Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė nugalėjo Kauno „Stumbrą“

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė penktadienį sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes šiais metais. Kauno NFA stadione lietuviai padovanojo naujajam treneriui Donatui Vencevičiui debiutinę pergalę ir 2:0 (2:0) palaužė Kauno „Stumbro“ klubą.

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė Kauno „Stumbrą“.<br> E.Šemioto nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Mar 22, 2019, 5:51 PM, atnaujinta Mar 22, 2019, 5:53 PM

Rungtynės buvo žaidžiamos kiek kitokiu formatu – buvo sutarta dėl trijų kėlinių po 30 minučių. Dvikovoje D.Vencevičius išbandė beveik visus sudėties narius, išskyrus vartininką Titą Krapiką.

U-21 rinktinė rungtynes pradėjo užtikrintai ir jau 5-ąją minutę išsiveržė į priekį. Po gražios atakos kairiuoju kraštu, Edvino Kloniūno smūgį blokavo gynėjas, bet kamuolys patogiai atšoko prie dešiniojo virpsto buvusiam Eligijui Jankauskui, kuris nesunkiai nuginklavo vartininką.

Jaunimo rinktinės senbuviai E.Jankauskas ir Svajūnas Čyžas kėlė nemažai problemų varžovų gynybos linijai, o po šio dueto pasirodymo krito antrasis įvartis 16-ąją minutę.

S.Čyžas pasitaisė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų ir jį gražiai užsuko į dešinįjį vartų kampą.

Vėliau „Stumbras“ suaktyvino savo atakas, tačiau rinktinė gynėsi užtikrintai ir neleido oponentams sukurti pavojingų progų pasižymėti.

Antrajame kėlinyje rinktinės nariai įjungė aukštesnę pavarą ir galėjo įmušti daugiau įvarčių.

44-ąją minutę S.Čyžas baudos aikštelėje puikiai smūgiavo į vartus, bet „Stumbro“ kailį išgelbėjo sėkmingas vartininko Rodrigo Josviaki žaidimas.

Vėliau progų priešais vartus turėjo Ernestas Mockus ir Titas Milašius, tačiau jiems įmušti nepavyko.

Solidžiai besigynusi U-21 rinktinė šventė pergalę 2:0, o antradienį (16 val.) LFF stadione Vilniuje išbandys jėgas su Baltarusijos U-21 rinktine. Įėjimas į šias rungtynes – nemokamas.

Statistika:

Lietuva U-21 – „Stumbras“ 2:0 (NFA stadionas, teisėjas – Gediminas Mažeika).

Įvarčiai: 5 min. E. Jankauskas (1:0), 16 min. S. Čyžas (2:0).

Lietuvos starto sudėtis: Ovidijus Šiaulys, Benas Šatkus, Vilius Armalas, Eligijus Jankauskas, Edgaras Dubickas, Ernestas Stočkūnas, Edvinas Kloniūnas, Deividas Šešplaukis, Aleksandras Levšinas, Edgaras Utkus.

Po keitimo: Ernestas Mockus, Tomas Rakašius, Emanuelis Puzakinas, Osvaldas Čipkus, Domantas Antanavičius, Titas Milašius, Domantas Antanavičius, Matas Ramanauskas, Artūras Dolžnikovas, Renatas Banevičius, Linas Mėgelaitis, Gytis Paulauskas.