„Arsenal“ Europos lygoje garsiai pareiškė pretenzijas į turnyro finalą

[[ge:lrytas:lrytas:10203568]][[ge:lrytas:lrytas:10203569]]

„Arsenal“ ekipa bando prasibrauti į Europos taurės finalą<br>Scanpix.com
Daugiau nuotraukų (8)

2019-05-03 00:04, atnaujinta 2019-05-03 00:09

Ketvirtadienį vyko UEFA Europos lygos pirmosios pusfinalio rungtynės. Šiame etape varžosi du Anglijos klubai, po vieną – Ispanijos ir Vokietijos. Londono „Arsenal“ futbolininkai susitiko su „Valencia“ klubu ir, praleidę pirmieji įvartį, galiausiai šventė pergalę 3:1 (2:1), o Frankfurto „Eintracht“ namie išbandė jėgas su Londono „Chelsea“ ir sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) Šio turnyro laimėtojai gaus teisę kitą sezoną rungtyniauti UEFA Čempionų lygoje.

„Arsenal“ su „Valencia“ tarpusavyje iki ketvirtadienio žaidė penkis oficialius mačus. Dviejuose stipresnė buvo Ispanijos ekipa, viename – Anglijos, o vienoje dvikovoje užfiksuotos lygiosios.

Pastarąjį kartą komandos varžėsi 2003 metais Čempionų lygoje. Tada 2:1 laimėjo „Valencia“, o kitos rungtynės baigėsi 0:0.

Šįkart „Arsenal“ sugrąžino skolą su kaupu: nors ispanai po Mouctaro Diakhaby smūgio galva 11 minutę pirmavo 1:0, jau po 7 minučių Alexandre'as Lacazette išlygino rezultatą, o 28-ąją jis po greitos atakos įmušė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo 2:1 anglų naudai.

Kai jau atrodė, kad taip rungtynės ir baigsis, „Arsenal“ surengė nedidelį „Valencia“ komandos vartų šturmą ir 90 minutę Pierre'as-Emerickas Aubameyangas iš stataus kampo vis dėlto pelnė dar vieną įvartį ir leidžia anglams galvoti jau apie turnyro finalą.

„Arsenal“ ir „Valencia“ pastaruoju metu išgyvena nuosmukį. Anglijos komanda šios šalies čempionate, kuriame liko sužaisti du turus, patyrė tris nesėkmes iš eilės ir užima penktąją vietą.

Nuo ketvirtosios pozicijos, kurioje rikiuojasi „Chelsea ir kuri garantuoja vietą UEFA Čempionų lygoje, „kanonierius“ skiria du taškai.

„Valencia“ Ispanijos pirmenybėse suklupo dukart iš eilės ir nukrito į šeštąją vietą. Iki čempionato pabaigoms likus trims turams, Valensijos ekipa nuo Madrido „Getafe“ ir „Sevilla“ komandų, kurios žengia 4-5 pozicijoje, atsilieka 3 taškais.

„Valencia“ antrąjį pagal pajėgumą Europos klubinio futbolo turnyrą yra laimėjusi 2004 metais. Tuomet šios varžybos vadinosi UEFA taure.

Tuo tarpu „Chelsea“ bei „Eintracht“ futbolininkai išsiskyrė taikiai 1:1.

Šeimininkai vokiečiai 23 minutę po Luka Jovičiaus pastangų pirmavo 1:0, tačiau prieš pat pertrauką Pedro Rodriguezas išlygino rezultatą. Daugiau įvarčių nebuvo.

Londono „Chelsea“ ekipa iš pastarųjų penkerių rungtynių Anglijos ir UEFA Europos lygoje triumfavo dvejose, tiek pat mačų baigė taikiai ir vieną pralaimėjo. „Eintracht“ sąskaitoje per penkias dvikovas dar kuklesnis kraitis – 1 pergalė, 2 lygiosios ir 2 nesėkmės.

Abu klubai užima ketvirtąją vietą savo šalių pirmenybėse. Ir Vokietijos čempionate ši pozicija garantuoja vietą Čempionų lygoje.

Frankfurto komanda, kuriai dar liko Bundeslygoje sužaisti tris mačus, artimiausius persekiotojus lenkia trimis taškais.

„Chelsea“ UEFA Europos lygos taurę iškovojo 2013-aisiais, o „Eintracht“ antrajame pagal pajėgumą žemyno turnyre visus varžovus nugalėjo labai seniai – 1980 metais.

Šie klubai tarpusavyje susitiko pirmą kartą.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos gegužės 9 dieną Valensijoje ir Londone.

Pirmųjų pusfinalio rungtynių rezultatai.

Londono „Arsenal“ (Anglija) – „Valencia“ (Ispanija) 3:1 (2:1). Alexandre Lacazette (18, 26), Pierre-Emerick Aubameyang (90+1); Mouctar Diakhaby (11).

Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija) – Londono „Chelsea“ (Anglija) 1:1 (1:1). Luka Jovič (23); Pedro Rodriguez (45).