Čempionų lygoje pirmąkart panaudota VAR sistema – pasisekė „Real“ klubui

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje buvo sužaisti dar du aštuntfinalio susitikimai.

Madrido „Real“ ekipa yra Čempionų lygos favoritė ir laimėjo pirmąją aštuntfinalio akistatą su „Ajax“<br>AP nuotr.
„Tottenham Hotspur“ sutriuškino „Borussia“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Feb 13, 2019, 8:42 PM, atnaujinta Feb 14, 2019, 9:47 AM

Turnyro istorijoje pirmą kartą buvo pasitelkta VAR sistema ir ji buvo palanki titulą ginančiai Madrido „Real“ komandai. Ispanai pirmame aštuntfinalio serijos mače išvykoje žaidė su Amsterdamo „Ajax“ ekipa ir šventė pergalę 2:1 (0:0).

Nors pirmame kėlinyje oficialiai įvarčių nepelnyta, 37-ąją minutę šeimininkai olandai išsiveržė į priekį.

Tačiau peržiūrėjęs vaizdo įrašą mačo teisėjas nutarė, kad Nicolaas Tagliafico smūgiavo galva nuošalėje ir įvarčio neįskaitė.

UEFA nutarė, kad VAR sistema, kurią peržiūrėjus vaizdo įrašą galima įsitikinti, ar tikrai teisingai pelnytas įvartis, bus naudojama nuo atkrintamųjų turnyro kovų.

Antrame kėlinyje Karimas Benzema 60-ąją minutę išvedė „Real“ į priekį, tačiau jau po 15 minučių dvikovos autsaidere laikoma „Ajax“ atsitiesė – įvartį įmušė Hakimas Ziyechas ir rezultatas tapo 1:1.

Vis dėlto baugiantis akistatai 87-ąją minutę po greitos atakos skersuotą perdavimą „uždarė“ Marco Asensio ir „Real“ atsakomajame mače pirmaus 2:1.

Šioje dvikovoje 600-ąjį mačą Čempionų lygoje sužaidė ispanų ekipos kapitonas Sergio Ramosas. Tai septintasis rezultatas lygoje. Rekordininku išlieka taip pat Madrido ekipos narys Raulis, Čempionų lygoje sužaidęs 741 rungtynes.

S.Ramosas „Real“ žaidžia nuo 2005 metų ir yra iškovojęs iš viso net 20 įvairių titulų.

Kitame mače anglų „Tottenham Hotspur“ ilgai bandė prisitaikyti prie vokiečių Dortmundo „Borussia“ žaidimo ir galiausiai pratrūko antrame kėlinyje – pelnė tris įvarčius ir sutriuškino svečius 3:0 (0:0).

Įvarčius anglų komandai pelnė korėjietis Heung-Minas Sonas, belgas Janas Vertonghenas ir ispanas Fernando Llorente.

Kovo 5 dieną komandos sužais atsakomąjį mačą Dortmunde.