„Trakų“ svajonė sudaužyta: „Škendija“ privertė gailėtis neišnaudoto šanso Vilniuje

„Trakų“ futbolo klubas ilgai prisimins tarsi mistinių jėgų siųstą dovaną, kai Vilniuje nuo 62 minutės turėjo dviejų žaidėjų pranašumą. Tuo šansu pasinaudoti buvo būtina ir ketvirtadienį „Trakai“ gavo labai aiškų atsakymą, kodėl jie tai turėjo padaryti.

M.Maksimovas (dešinėje) pirmosiose rungtynėse mušė du įvarčius.<br> T.Bauro nuotr.
 M.Maksimovas pirmosiose rungtynėse mušė du įvarčius.<br> T.Bauro nuotr.
 „Trakų“ futbolininkai pirmąsias rungtynes laimėjo 2:1.<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 3, 2017, 5:05 PM, atnaujinta Aug 3, 2017, 7:57 PM

Pirmąsias Europos lygos atrankos 3-ojo etapo rungtynes Vilniuje 2:1 laimėję „Trakai“ Makedonijoje staigia sulaukė šturmo ir buvo priversti kapituliuoti, o ir rungtynes baigė dešimtiese.

„Trakų“ futbolininkai penktadienį išvykoje 0:3 nusileido „Škendijos“ klubui, kuris žengė į paskutinį Europos lygos atrankos etapą.

„Trakų“ komandoje 72 minutę aikštę palikti buvo priverstas Arūnas Klimavičius, kuris užsidirbo antrąją geltoną kortelę.

„Škendija“ į priekį išsiveržė 29 minutę, kai pasižymėjo Besartas Ibraimi, o 49 minutę standartinę situaciją įvarčiu pavertė Ferhanas Hasani, kuris savo sąskaitą papildė ir 88 minutę.

Prie svajonę išgyvenančios Marijampolės „Sūduvos“ prisijungti troškę „Trakų“ futbolininkai Makedonijoje dėjo daug vilčių į net 7 įvarčius Europos lygos atrankoje įmušusį Maksimą Maksimovą, bet šįkart futbolininko meistriškumo nepakako.

Penktadienį per Europos lygos atrankos 4-ojo etapo burtų ceremoniją sirgaliai stebės, ką gaus Marijampolės „Sūduva“, o „Trakams“ beliko nuryti karčią piliulę ir ieškoti pozityvių kampų, o jų – nemažai.

M.Maksimovas jau domina ne vieną turtingesnį klubą, o „Trakai“ už savo kelionę Europos lygos atrankoje sulauks solidžios sumos.

„Trakai“ sulauks 660 tūkstančių eurų sumos.

Rungtynės

„Škendijos“ futbolininkai jau pradžioje aiškiai parodė, kokį tikslą turi. Makedonijos klubo žaidėjai bandė šurmuoti „Trakų“ vartus, tad I.Plūkui teko lieti prakaitą. Per pirmąsias 20 minučių „Škendija“ triskart pavojingai smūgiavo, tačiau Lietuvos klubas laikėsi tvirtai.

„Škendijos“ šturmas buvo nuožmus ir netrukus „Trakų“ vartininkui teko traukti kamuolį iš vartų. Makedonas B.Ibraimi pabandė savo laimę iš toli ir 29 minutę džiaugėsi įvarčiu. Šis įvartis reiškė, kad „Trakams“ būtina surasti būdų įmušti įvartį. Bendras rezultatas – 2:2, tačiau pranašumas - „Škendija“ klubo pusėje.

Apie rungtynes iškalbingai bylojo statistika. Po 40 žaidimo minučių „Škendija“ 11 kartų pasikėsino į „Trakų“ vartus. Lietuvos klubas – du.

Jau Vilniuje „Trakams“ stipriai trūko idėjų, tačiau gelbėjo varžovų klaidos, o Makedonijoje žaidimas ir vėl buvo neišpildomas

Prie šių problemų 42 minutę dar vieną bėdą pridėjo F.Hasani. Jis baudinį pavertė įvarčiu, kai užtikrintai smūgiavo per sienelę. „Škendija“ išsiveržė 2:0.

Per pirmąjį kėlinį „Škendija“ 14 kartų mėgino įmušti įvarčius, o „Trakai“ kėsinosi tris kartus.

„Škendija“ kamuolį kontroliavo 59 proc. laiko.

„Škendijos“ futbolininkai spaudė „Trakus“ ir antrajame kėlinyje. Šeimininkai, kaip ir Vilniuje, aiškiai rodė aukštesnį meistriškumą tiek žaidžiant vienas prieš vieną, tiek pasirenkant pozicijas aikštėje. „Trakai“ bandė tykoti savojo šanso, bet šįkart „Škendija“ nedarė tokių nedovanotinų klaidų, o įtampa Lietuvos klubo stovykloje vis augo.

Ir jeigu „Škendija“ Vilniuje užsidirbo net dvi raudonas korteles, tai Makedonijoje tuo pačiu atsakė „Trakai“.

72 minutę antrąją geltoną kortelę gavo Arūnas Klimavičius.

„Trakų“ komandai be vieno žaidėjo rungtyniauti buvo dar sudėtingiau, o „Škendija“ ir toliau stengėsi sukurti progų, nors ir nebuvo tokie aktyvūs. Tačiau „Škendija“ dar spėjo savo gerbėjams dovanoti dar vieną įvartį bei galutinai sudaužyti „Trakų“ svajonę.

88 minutę skirtumą padidino F.Hasani ir „Škendija“ išsiveržė 3:0.

Starto vienuoliktukai.

„Trakai“: Ignas Plūkas, Modestas Vorobjovas, Maksimas Maksimovas, Oscaras Dorley, Justinas Januševskis, Vaidas Šilėnas, Alma Wakili, Michailas Šyška, Arūnas Klimavičius, Valdemaras Borovskis, Aleksandras Byčenokas.

„Škendija“: Kostadinas Zahovas, Egzonas Bejtulai, Armendas Alimi, Besartas Ibraimi, Ennuras Totre, Feranas Hasani, Ivanas Celikovičius, Marjanas Radeški, Olsi Teqja, Blagoja Todorovski, Besartas Abdurahimi.

Aistros Vilniuje

Per pirmąsias rungtynes „Škendija“ futbolininkai parodė gerokai aukštesnį meistriškumą, tačiau „Trakų“ kovingumas galiausiai atsipirko – provokuodami varžovų klaidas lietuviai sugebėjo įmušti du įvarčius, o tada gavo nuostabią progą įmušti daugiau, bet jos neišnaudojo.

62 minutę jau antrasis „Škendijos“ žaidėjas gavo raudoną kortelę, tad automatiškai atsakomąjame mače nebuvo Ardiano Cuculi, nei Stenio Junior. Būtent pastarasis ir įmušė vieną įvartį į „Trakų“ vartus.

„Trakų“ klube įvarčius mušė rezultatyviausias Europos lygos atrankos futbolininkas Maksimas Maksimovas. Jo sąskaitoje – jau septyni taiklūs smūgiai ir didesnių Europos klubų susidomėjimas.

„Trakų“ futbolininkai vien patekdami į Europos lygos trečiąjį atrankos etapą užsitikrino 660 tūkstančių eurų.

Patekus į ketvirtąjį etapą „Trakų“ klubo piniginė pasipildytų dar 235 tūkstančiams eurų.

Patekimas į Europos lygos grupių etapą kiekvienam klubui garantuoja 2,6 milijono eurų.