Pasakiškas aštuntfinalis: įvarčiais prapliupusi Prancūzija sudaužė Argentiną 4:3

[[ge:lrytas:lrytas:6809139]]

Prancūzų puolimo žvaigždė K.Mbappe pelnė du įvarčius ir uždirbo baudinį.<br> AP nuotr.
  Prancūzijos ir Argentinos rungtynėse A.Griezmannas 13-ąją min. įmušė 11 m baudinį.<br>AP nuotr.
 Prancūzijos ir Argentinos komandų rungtynės.<br> AP nuotr.
  Prancūzijos ir Argentinos rungtynės.<br>AP nuotr.
 A.di Maria išlygino rezultatą - 1:1/<br> AP nuotr.
 Po G.Mercado smūgio argentiniečiai pirmavo 2:1.<br> AP nuotr.
Du K.Mbappe įvarčiai pribaigė argentiniečius.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

2018-06-30 16:41, atnaujinta 2018-06-30 19:36

Pasaulio futbolo čempionate Rusijoje pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse šeštadienį Kazanėje į kovą stojo Prancūzijos ir Argentinos rinktinės, padovanojusios žiūrovams nuostabią įvarčių fiestą, kuri baigėsi prancūzų pergale 4:3.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus - 1:1, bet antrojo pradžioje komandos greitai pasikeitė įvarčiais, o netrukus prancūzai įmušė dar dusyk - 4:2. Pabaigoje argentiniečiai įmušė trečiąkart, bet daugiau nuveikti nespėjo.

Ketvirtfinalyje Prancūzija žais su Urugvajaus ir Portugalijos mačo nugalėtoja.

Įvarčiai. Aktyviau mačą pradėję prancūzai ėmė pirmauti po Antoine'o Griezmanno smūgio nuo 11 m žymos 13-ąją min. ir turėjo dar kelias progas.

Tačiau 41-ąją min. rezultatą puikiu smūgiu iš toli išlygino argentinietis Angelis di Maria.

48-ąją min. po Lionelio Messi smūgio koją kyštelėjo netoli vartininko aikštelės buvęs argentiniečių gynėjas Gabrielis Mercado - 1:2.

57-ąją min. rezultatas vėl tapo lygus, kai puikiu suktu smūgiu iš 18 metrų pasižymėjo prancūzų gynėjas Benjaminas Pavard'as - 2:2.

64-ąją min. prancūzų puolėjas Kylianas Mbappe smūgiu nuo vartininko aikštelės kampo užbaigė užsitęsusią ataką, o netrukus jis pelnė dar vieną įvartį.

68-ąją min. K.Mbappe užbaigė greitą ataką smūgiu iš baudos aikštelės po tikslaus tolimo perdavimo.

93-iąją min. Sergio Aguero suteikė viltį argentiniečiams, kai įmušė galva po Lionelio Messi perdavimo. Bet likusių  poros minučių jau nepakako šturmui surengti.

Žvaigždė. Mačo Kazanėje baigtį nulėmė 19-metis K.Mbappe, kurio vertė po šio čempionato dar išaugs.

Oficialiai puolėjas priklauso „Monaco“ klubui, su kuriuo yra pasirašęs sutartį iki 2019 metų vidurio, tačiau jau pernai jis apsivilko „Paris Saint-Germain“ marškinėlius.

Buvo sutarta, kad Paryžiaus klubas šiemet turėtų įsigyti žaidėją už 180 milijonų eurų. Tad K.Mbappe yra antras pagal kainą pasaulio futbolininkas, nusileidžiantis tik brazilui Neymarui (222 mln. eurų).

Pasibaigusiame sezone K.Mbappe pelnė 13 įvarčių per 27 rungtynes Prancūzijos čempionate.

Futbolininko tėvas Wilfriedas, kuris dirba treneriu ir yra jo agentas, yra kilęs iš Kamerūno. Jo mama alžyrietė Fayza yra buvusi rankininkė.

Pavojus. Atrodė, kad C grupėje dominavę prancūzai pirmiausia turi spręsti užduotį, kaip sustabdyti argentiniečių superžvaigždę Lionelį Messi.

Prancūzai turi, kas tai gali padaryti – vidurio gynėjų pora Raphaelis Varane'as ir Samuelis Umtiti.

Pastarasis žaidėjas kartu su L.Messi treniruojasi kasdien „Barcelona“ komandoje, o Madrido „Real“ gynėjas R.Varane'as gerai pažįsta argentinietį iš kovų Ispanijos lygoje.

Istorija. Prancūzai nėra pralaimėję pasaulio čempionatuose jokiai Pietų Amerikos komandai nuo 1978 metų, kai grupės varžybose 1:2 nusileido argentiniečiams.

Kelias į aštuntfinalį. Prancūzija C grupėje įveikė Australiją 2:1, Peru 1:0 ir sužaidė 0:0 su Danija.

Argentina D grupėje sužaidė 1:1 su Islandija, 0:3 pralaimėjo Kroatijai ir išsigelbėjo po pergalės 2:1 prieš Nigeriją.

Starto sudėtys. Prancūzai grįžo prie sudėties, kuri pradėjo rungtynes su Peru ir sistemos 4-3-2-1.

Argentiniečiai paliko ant suolo puolėją Gonzalo Higuainą. Ant suolo lieka ir kitas puolėjas Sergio Aguero.

Prancūzija: Hugo Llorisas, Benjaminas Pavard'as, Raphaelis Varane'as, Samuelis Umtiti, Paulas Pogba, Antoine'as Griezmannas, Olivier Giroud, Kylianas Mbappe, N'Golo Kante, Blaise'as Matuidi, Lucas Hernandezas.

Argentina: Franco Armani, Gabrielis Mercado, Nicolas Tagliafico, Everas Banega, Lionelis Messi, Angelis di Maria, Javieras Mascherano, Enzo Perezas, Marcosas Rojo, Nicolas Otamendi, Cristianas Pavonas.

Rungtynės. Mačas prasidėjo atsargia žvalgyba, nes rungtynių kaina - milžiniška.

9 min. A.Griezmanno baudos smūgis iš 20 metrų - į skersinį. Argentinos vartininkas liko sustingęs.

11 min. K. Mbappe pagriebęs kamuolį perlėkė visą aikštę ir ant baudos aikštelės ribos krito pastumtas M.Rojo. Teisėjas skyrė 11 m baudinį.

13 min. A.Griezmannas nuo 11 m žymos spyrė taikliai - 1:0. Puiki prancūzų pradžia.

20 min. Vėl K.Mbappe ataka stabdoma pražanga, bet šįkart prie pat baudos aikštelės. P.Pogba baudos smūgis - virš vartų.

41 min. Argentina išlygino rezultatą: A.di Maria smūgiu iš 25 metrų pataikė tiesiai į viršutinį kampą - 1:1. Prancūzų gynėjai leido jam pristaikyti ir buvo nubausti.

48 min. Argentina kėlė kampinį - atšokusį kamuolį smūgiavo L.Messi, o koją sėkmingai kyštelėjo gynėjas G.Mercado - 1:2.

57 min. po prancūzų atakos ir perdavimo iš kairės kamuolys atšoko B.Pavard'ui, kuris puikiai pataikė ir įsuko kamuolį į vartų kampą - 2:2.

64 min. K.Mbappe smūgiu nuo vartininko aikštelės kampo pažeme pasiuntė kamuolį į vartus - 3:2.

68 min. tas pats K.Mbappe užbaigė greitą ataką taikliu smūgiu iš baudos aikštelės - 4:2.

85 min. L.Messi turėjo progą įmušti, bet iš 10 metrų smūgiavo per silpnai.

90+3 min. S.Aguero po L.Messi perdavimo sušvelnino rezultatą smūgiu galva - 4:3.

Netrukus kilo susistumdymas, kainavęs prancūzams dvi kortelės, paskutinėje atakoje A.Meza smūgiavo virš vartų.