Nevykęs egzaminas prieš mūšį su Anglija: Čekija namie sutriuškino Lietuvos rinktinę 3:0

Lietuvos rinktinė kovojo su Čekijos ekipa ir antro kėlinio pradžioje praleido 2 įvarčius<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Mar 22, 2017, 5:29 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 10:56 AM

Lietuvos futbolininkai po žiemos „poilsio“ vėl kimba į darbus – šį mėnesį bus sužaistas vienas 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankos mačas ir varžovais taps Anglijos futbolininkai. Rungtynės įvyks kovo 26-ąją. Prieš šią akistatą lietuviai savo jėgas išbandė taip pat su grėsmingu oponentu – trečiadienį Edgaro Jankausko kariauna Ūštyje prie Labės mieste kovėsi su Čekijos rinktine, tačiau sėkmingu pavadinti šį pasirengimą akistatai su anglais sunku pavadinti – lietuviai praleido antrame kėlinyje tris įvarčius ir pralaimėjo 0:3.

Lietuvos futbolo rinktinė 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atranką F grupėje pradėjo galingai ir pradėta šnekėti, kad galų gale Lietuvos futbolas jau atgimsta: mūsiškiai 2:2 sužaidė su Slovėnija, 1:1 – su Škotija ir 2:0 nugalėjo Maltą. Tačiau rudens pabaigoje Lietuva užsidirbo antausį – pralaimėjo Slovakijai 0:4. Po 2017-ųjų keturių rungtynių F grupėje Lietuva turėjo 5 taškus ir užėmė 4 vietą tarp 6 rinktinių. Buvo tikėtasi, kad 2018-uosius Lietuvos ekipa pradės sėkmingai – bent jau kontrolinėse rungtynėse. Tačiau ši viltis žlugo Ūštyje prie Labės.

Per pirmąsias 15 minučių lietuviai beveik neturėjo nė vieno šanso smūgiuoti į Čekijos vartus, tuo tarpu šeimininkai per tą laiką sugebėjo suregzti net 3 atakas, kurios galėjo baigtis įvarčiu – ir tik vartininko  E.Šetkaus pastangos ir netikslūs smūgiai apsaugojo Lietuvą nuo greito įvarčio. 16 min. V.Lukša gavo kamuolį Čekijos baudos aikštėje, tačiau smūgiuotas kamuolys iš 9 metrų nuotolio atsitrenkė į vartininką.

35 min. M.Škoda galva smūgiavo skersuotą kamuolį, tačiau jis skriejo aukščiau vartų: tai buvo dar vienas eilinis rimtas signalas Lietuvos ekipai.

Vos tik prasidėjo antrasis kėlinys, visiškai kvailoje situacijoje lietuviai prasižengė baudos aikštėje – nugriovė žaidėją, kuris net ir neturėjo kamuolio ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Jį 47 min. realizavo Tomašas Horava. Nors lietuviai bandė kurti progas – jų taip ir nepavyko sukurti. Tuo tarpu 64 min. perėmę kamuolį šeimininkai nurūko į kontrataką ir J.Jankto iš 20 metrų galingu smūgiu nuginklavo mūsų šalies vartų sargą. Tad 2:0.

Bet tai nebuvo paskutinysis įvartis: 79 minutę po pakelto kamuolio į baudos aikštę, vienas tarp keturių gynėjų atsiradęs M.Krmenčikas ramiai jį pasiuntė į E.Šeškaus vartus.

Per daugiau nei du dešimtmečius Lietuva ir Čekija tarpusavyje iki trečiadienio kovojo šešis kartus ir oficialiose, ir draugiškose rungtynėse. Lietuviams pavyko nugalėti vieną kartą, čekai pergale džiaugėsi penkis kartus.

Kol kas maloniausi prisiminimai lietuviams lieka iš „Euro 2012“ atrankos varžybų ciklo po pirmųjų tarpusavio rungtynių 2010-siais su čekais Olomouce. Čekija tikėjosi tik pergalės, tačiau lietuviai pribloškė juos laimėdami rungtynes 1:0. Pergalingą įvartį 26 min. smūgiu galva po Mariaus Stankevičiaus perdavimo įmušė Darvydas Šernas. Pergalė nebūtų pasiekta, jei ne puikus vartininko Žydrūno Karčemarsko pasirodymas. Jis kelis kartus išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio, o pirmo kėlinio pabaigoje atrėmė 11 m baudinį, kurį realizuoti bandė Milanas Barošas.

Iki tol Lietuva ir Čekija žaidė taip: 1994 metais – Čekija nugalėjo 5:3, 1999-siais: čekai laimėjo 2:0 ir 4:0, 2008 metais – Čekija nugalėjo 2:0, 2010 metais – Lietuva įveikė 1:0, 2011 metais – Čekija nugalėjo 4:1.

ČEKIJA – LIETUVA 3:0 (0:0)

48' [1:0] Tomašas Horava (11m)

64' [2:0] Jakubas Jankto

79' [3:0] Michaelis Krmenčikas

Lietuva: Ernestas Šetkus (46' Emilijus Zubas) – Arūnas Klimavičius (62' Tomas Mikuckis), Linas Klimavičius (62' Tadas Kijanskas), Egidijus Vaitkūnas (46' Valdemaras Borovskis), Vaidas Slavickas (46' Rolandas Baravykas) – Mantas Kuklys (46' Ovidijus Verbickas), Simonas Paulius (62' Artūras Žulpa), Vytautas Lukša (62' Arvydas Novikovas), Vykintas Slivka (62' Tautvydas Eliošius), Mindaugas Grigaravičius (62' Fiodoras Černychas) – Deividas Matulevičius (62' Nerijus Valskis).