Svajonių nuotykis baigtas: karo plėšomoje Sirijoje sirgaliai ėjo iš proto

„Įvartis mus sugrąžino metus atgal, kai Sirijos armija išlaisvino Alepo miestą. Tik pažiūrėkite į šią minią“, – stebėjosi Sirijos valstybinės televizijos karo žurnalistas Shadi Helweh. Bet šįkart jis kalbėjo ne apie karą.

Sirijos rinktinės sirgaliai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 Sirijos ir Australijos rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Oct 10, 2017, 3:17 PM, atnaujinta Oct 10, 2017, 3:21 PM

Bent akimirkai Siriją persekiojantis siaubas liko kažkur nuošalėje, kai Omaras Al Soma tiksliai smūgiavo kamuolį į Australijos rinktinės vartus.

Netrukus į gatves išėjusios Sirijos futbolo aistruolių minios ėmė augti.

Tai iššaukė 2018 metų pasaulio čempionatą atkrintamosios rungtynės tarp Australijos ir Sirijos komandų. Tai buvo antrosios rungtynės, kurios Sirijai suteikė milžinišką viltį, bet galiausiai baigėsi kartėliu ir nusivylimu.

Pirmąsias rungtynes Sirija su australais sužaidė 1:1, tačiau antrosiose per pratęsimą neatsilaikė ir krito 1:2.

Sirijos rinktinė Australijoje vykusiose rungtynėse pirmavo nuo 6 iki 13 minutės, kai rezultatą išlygino Timas Cahillas.

Bet ir tada viltis žengti tolyn buvo gyva, o Sirijos gatvės pilnėjo.

Damasko, Alepo, Homso gatvėse buvo daugybė žmonių. Tūkstančiai.

„Alepo gatvės yra užpildytos. Gaila, kad neturime daugiau gyvai rodančių TV komandų, nes norėčiau parodyti visas gatves ir tuos sirgalius. Sakau jums – tai šimtai tūkstančių Alepo gyventojų. Visas šis džiaugsmas tvyro ne tik Alepe, bet ir visoje Sirijoje“, – palaimingai konstatavo Sh.Helweh.

Sirijos rinktinei popieriai gerokai suprastėjo, kai 94 minutę Mahmoudas Al Mawas gavo antrą geltoną kortelę. O 109 minutę tašką padėjo tas pats T.Cahillas.

„Karo plėšomos Sirijos kelionė į pasaulio čempionatą baigta, bet koks tai buvo nuotykis“, – rašė BBC.

Australijos rinktinė dar nėra patekusi į pasaulio čempionatą. Ji susitiks su CONCACAF zonos rinktine. Čia ir spręsis, kas gaus kelialapį į Rusiją.

REPORTERIS: panaikintas R. Žemaitaičio Seimo nario mandatas