Egiptas tapo pirmuoju Afrikos Nacijų taurės finalo dalyviu

Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis 1:1.

Egiptas pateko į finalą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Feb 4, 2017, 11:54 AM, atnaujinta Apr 10, 2017, 8:36 PM

66-ąją minutę egiptiečius į priekį po gražios kombinacijos ir puikaus smūgio į tolimą vartų kampą išvedė Mohamedas Salah.

Tačiau jau po septynių minučių Latvijos „Riga“ klube rungtyniaujantis puolėjas Aristide'as Bance rezultatą išlygino.

Pratęsimo metu įvarčių įmušta nebuvo, tad kelialapio savininkas sprendėsi baudinių serijoje.

Joje didvyriu tapo ketvirtą ir penktą Burkina Faso baudinius atrėmęs 44-erių metų Egipto vartininkas Essamas El-Hadary.

„Faraonai“ baudinių serijoje triumfavo 4:3, nors po pirmojo smūgiavusio Abdallaho El-Saido netaiklaus spyrio buvo besivejančių vaidmenyje.

Egiptas – tituluočiausia Afrikos komanda, laimėjusi žemyno pirmenybes net 7 kartus (1957, 1959, 1986, 1998, 2006, 2008 ir 2010 metais).

Kitame pusfinalyje ketvirtadienį susitiks Kamerūno ir Ganos rinktinės.