„Žalgiris“ vėl prarado taškus Kaune

Trečioji iš eilės Vilniaus „Žalgirio“ išvyka į Kauną baigėsi prarastais taškais. Pralaimėjęs ir lygiosiomis sužaidęs su „Kauno Žalgiriu“, A lygos lyderis nesugebėjo įveikti ir Kauno „Stumbro“. Laikinosios sostinės komanda įmušė pirmoji, bet persvaros neišlaikė – 1:1 (0:0).

Čempionai ir vėl turėjo problemų Kaune.<br> E.Žaldario nuotr.

Aug 22, 2017, 8:37 PM, atnaujinta Aug 22, 2017, 8:38 PM

Nuo mačo pradžios sostinės ekipa užgulė „Stumbro“ vartus, tačiau pavojus kilo būtent prie žalgiriečių vartų, kai perdavimo sulaukusio Alexandre’o Kore pirmasis smūgis buvo blokuotas, o antruoju jis nepataikė į vartus.

Šeimininkų vartininkui Rodrigo Josviakiui teko įsijungti į žaidimą ir virš skersinio nukreipti kamuolį po Matijos Ljujičiaus baudos smūgio. Pakėlus kampinį, galva šalia vartų mušė Diego Oyarzunas.

Netrukus „Žalgirio“ trenerių štabui teko atlikti priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo traumą patyręs Serge’as Nyuiadzi. Vietoje jo aikštėje pasirodė Vytautas Lukša.

Kėliniui įpusėjus, didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukęs „Stumbras“ surengė porą labai pavojingų greitų išpuolių. Įžaidus kampinį, A.Kore pabandė smūgiuoti efektingu akrobatiniu smūgiu. Jam nepavykus, Lucaso Villelos muštas kamuolys po rikošeto praskriejo visai šalia virpsto. Po kelių minučių jau Armantui Vitkauskui šuoliu teko gelbėti komandą po dar vieno puikaus L.Villelos tolimo šūvio.

37-ą minutę R.Josviakis neturėjo jokių galimybių išgelbėti savo komandos, todėl tik žvilgsniu palydėjo Manto Kuklio baudos smūgį. Kauniečių laimei, kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, į čempionų vartus krito įvartis. Standartinės situacijos metu Diego Oyarzunui nepavyko išmušti kamuolio. Kilus gaisrui, jį A.Kore parideno visiškai laisvam Lukui Artimavičiui, kuris savo šansą išnaudojo, pelnydamas pirmąjį savo įvartį sezone.
„Žalgiris“ galėjo išlyginti rezultatą 54-ą minutę. M.Kuklio pavojingą smūgį iš artimo atstumo R.Josviakis sugebėjo atmušti, o prie riedančio į vartus kamuolio pirmasis spėjo Tomas Snapkauskas, paskutinę akimirką aplenkęs Darvydą Šerną ir kone ant vartų linijos užgesinęs didžiulį pavojų.

Svečiams įsikūrus prie „Stumbro“ baudos aikštelės, šeimininkai surengė porą išpuolių. Sykį Marcosas Junioras po įspūdingo reido perdavimu baudos aikštelėje surado L.Villelą, kurio smūgis galva buvo netikslus. Vėliau iniciatyvos ėmėsi Jaisenas Cliffordas, nepataikęs iš toli.
Rezultatą svečiams pavyko išlyginti 67-ą minutę. Vytautui Lukšai atšoko kamuolys po to, kai nesėkmingai jį bandęs išmušti Andre Almeida pataikė į Mamadou Mbodjį koją. Saugas smūgiavo tiksliai.

„Žalgirio“ pasinaudojo varžovų stabtelėjimu ir pabandė įmušti greitą antrą įvartį, surengdamas porą aštrių atakų. Po Elivelto smūgio ir rikošeto kamuolys vos neatsidūrė kauniečių vartuose. Netrukus, brazilas dar sykį laisvas šovė virš vartų.

Mačui baigiantis, pasisekė Levanui Matčarašviliui, kuris ant baudos aikštelės linijos nugriovė Slavko Blagojevičių. Žalgiriečiai įrodinėjo, kad turėtų būti skirtas baudinys, bet arbitras skyrė baudos smūgį. Po kelių minučių kovodamas su gynėju baudos aikštelėje griuvo Bahrudinas Atajičius, bet arbitro švilpukas tylėjo.

Per likusį laiką Donovano Slijngardo ir M.Kuklio smūgiai grėsmės „Stumbro“ vartams nesukėlė.

„Stumbras“: R. Josviakis, A. Almeida, J. Nazare, T. Snapkauskas, M. Junioras, L. Artimavičius, D. Barauskas, K. Janonis (45 min. J. Cliffordas), L. Villela (83 min. E. Kassi), L. Matčarašvilis, A. Kore (73 min. K. Sekgota).

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, E. Vaitkūnas, M. Mbodjis, D. Oyarzunas, R. Baravykas (59 min. D. Slijngardas), S. Blagojevičius, M. Ljujičius (74 min. B. Atajičius), M. Kuklys, S. Nyuiadzi (21 min. V. Lukša), Elivelto, D. Šernas.
Įvarčiai: L.Artimavičius (48); V.Lukša (67).

Geltonos kortelės: M.Junioras (29), T.Snapkauskas (36), L.Villela (77), L.Matčarašvilis (85); D.Oyarzunas (55).
A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):