Legionierių vedama „Gintros-Universiteto“ komanda sutriuškino „Dinamo“ futbolininkes

Ketvirtadienio vakarą į Šiaulių miesto savivaldybės centrinį stadioną susirinkę futbolo aistruoliai išvydo tikrą įvarčių fiestą, kurią surengė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.

Įvarčių fiesta, kurią surengė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.<br> Aino Kazlausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 17, 2019, 7:03 AM, atnaujinta May 17, 2019, 7:04 AM

Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse Lietuvos čempionės 6:0 (4:0) nepaliko vilčių Rygos „Dinamo“ ekipai, kuriai kaip reikiant apkarto debiutas šiose pirmenybėse.

Įvarčiai:

„Gintra-Universitetas“: Kelen Bender (28′, 45′ min.) – 2, J.Seoposenwe (5′ min.), H.Pilipenka (16′ min., iš 11 m. baudinio), L.Hudchanka (55′ min.), D.Gailevičiūtė (88′ min., iš 11 m. baudinio) – po 1.

Sudėtis: G.Kaselytė, V.Neverdauskaitė, Karen Bender, A.Mikutaitė (45′ min. S.Karasiovaitė), N.Vilakazi (83′ min. L.Žižytė), D.Gailevičiūtė, H.Pilipenka (66′ min. P.Sarkanaitė), S.Veličkaitė, J.Seoposenwe (83′ min. G.Toropovaitė), I.Freitas, Kelen Bender (45′ min. L.Hudchanka).

Šiose rungtynėse vilkint „Gintros-Universiteto“ aprangą debiutavo Pietų Afrikos Respublikos rinktinės saugė Jermaine Seoposenwe. Ji savo pirmąsias oficialias rungtynes Lietuvoje pažymėjo atidarydama komandos įvarčių sąskaitą jau 5 -ąją susitikimo minutę – 1:0.

Šiaulietės nuo pat mačo pradžios rodė viešnioms kas yra šios aikštės šeimininkės ir varžovių baudos aikštelėje kūrė vieną „laužą“ po kito.

16 -ą minutę latvių gynėja baudos aikštelėje sužaidė ranka, o mačo arbitrė parodė į 11 metrų žymą. Baudinį sėkmingai realizavo Anna Pilipenka – 2:0.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės ir po antrojo pelnyto įvarčio neatsitraukė bei toliau draskė varžovių gynybos užkardas. Aštriais prasiveržimais kraštu „Dinamo“ treneriui didžiulį galvos skausmą kėlė Simona Veličkaitė. Vienas iš išpuolių 28 -ąją minutę baigėsi įvarčiu – kamuolį į tinklą pasiuntė brazilė Kelen Bender – 3:0.

Besibaigiant pirmajam kėliniui „Gintra-Universitetas“ pasiuntė įvartį į „rūbinę“. Savo dublį pelnė Kelen Bender – 4:0.

Antrajame kėlinyje žaidimas kiek aprimo, o šiauliečių puolimo bangos atslūgo. Vis tik „Dinamo“ žaidėjoms ilgesnį laiką savo vartų „sausų“ išsaugoti nepavyko. 55 -ąją minutę įvartį smūgiu galva pelnė pati žemiausia „Gintros-Universiteto“ futbolininkė Liubou Hudchanka – 5:0.

Vyšnia ant torto tapo 88 -ąją susitikimo minutę Dovilės Gailevičiūtės realizuotas 11 metrų baudinys, po kurio švieslentėje jau degė nepadorūs skaičiai – 6:0. Tokį galutinį rezultatą užfiksavo rungtynių teisėjos finalinis švilpukas.

Po šios pergalės Lietuvos čempionės Baltijos lygoje išlieka vienvaldės turnyrinės lentelės lyderės. Per 3 turus mūsiškės yra iškovojusios visas tris pergales, savo kraityje turi 9 taškus, o įmuštų-praleistų įvarčių grafoje puikuojasi įspūdingi skaičiai – 19:1.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?