Amerikietės pasaulio futbolo čempionių titulą iškovojo ketvirtą kartą

Sekmadienį finale dėl aukso medalių santykius aiškinosi JAV ir Nyderlandų rinktinės: antrame kėlinyje amerikietės pelnė du įvarčius be atsako ir nugalėjo 2:0 (0:0).

JAV futbolininkės tapo pasaulio čempionėmis ir apgynė prieš ketverius metus iškovotą titulą<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jul 7, 2019, 8:49 PM, atnaujinta Jul 7, 2019, 8:54 PM

61-ąją minutę nuo 11 metrų žymos pasižymėjo komandos kapitonė Megan Rapinoe, o 69-ąją minutę pergalę užtvirtino Rose Lavelle.

JAV moterų rinktinė pasaulio čempionate triumfavo ketvirtą kartą šalies istorijoje.

Jos planetos pirmenybėse triumfavo ir 1991, 1999 bei 2015 metais. Prieš ketverius metus finale amerikietės 5:2 įveikė Japoniją.

Olandės pasaulio čempionato finale žaidė pirmą kartą.

Tad JAV futbolininkės yra pasaulio čempionatų lyderės – Vokietijos atstovės trofėjų buvo laimėjusios tik du kartus. Moterų planetos čempionatai vyksta nuo 1991 metų.

Kaip jau skelbta, bronzos medalius iškovojo Švedijos futbolininkės. Jos rungtynėse dėl trečiosios vietos 2:1 įveikė angles.

Rezultatyviausiomis turnyro žaidėjomis tapo Alex Morgan, Megan Rapinoe ir anglė Ellen White, kurios pelnė po šešis įvarčius.

Tačiau „Auksinis batelis“ atiteko amerikietei M.Raponoe, kuri žaidė kur kas mažiau už kitas kandidates.