienas geriausių pasaulyje. Turime jį akylai prižiūrėti, bet ne tik jį“, – sakė „Real“ treneris Zinedine'as Zidane'as.

Amžinas L.Messi konkurentas portugalas Cristiano Ronaldo per tą laiką „El Clasico“ įmušė triskart, įskaitant ir vėlyvą pergalingą įvartį praėjusį sezoną „Camp Nou“, kuris nutraukė 39 nepralaimėtų rungtynių seriją.

„Tai du išskirtiniai žaidėjai. Cristiano daro neįtikėtinus dalykus. Tikiuosi, jis vėl ką nors tokio padarys“, – sakė Z.Zidane'as.

„Barcelona“ trejas pastarąsias rungtynes sužaidė lygiosiomis, o „Real“ iškovojo šešias pergales iš eilės.

Rungtynės vyko kietai

Po pirmojo kėlinio rezultatas liko 0:0. Aikštėje vyko kieta kova, kurioje futbolininkai negailėjo vieni kitų.

Nors „Barcelona“ pradėjo mačą aktyviai, po 15 minučių iniciatyvą perėmė svečiai. Dvi dėkingas progas turėjo C.Ronaldo, tačiau abu kartus jo kelyje atsidūrė „Barcelona“ vartininkas Marcas Andre ter Stegenas.

Tuoj po pertraukos 53-iąją min. „Real gynėjai pražiopsojo Luiso Suarezo smūgį galva – 1:0. Įmušę įvartį šeimininkai kiek atsitraukė, bet paskui vėl ėmė dominuoti, o „Real“ atrodė pavargęs.

Vis dėlto mačo pabaigoje „Real“ šturmas baigėsi įvarčiu. 90-ąją min. po baudos smūgio S.Ramosas atsilaisvino nuo Javiero Mascherano ir smūgiu galva išlygino rezultatą – 1:1.

Bet tai buvo ne paskutinės emocijos: 93-ąją min. „Real“ gynėjas nuo vartų linijos išmušė kamuolį ir išgelbėjo komandą nuo pralaimėjimo.

Madridiečių nepralaimėtų rungtynių serija pailgėjo iki 33.