Anglijos futbolo klubai toliau karaliauja: „Arsenal“ ir „Chelsea“ susikaus Europos taurės finale

Vėlų ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kurie Europos futbolo klubai kovos UEFA Europos lygos varžybų finale.

"Arsenal" ir "Chelsea" pateko į Europos taurės finalą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

May 9, 2019, 9:48 PM, atnaujinta May 10, 2019, 12:54 AM

Pirmajame pusfinalio serijos mače Londono „Arsenal“ įtikinamai nugalėjo „Valencia“ (3:1), o atsakomajame mače tą padarė dar kartą - 4:2. Bendras serijos rezultatas 7:3 ir anglai keliauja į Europo taurės finalą.

„Valencia“ pirmąsias rungtynių akimirkas prie Londono klubo vartų užkūrė tikrą pirtį, o vartų apgultis netrukus virto ir taikliu smūgiu. Komandos draugo perdavimą gavęs Kevinas Gameiro išvedė šeimininkus į priekį – 1:0 (11 min.)

Tiesa, gana greitai „Chelsea“ žaidėjas P. Aubameyangas galingu smūgiu išlygino rezultatą – 1:1 (17 min.).

„Arsenal“ komanda antrajame kėlinyje smeigė dar tris įvarčius (Alexandre'as Lacazette 50 min., P.Aubameyangas 69 min. ir 88 min.) (4:2) ir tapo pirmąja Europos lygos finalo dalyve.

Londono futbolininkas P.Aubameyangas pasižymėjo „hat tricku“ - įmušė tris įvarčius.

„Valencia“ 2 – 4 Londono „Arsenal“ (bendras 3 – 7)

11' [1 – 0] Kevinas Gameiro

17' [1 – 1] Pierre-Emerickas Aubameyangas

50' [1 – 2] Alexandre'as Lacazette

58' [2 – 2] Kevinas Gameiro

69' [2 – 3] Pierre-Emerickas Aubameyangas

89' [2 – 4] Pierre-Emerickas Aubameyangas

Kitose pusfinalio rungtynėse Londono „Chelsea“ triumfavo prieš Frankfurto „Eintracht“. Abu pusfinalio mačai baigėsi 1:1 (bendras 2:2), todėl ekipos žaidė pratęsimą.

Šeimininkus į priekį išvedė puikus Edeno Hazardo įvartis (28 min.). Tiesa, antrajame kėlinyje Nuostabų sezoną žaidžiantis Luka Jovičius („Eintracht“) išlygino rezultatą.

Antroje rungtynių dalyje įvarčių komandoms pasiekti nepavyko ir rungtynėse prireikė papildomo laiko.

Pratęsimo metu komandos žaidė labiau gynybinį futbolą, o „Chelsea“ sirgaliai vos tvėrėsi kailyje – komandos persikėlė į vienuolikos metrų smūgių loteriją, kurioje triumfavo šeimininkai (4:3).

Vokiečiai nesugebėjo realizuoti dviejų baudinių, o Londono ekipoje kartą suklydo C. Azpilicueta.

Europos taurės finale susikaus dvi Londono ekipos. Jis vyks gegužės 29-ąją.