Rungtynių akimirka<br>AFP/Scanpix nuotr.
Rungtynių akimirkos<br>AFP/Scanpix nuotr.
Lietuviai susitinka su Anglijos rinktine<br>AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Mar 26, 2017, 6:47 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:33 AM

Lietuvos futbolo rinktinė 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankos mače garbingai 2:0 nusileido Anglijos futbolininkams.

Edgaras Jankauskas pateisino žodį ir lietuviai neužsidarė savo aikštės pusėje bei nuolat bandė spausti varžovus. Realiausią progą pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo Vykintas Slivka, kuris sukūrė pavojingiausią, tačiau, greičiausiai nuošalėje vykusį epizodą.

Mačą, kurį Vemblio stadionas pradėjo tylos minute, skirta pagerbti teroro aukoms, aktyviau pradėję anglai per pirmąsias minutes nesukūrė jokių realesnių progų. 12-ą minutę itin pavojingą perdavimą į baudos aikštelę atliko A.Lallana, tačiau Lietuvos gynėjams pavyko kamuolį išmušti.

J.Hartas kamuolį pirmą kartą palietė 10 minutę, kai šis tiesiog riedėjo į baudos aikštelę po netikslaus lietuvių perdavimo.

21-ąją minutę krito pirmasis įvartis, kai po Lietuvos gynėjų klaidos Jermainas Defoe pasižymėjo iš artimos distancijos – Ernestui Šetkui neliko jokių šansų. Kiek vėliau lietuviai atliko pirmąjį smūgį link vartų, tačiau F.Černychas smūgiavo netaikliai.

Prieš pat ilgąją pertrauką puikią progą pasižymėti turėjo V.Slivka, kai po laimėtos dvikovos aikštės viduryje kamuolys atšoko tiesiai prie J.Harto vartų. Tačiau lietuvio smūgis galva buvo kiek per silpnas ir gynėjas spėjo kamuolį išmušti. Visgi šiame epizode greičiausiai būtų užfiksuota nuošalė – bent anglų sirgaliai dėl pavojingo momento buvo linkę kaltinti teisėją.

Prasidėjus antrajam kėliniui minutę V.Slivka dar kartą pagrasino varžovų vartams, tačiau puikiai žaidęs J.Hartas smūgį atrėmė.

Po jo Anglijos spaudimas kiek atslūgo ir jie bandė regzti pozicines atakas, tačiau lietuviams kurį laiką pavyko apsiginti, kol 66-ąją minute J.Vardy po puikiai sužaistos „sienelės“ tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo 2:0.

Rungtynėms einant į pabaigą Anglijos futbolininkai turėjo dar kelias geras progas, tačiau jų realizuoti nesugebėjo.

ANGLIJA – LIETUVA 2:0 (1:0)

21' [1:0] Jermainas Defoe

66' [2:0] Jamie Vardy

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Vaidas Slavickas, Linas Klimavičius, Tadas Kijanskas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas (Mindaugas Grigaravičius 53 min.) , Vykintas Slivka (Simonas Paulius 86 min.), Mantas Kuklys, Fiodoras Černychas, Artūras Žulpa, Nerijus Valskis (Deividas Matulevičius 73 min.);

Anglijos rinktinės sudėtis: Joe Hartas, Kyle'as Walkeris, Ryanas Bertrandas, Ericas Dieris, Michaelas Keane'as, Johnas Stone'as, Raheemas Sterlingas (Marcusas Rashfordas 56 min.), Alexas Oxlande'as – Chamberlainas, Jermainas Defoe (Jamie Vardy 56 min.), Dele Alli, Adamas Lallana;

---

Lietuvos futbolo rinktinė 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atranką F grupėje pradėjo galingai: mūsiškiai 2:2 sužaidė su Slovėnija, 1:1 – su Škotija ir 2:0 nugalėjo Maltą. Tačiau rudens pabaigoje Lietuva užsidirbo antausį – pralaimėjo Slovakijai 0:4.

Šie metai futbolininkams taip pat prasidėjo ne itin sėkmingai – trečiadienį Edgaro Jankausko kariauna rungtyniavo su Čekijos rinktine ir antrajame kėlinyje praleidę tris įvarčius pralaimėjo 0:3.

Tiesa, lietuviai į kovas stojo gerokai nukraujavę: G.Freidgeimas negali žaisti dėl geltonųjų kortelių, dėl traumos neatvyko ir Vytautas Andriuškevičius.

Prie traumuoto „Portland Timbers“ krašto gynėjo prisidėjo ir kitas svarbus rinktinės ramstis Edvinas Girdvainis.

Tuo tarpu anglams dėl traumų nepadėjo du ekipos lyderiai – Harry Kane'as ir Wayne'as Rooney.

Lietuvių varžovai prieš kelias dienas taip pat patyrė pralaimėjimą ir draugiškame mače 0:1 nusileido Vokietijai, tačiau rinktinės treneris Garethas Southgates savo auklėtinių žaidimu, priešingai nei E.Jankauskas, liko patenkintas.