„Premier lygos“ finiše - „Liverpool“ sugrįžimas į Čempionų lygą ir „Arsenal“ tragedija

Sekmadienį Anglijos futbolo čempionate finišavo 2016-17 metų sezonas - buvo sužaistos visos dešimt 38-ojo turo rungtynių.

"Arsenal" - "Everton".<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2017-05-21 19:48, atnaujinta 2017-05-21 23:49

Neaiškumų paskutiniajame ture dar buvo likę dėl ketvirtos pozicijos. Arsene'o Wengero treniruojama Londono „Arsenal“ 3:1 pranoko Liverpulio „Everton“, tačiau  klubo kitą sezoną UEFA Čempionų lygos turnyre nebus – „kanonieriai“ liko penktoje pozicijoje.

Tai pirmas kartas per du dešimtmečius.

Hectoras Bellerinas išvedė šeimininkus į priekį, bet 14-ąją minutę Laurentas Koscielny uždirbo raudoną kortelę. Tačiau „kanonierių“ nesustabdė ir tai – 27-ąją minutę Alexis Sanchezas padidino pranašumą iki dviejų įvarčių.

Antrajame kėlinyje Romelu Lukaku pavyko sušvelninti atsilikimą, tačiau Aaronas Ramsey rungtynių pabaigoje padėjo galutinį tašką.

„Kanonieriai“ paskutiniajame ture tikėjosi sulaukti „Liverpool“ nesėkmės, tačiau Jurgeno Kloppo treniruojama „Liverpool“ 3:0 sutriuškino „Middlesbrough“ ir liko ketvirtoje pozicijoje.

Čempionų titulą jau kiek anksčiau užsitikrinę Londono „Chelsea“ futbolininkai rezultatu 4:1 sutvarkė reikalus su „Sunderland“. Williano, Edeno Hazardo, Pedro ir Michy Batshuayi įvarčiai garantavo Johno Terry atsisveikinimo rungtynėse pergalę šeimininkams.

Sezoną pergalingai užbaigė ir abu Mančesterio klubai – trečioje vietoje likęs „Manchester City“ nušlavė „Watford“ vienuolikę, o „Man Utd“ 2:0 pranoko „Crystal Palace“.

Įspūdinga pergale sezoną užbaigė Londono „Tottenham Hotspur“ klubas, 7:1 sutriuškinęs iš lygos pasitraukusį „Hull City“. Tris įvarčius „Spurs“ ekipai pridėjo Harry Kane'as, tapęs rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Kitos dvikovos baigėsi „Swansea“, „Stoke City“ ir „West Ham“ klubų pergalėmis bei „Leicester“ – „Bournemouth“ lygiosiomis.

Pagrindinė 2016-17 metų sezono statistika:

Į Čempionų lyga pateko: „Chelsea“, „Tottenham“, „Man City“, „Liverpool“ (kvalifikacija)
Į Europos lygą pateko: „Arsenal“, „Man Utd“, „Everton“ (kvalifikacija)
Iš pirmenybių pasitraukė: „Sunderland“, „Middlesbrough“, „Hull City“
Rezultatyviausi žaidėjai: Harry Kane'as („Tottenham Hotspur“ | 29), Romelu Lukaku („Everton“ | 25), Alexis Sanchezas („Arsenal“ | 24)
Daugiausiai rez. perdavimų atlikę žaidėjai: Kevinas De Bruyne („Man City“ | 18), Christianas Eriksenas („Tottenham“ | 15), Gylfi Sigurdssonas („Swansea“ | 13)