15-metė futbolininkė Baltijos taurės turnyre sužibėjo šešiais įvarčiais

Lietuvos merginų (iki 17 m.) futbolo rinktinė šeštadienį vykusiose rungtynėse Birštone nugalėjo Latvijos bendraamžes 3:2 ir iškovojo Baltijos taurę antrus metus iš eilės. Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko treniruojama komanda 4:0 sutriuškino Estiją ir savo gerą žaidimą pratęsė šeštadienio akistatoje.

17-mečių rinktinė įveikė ir latves, ir estes.<br> LFF nuotr.

Jun 29, 2019, 2:31 PM, atnaujinta Jun 29, 2019, 2:34 PM

15-metė Rimantė Jonušaitė per dvejas rungtynes pelnė iš viso šešis iš septynių savo komandos įvarčių.

Lietuvos komanda startavo mače puikiai ir tai nutiesė kelią į pergalę. Jau 9-ąją minutę lietuvės išsiveržė į priekį po Rimantės Jonušaitės įvarčio.

Po keturių minučių krito antrasis įvartis, kai Gabija Valiukevičiūtė perdavimu į priekį išvedė R.Jonušaitę, o ši apsivarė vartininkę ir pasiuntė kamuolį į vartus.

18-ąją minutę Lietuvos rinktinė pelnė trečią įvartį – po Erikos Šupelytės perdavimo, R.Jonušaitė dar kartą nepaliko vilčių vartus saugojusiai varžovei.

Vėliau žaidimas kiek aprimo, bet po pertraukos latvės spaudė šeimininkes ir sugebėjo įmušti du įvarčius. Tačiau R.Čepkausko auklėtinės sugebėjo susitelkti rungtynių pabaigoje ir išlaikė pergalingą pranašumą.

Pergalė 3:2 leido Lietuvos rinktinei apginti Baltijos taurę. Antroje vietoje liko latvės (3 tšk.), o trečią vietą užėmė Estijos bendraamžės.

Lietuva (WU-17) – Latvija (WU-17) 3:2 (3:0). Birštono stadionas. Teisėja – Jurgita Mačikunytė.

Įvarčiai: 9 min. R.Jonušaitė (1:0), 13 min. R.Jonušaitė (2:0), 18 min. R.Jonušaitė (3:0), 62 min. A.Lebedeva (3:1), 74 min. A.Lebedeva (3:2).

Lietuva: Meda Šeškutė, Donata Švarcaitė, Dovilė Dockaitė (66 min. Veronika Zelenina), Ugnė Slankauskaitė, Iveta Inčytė, Gabija Valiukevičiūtė (56 min. Livija Toropovaitė), Rimantė Jonušaitė, Erika Šupelytė (80+2 min. Rusnė Makarevičiūtė), Tereza Romanovskaja, Alina Špakovskaja, Gabija Sinkevičiūtė. Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Laura Kubiliūtė, Rugilė Butkutė, Diana Marcinkevičiūtė, Austė Bernotaitė, Imantė Surskaitė.