Triumfuojančio Cristiano Ronaldo žinutė pro ašaras – ir sirgaliams, ir kritikams

„Jaučiuosi tarsi jaunas berniukas“, - juokėsi vienas geriausių futbolininkų istorijoje Cristiano Ronaldo. 32 metų portugalas šeštadienio vakarą tapo tikru herojumi Madrido „Real“ klubo aistruoliams ir nuožmiu baudėju Turino „Juventus“ komandai.

C.Ronaldo finale pasirodė fantastiškai.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jun 4, 2017, 9:23 AM

Čempionų lygos finale Kardife (Velsas) intriga laikėsi kone vieną kėlinį, kai „Juventus“ aktyviai spaudė „Real“ futbolininkus, o rezultatas buvo 1:1.

C.Ronaldo jau buvo įmušęs vieną įvartį. Antrajame kėlinyje jis pasižymėjo ir dar kartą, sukeldamas didžiulę audrą. Madrido klubas triumfavo 4:1.

Skaičiai – įspūdingi

Iš viso C.Ronaldo per savo karjerą  dabar yra įmušęs 600 įvarčių. Į šį skaičių patenka ir įvarčiai klubuose, ir rinktinėje.

32 metų futbolininkas šeštadienį tapo vos antruoju futbolininku, kuriam pavyko įmušti įvarčius trijuose skirtinguose Europos taurės ar Čempionų lygos finaluose.

C.Ronaldo yra įmušęs 2008 metais, kai vilkėjo „Manchester United“ marškinėlius ir 2014-aisiais, kai triumfavo su „Real“.

Pagal šį skaičių jis dabar stovi šalia garsiojo Alfredo di Stefano.

C.Ronaldo Čempionų lygoje dabar yra įmušęs 105 įvarčius ir jis gerokai lenkia amžinąjį varžovą Lionelį Messi (94). Portugalas taip pat tapo sezono rezultatyviausiu Čempionų lygos futbolininku. Šįkart jis įmušė 12 įvarčių.

„Tai – nuostabi sezono pabaiga. Triumfavome ir Ispanijos čempionate ir Čempionų lygoje. Dabar pasiekėme dar vieną rekordą, nes tapome pirmąja komanda, kuri Čempionų lygoje apgynė trofėjų. Esu ir rezultatyviausias turnyro žaidėjas. Ko dar galiu norėti?, - šypsojosi C.Ronaldo. - Dabar stengsiuosi išspausti viską iš šio unikalaus momento ir ruošiuosi pareigai žaisti su Portugalijos rinktine. Dar vienas „Ballon d'Or“? Pamatysime.“

Žinutė kritikams

C.Ronaldo „Real“ klube yra sužaidęs 394 rungtynes ir įmušęs 406 įvarčius. 118 įvarčių jis per 292 rungtynes įmušė „Manchester Unite“ klube. Penkis – Lisabonos „Sporting“ komandoje, kur žaidė 31 mačą.

O Portugalijos rinktinėje Europos čempionas per 138 mačus įmušė 71 įvartį.

Skaičiai – stulbinantys, kaip ir C.Ronaldo žaidimas Čempionų lygos finale. Šį sezoną Portugalas paklausė svarių trenerio Zinedine'o Zidane'o patarimų. Prancūzijos legenda įkalbėjo C.Ronaldo prieš sezono finišą praleisti keletą rungtynių, kad pailsėtų. Šviežių jėgų rezultatą matė visi sirgaliai.

„Įmušiau du įvarčius finale ir vėl esu rezultatyviausias Čempionų lygoje. Sezono pabaiga buvo fantastiška ir aš tam ruošiausi. Trenerio sprendimas leisti pailsėti man buvo į naudą. Esu laimingas, kad viskas taip susiklostė. Dabar žmonės, kurie visuomet kritikavo Cristiano susidės savo instrumentus į lagaminą“, - žinutę kritikams pareiškė futbolininkas.

Ir nors C.Ronaldo liejo džiaugsmo ašaras, Čempionų lygos trofėjus jo alkio nenumalšino.

„Tikslas – kito sezono Čempionų lygos trofėjus. Lengva nebus, tačiau nėra neįmanomo“, - pareiškė jis.

Apdovanojimas – iš pažįstamos legendos rankų

C.Ronaldo taip pat atiteko ir geriausio rungtynių žaidėjo apdovanojimas, kurį įteikė buvęs jo treneris „Manchester United“ klube seras Alexas Fergusonas.

„Mano komanda buvo labai gera. Ji – fenomenali. O aš buvau gerai pasiruošęs individualiai. Gerai pasiruošiau sezono pabaiga ir įmušiau svarbius įvarčius. Esu laimingas“, - kalbėjo C.Ronaldo.

Jam ir „Real“ komandai „Juventus“ klubą pavyko palaužti antrajame kėlinyje, kada italų žaidimas visiškai subyrėjo. C.Ronaldo už tai gyrė Z.Zidane'ą ir jo kalbą per pertrauką.

„Rungtynės buvo lygios. „Juventus“ jas pradėjo puikiai ir susikūrė keletą progų, tačiau antrajame kėlinyje „Real“ buvo įspūdinga. Mūsų saugai žaidė labai gerai. Gynyba – irgi puikiai. O įvarčiai atėjo natūraliai. Antrasis kėlinys buvo vienas geriausių per mūsų sezoną“, - kalbėjo C.Ronaldo.

Laimės ir penktąjį „Ballon d'Or“?

C.Ronaldo natūraliai sulaukė ir klausimų apie sirgalius, kurie mėgsta jį nušvilpti.

„Dabar nėra tinkamas laikas kalbėti apie švilpimus. Svarbiausia, kad ir vėl turėjau nuostabų sezoną. Aš ir mano komanda laimėjome du trofėjus. Skaičiai nemeluoja, todėl kritikuoti negalima. Esu labai laimingas, nes tai – vienas geriausių karjeros momentų. O tai aš kartoju kasmet. Šie metai – irgi įspūdingi“, - sakė futbolininkas.

„Real“ prezidentas Florentino Perezas pareiškė, kad dabar niekam neturėtų kilti klausimų, kam atiteks ir kitas „Ballon d'Or“ apdovanojimas. Jis C.Ronaldo būtų jau penktasis.

„Ką galiu pasakyti apie C.Ronaldo? Jis turi laimėti „Ballon d'Or“. Niekas negali ginčytis, nes jo sezono finišas – fantastiškas“, - teigė F.Perezas.