Lietuvos futbolo bukagalviai: Nigerijos sukčiai beveik pusę metų melžė Palangos klubą Palangos klubo vadovams atvykėlis iš Nigerijos vaidino ir gerą žaidėją, ir savo agentą amerikietį

Lietuvos futbolo A lygoje žaidžiantis „Palangos“ klubas susidūrė su šalies sporte dar negirdėta afera – jaunuolis iš Nigerijos apsimetė garsios sporto agentūros agentu ir save palangiškiams įpiršo kaip gerą žaidėją.

Pasirašyti K.Y.Olelakano sutarties apgaule į Palangą buvo atviliotas ir futbolo agentas iš Ispanijos W.Maldonado (dešinėje). Komandos treneris V.Trakys (kairėje) greitai nusivylė naujoku, primenančiu kiemo komandos žaidėją.
Pasirašyti K.Y.Olelakano sutarties apgaule į Palangą buvo atviliotas ir futbolo agentas iš Ispanijos W.Maldonado (dešinėje). Komandos treneris V.Trakys (kairėje) greitai nusivylė naujoku, primenančiu kiemo komandos žaidėją.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 15, 2018, 5:17 PM, atnaujinta Dec 15, 2018, 11:11 PM

Lietuvos gyventojai ne kartą jau yra susidūrę su įžūliais sukčiais iš Nigerijos, kurie iš lengvatikių išsiurbia pinigus viliodami istorijomis apie laukiantį milžinišką palikimą ar kitokiomis pasakomis.

Tačiau bene pirmąjį kartą apgaudinėti Lietuvos gyventojų Nigerijos pilietis pats atvyko į Lietuvą.

Pasiūlė geras sąlygas

Ši istorija, kurią „Palangos“ futbolo komanda dabar nori kuo greičiau užmiršti ir kuri jai kainavo apie 5 tūkst. eurų, prasidėjo rugpjūtį.

„Palangos“ sporto direktorius Edgaras Barkus sulaukė netikėtos žinutės – esą rašė labai garsios JAV sporto agentūros „Wasserman Media Group“ agentas Darenas Flitcortas.

Jis informavo, kad klubui gali pasiūlyti labai perspektyvų ir gabų dvidešimtmetį žaidėją Kolejo Yusufą Olelakaną iš Nigerijos, kuris atstovauja šios Afrikos šalies jaunimo rinktinei.

E.Barkui buvo pasiūlytos viliojančios sąlygos: žaidėjui reikėtų mokėti 1000 eurų algą, tačiau didžiąją jos dalį – 700 eurų – padengtų pati „Wasserman Media Group“.

Agentas klubo prašė apmokėti žaidėjo atvykimą, suteikti jam gyvenamąjį plotą, skirti dviejų kartų maitinimą per parą ir 300 eurų prisidėti prie jo algos.

„Palangos“ klubui buvo piešiama puiki perspektyva – su nigeriečiu iš karto sudarius 3-ejų metų sutartį po pusantrų metų jį už kelis šimtus tūkstančių eurų būtų galima parduoti kokiam nors turtingam Vakarų Europos klubui.

Tokiu atveju „Palangos“ komanda gautų pusę išmokos.

Žaidėją nusipirko jo nematę

„Tai, kad „Wasserman“ grupė pasisiūlė pati mokėti didžiąją dalį žaidėjo algos, manęs nenustebino – tokiomis sąlygomis žemesnio pajėgumo Europos šalių pirmenybėse išbandomi gabūs Afrikos žaidėjai, kurių vertė vėliau išauga“, – teigė E.Barkus.

Be to, jam įspūdį darė tai, kad pirmą kartą atsirado galimybė tiesiogiai bendradarbiauti su visame pasaulyje žinoma sportininkų agentūra, kuri globoja net NBA krepšinio lygos žaidėjus.

Nusprendęs priimti pasiūlymą „Palangos“ klubas buvo priverstas pirkti katę maišę.

Žaidėjo iš Afrikos neįmanoma išsikviesti į peržiūrą, todėl norint jam gauti Lietuvos vizą, pirma, nemačius sportininko, reikėjo pasirašyti sutartį, kuri ambasadai įrodytų, kad žaidėjas yra įdarbintas mūsų šalyje.

„Palangos“ klubui teko sumokėti už K.Y.Olelakano kelionę iš Nigerijos į Egiptą, kurioje yra Lietuvos ambasada, ir nupirkti bilietus į Palangą. Kartu su viza ir sveikatos draudimu tai klubui atsiėjo apie 1,4 tūkst. eurų.

Žaidėją pristatė ispanas

Nigeriečiui dar net neatvykus Palangos klubui pasiūlyta įsigyti dar du gabius žaidėjus iš Nigerijos, kuriuos esą turi agento partneris Dayo Abanoras.

Užsiminta ir apie turtingą rėmėją, kuris pasiruošęs investuoti į Lietuvos kurorto futbolo klubą.

Tokių pasiūlymų užliūliuoti „Palangos“ klubo vadovai rugpjūčio pabaigoje sulaukė K.Y.Olelakano.

Kitą dieną naujo klubo nario oficialiai pristatyti ir sutarties patvirtinti į Palangą atskrido esą D.Flitcorto atsiųstas jo partneris iš Ispanijos Wilmeris Maldonado.

Pats „Wasserman“ grupės agentas teisinosi šiuo metu negalįs atvykti į Lietuvą dėl užimtumo.

Ispanas atvyko paimti pinigų

Tačiau jau pirmoji nigeriečio treniruotė „Palangos“ komandos treneriui Valdui Trakiui sukėlė įtarimų. „Iš karto supratome, kad šis jaunuolis netinka mūsų klubui. Buvo matyti, kad tai – silpnas, kiemo lygio žaidėjas.“

E.Barkus atkreipė dėmesį, kad atraminio saugo pozicijoje turintis žaisti nigerietis vengia kontakto su varžovu.

Apie tai informavus D.Flitcortą, jis ramino, kad žaidėjas yra pavargęs po sunkios kelionės ir po kiek laiko savo pajėgumą dar pademonstruos.

Pavojaus skambučiu klubui turėjo tapti ir netikėtas W.Maldonado prašymas jam sumokėti 5 tūkst. eurų už tarpininkavimą pristatant žaidėją iš Nigerijos. Kad klubas sumokės šiuos komisinius, ispanui buvo pažadėjęs „Wasserman“ agentas.

„Tokie komisiniai agentui yra normali praktika įsigyjant žaidėją. Bet apie tokią sąlygą su D.Flitcortu anksčiau nebuvo kalbėta.

Be to, mums pasirodė nelogiška, kad didžiąją dalį atlyginimo žaidėjui įsipareigojęs mokėti agentas nori kažkokių komisinių“, – pasakojo E.Barkus.

Vėliau už tai, kad W.Maldonado negavo pinigų, telefonu E.Barkui priekaištavo ir D.Flitcortas.

Už operaciją žadėjo sumokėti

Žaidėjui atvykus po savaitės klubo vadovus pribloškė naujiena – ką tik įsigytas nigerietis treniruotėje patyrė traumą.

Klaipėdoje žaidėjo koją ištyrus magnetiniu rezonansu paaiškėjo, kad nigeriečiui plyšę kryžminiai raiščiai. Maža to, tyrimą atlikęs gydytojas neabejodamas nustatė, kad pagal visus požymius trauma patirta jau seniai.

„Kai tik apie tai pasakiau K.Y.Olelakanui, pats be jokių sunkumų į tyrimą atėjęs žaidėjas staiga ėmė klupti, šlubuoti ir reikalauti ramentų“, – prisiminė E.Barkus, kuriam tuomet tokia staigi nigeriečio negalia įtarimų nesukėlė.

Apie gydytojo išvadą pranešus žaidėjo agentui D.Flitcortui, šis ėmė prašyti, kad Lietuvoje K.Y.Olelakanui būtų atlikta kelio operacija.

Sužinojęs, kad tokia operacija kainuos 3 tūkst. eurų, agentas užtikrino, kad ją apmokės „Wasserman“ grupė.

Klubas parengė sutartį, kurioje, be pasaulinės sportininkų agentūros įsipareigojimo kas mėnesį žaidėjui mokėti po 700 eurų atlyginimą, buvo parašyta, kad su operacija ir sportininko reabilitacija susijusias išlaidas padengs „Wasserman“ grupė.

Į D.Flitcorto nurodytą paštą išsiųsta sutartis netrukus grįžo su jo bei agento iš Ispanijos W.Maldonado parašais.

Pinigų siųsti neskubėjo

Tačiau artėjant sutartos operacijos datai „Wasserman“ agentas pinigų siųsti neskubėjo.

D.Flitcortas ėmė teisintis, kad jo žmona ruošiasi gimdyti, atsirado nemažai išlaidų ir jis dabar neturįs pinigų. Teisindamasis agentas E.Barkui netgi siuntė gimusio vaiko vaizdo įrašą.

Po ilgai užtrukusių išsisukinėjimų jis sumokėjo pusę operacijai reikalingos sumos – 1,5 tūkst. eurų. Tačiau D.Flitcortas šiuos pinigus kažkodėl atsiuntė pačiam žaidėjui, o ne į klubo sąskaitą.

Likusius pinigus sumokėjus klubui nigeriečiui spalio 15 dieną kelio operaciją Kaune atliko vienas geriausių šalies traumatologų Laimutis Škikas.

„Jau tuomet buvo keista, kad pasaulinė sporto agentūra operacijai nesuranda 3 tūkst. eurų.

Turėjome pasielgti principingai ir atsisakyti operuoti nigerietį, kol „Wasserman“ neįvykdys visų įsipareigojimų, bet jau buvo sutartas operacijos laikas ir buvo nepatogu ją atšaukti“, – teigė „Palangos“ klubo sporto direktorius.

Įtarimų vis daugėjo

Tuo metu E.Barkui vis didėjo įtarimas, kad jis apgaudinėjamas.

Tokios abejonės kilo prieš operaciją sulaukus „Wasserman“ agento partnerio D.Abanoro keisto įspėjimo, kad D.Flitcortas iš tiesų nėra D.Flitcortas, o kai E.Barkus sužinosiąs tiesą, norės K.Y.Olelakaną patupdyti į kalėjimą.

Tuomet klubo sporto direktorius atkreipė dėmesį, kad bendraujant telefonu amerikiečio D.Flitcorto ir nigeriečio K.Y.Olelakano anglų kalbos žinios stebėtinai panašios, jie dažnai vartoja vienodus posakius, o žinutes užbaigia tokiais pat emociniais simboliais.

Pastebėta, kad D.Flitcortui niekada nepavyksta prisiskambinti ar išsiųsti žinutės, kai E.Barkus yra kartu su žaidėju.

„Wasserman“ agento žinutės pasipildavo netrukus, kai sporto direktorius išsiskirdavo su nigeriečiu.

Sugrįžus po operacijos E.Barkus paprašė klubo administratorės žaidėjui į kambarį vaistus nunešti tada, kai jis susirašinės su D.Flitcortu.

Pas K.Y.Olelakaną įėjusi administratorė pamatė, kaip jis ant lovos staiga numetė telefoną.

Priremtas pripažino apgaulę

Nigeriečio apgaulė pasitvirtino, kai „Palangos“ klubas tiesiogiai susiekė su „Wasserman Media Group“ agentūra ir pasikalbėjo su tikruoju D.Flitcortu.

Šis apie jokį žaidėją iš Nigerijos ir „Palangos“ futbolo klubą nieko nebuvo girdėjęs.

Dabar amerikiečių kompanija pati pradėjo tirti šią istoriją ir rengia ieškinį.

Supratęs, kad yra demaskuotas, Nigerijos žaidėjas prisipažino E.Barkui, kad save pasiūlyti Europos klubui prisistačius iš tiesų egzistuojančiu „Wasserman“ grupės darbuotoju jis sugalvojęs kartu su Afrikoje dirbančiu futbolo agentu D.Abanoru.

Tačiau kai apsimetus D.Flitcortu nigeriečiui nepavyko D.Abanorui išrūpinti vizos į Lietuvą, tarp dviejų afrikiečių perbėgo juoda katė.

Lietuvoje K.Y.Olelakanas turėjo du telefonus ir naudodamas Ispanijos mobiliojo ryšio operatoriaus kortelę su E.Barkumi bendravo „Wasserman“ grupės agento vardu.

„Palangos“ klubo vadovai suprato, kad ir žaidėjo neva patirta trauma buvo išgalvota.

E.Barkus prisiminė, kad vos tik atvykęs į Palangą nigerietis komandos gydytojo iš karto prašė tablečių nuo skausmo.

„Jau seniai traumą patyręs nigerietis troško patekti į Lietuvą, čia suvaidinti traumą ir už klubo pinigus operuotis koją. Ir jam šis planas pavyko“, – sakė komandos treneris V.Trakys.

Anot jo, vartojant vaistus ir su trūkusiais kelio raiščiais kurį laiką dar galima sėkmingai žaisti.

V.Trakys pasakojo, jog šitaip jam pačiam yra tekę kankintis sezono pabaigoje žaidžiant viename Rusijos klube.

Bandė apgauti „Trakų“ klubą

Įžūlią apgavystę atskleidęs „Palangos“ klubas su apsišaukėliu nutraukė sutartį ir apie tai informavo Migracijos departamentą, kad jam būtų panaikinta viza.

Tačiau Palangoje vienos moters užtarimo sulaukęs nigerietis namo važiuoti nesiruošia, nors apgautas klubas jam siūlėsi nupirkti net bilietą į Nigeriją.

Iki gruodžio pradžios klubo nuomojamame bute gyvenęs nigerietis Palangoje pageidauja baigti reabilitaciją ir iš Lietuvos planuoja išskristi tik sausį.

Maža to, klubui tapo žinoma, kad lapkričio pradžioje jis kaip žaidėjas siūlėsi „Trakų“ futbolo klubui.

Nusiųstoje žinutėje jis tikino, kad šiuo metu esąs Vokietijoje, bet treniruodamasis trečiosios lygos Miuncheno komandoje „1860 Munich“ jis patyręs traumą ir ją išsigydęs galėtų atvykti į peržiūrą Trakuose.

Vartydamasis sukčius susimovė

Nigeriečio apgavystės istorijai pasklidus į viešumą vienos palangiškės globojamas K.Y.Olelakanas nusprendė atsikratyti ir sukčiaus šleifo.

Susitikęs su „Lietuvos ryto“ žurnalistu jis tris valandas įrodinėjo, jog šią aferą buvo sugalvojęs D.Abanoras, o pats žaidėjas visą tą laiką buvęs jo apgaudinėjamas.

Net ir pokalbio metu žurnalistui susisiekus su E.Barkumi jis neigė, kad klubui jau buvo prisipažinęs dėl savo apgaulės.

Nigerietis tikino, kad iki pat operacijos jis nežinojęs, kad esą D.Abanoras klubui skambina D.Flitcorto ir „Wasserman“ grupės vardu.

„Mano darbas – žaisti futbolą, o agento – rūpintis mano sąlygomis“, – kartojo nigerietis.

Anot jo, D.Abanoras nuolat jam rašinėdavęs žinutes ir versdavęs vykdyti jo norus, bet savo telefone parodyti jų susirašinėjimo „WhatsApp“ interneto programėlėje nigerietis negalėjo.

Esą iš karto po operacijos jam trūkusi kantrybė ir jis D.Abanorą užblokavęs, o tuomet automatiškai dingusios ir visos ankstesnės jo žinutės.

Bet paaiškėjo, kad nigerietis dar kartą įžūliai sumelavo, – vėliau žurnalistui savo telefone užblokavus vieną kontaktą, visas ankstesnis susirašinėjimas išliko.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.